سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

سکه از سکه افتاد

سایت طلا: سکه در بازار هفت روز گذشته، با بی رونقی و رکود همراه شد، این در حالیست که بهای هرقطعه سکه بهار آزادی در این هفته با نوسان همراه بود.

سکه از سکه افتاد

به گزارش سایت طلا، تغییرات قیمت دلار به واسطه اخبار و گزارش های منتشر شده پیرامون بورس ارز، مبادلات بازار سکه را تحت الشعاع قرار داد و سکه بهار آزادی در هفته قبل بعد از نوسان به بهایی رسید که نسبت به آغازین هفته تنها 4 هزار تومان افزایش یافت.
با کاهش یافتن سطح تقاضا در ماه رمضان برای سکه و با به پایان رسیدن موعد تحویل سکه های پیش فروش 6 ماهه ، کاهش سطح تقاضا در این بازار ادامه دار شد. اما بازار می تواند تا رسیدن به موعد تحویل سکه های پیش فروش 8 ماهه و در 2 ماه بعد، متناسب با تغییرات داخلی و جهانی ، قیمتها را اصلاح و جلوی قاچاق سکه را بگیرد.

براساس این گزارش ، به دنبال بالا رفتن قیمت دلار در بازار داخلی ، قیمت سکه ها در روزهای شنبه و یکشنبه رو به افزایش نهاد و بهای سکه بهار آزادی با رشد 25هزار تومان در ظرف دو روز تا سطح 792 هزار تومان برای طرح امامی و 794 هار تومان برای طرح قدیم بالا آمد. نیم سکه هم با رشد 13 هزار تومانی در روز یکشنبه به 396 هزار تومانی و ربع سکه و سکه1 گرمی به 198 هزار و 500 و 115 هزار تومان رسیدند.
اما در روز دوشنبه با وجود رشد بهای طلا در سطح جهانی و در داخل ، بهای سکه ها به دنبال دلار تا حدودی کاهش وبا افت 3 هزار تومانی ، بهای سکه و 789 هزار تومان در طرح امامی و 791 هزار تومان در طرح قدیم رسید.نیم سکه و ربع و سکه 1 گرمی در این روز به ترتیب 1500،1000، 500 تومان کاهش یافت.

این گزارش می افزاید ، افت بهای طلا در کنار کاهش دلار در روز سه شنبه توانست 4 هزار تومان از سکه بهار آزادی بکاهد.اما با رشد دلار در بعدازظهر ، قیمتها در این روز بعد از رشد نسبت به نرخ روز دوشنبه عملا تغییری نداشت.
بنابراین گزارش ، درروز چهارشنبه قیمتها در بازار سکه همگام با افت تهای طلا و دلار در سرازیری قرار گفت و بهای سکه بهار ازادی تا 777 هزار تومان در طرح امامی و 779 هزار تومان در طرح قدیم پایین آمد . نیم سکه در این روز با بهای 388 هزارتومان و ربع سکه با نرخ 198 هزار تومان معامله شد. سکه 1 گرمی نیز به 113 هزار و 500 تومان رسید.

شایان ذکر است ، با بازگشت دلار در روز پنج شنبه و رسیدن آن به 2124 تومان و رشد بهای طلای داخل ، بهای سکه نیز در این روز بالا کشید و سکه طرح قدیم و امامی با نرخ 789 و 788 هزار تومان در بازار به فروش رسیدند . نیم سکه با بهای 394 و 199 هزار تومان و سکه 1 گرمی با نرخ 114 هزار تومان فروخته شدند.


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا