جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات

ادامه روند نزولی قیمت طلا با افزایش ارزش دلار آمریکا

سایت طلا : قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه در حالی با کاهش روبرو شده است که تقویت ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت این فلز گرانبها وارد کرده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، تقویت ارزش  دلار موجب شده است تا قیمت جهانی طلا به پایین ترین سطح خود در 2 ماه اخیر برسد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به کمتر از 1262 دلار رسیده است. قیمت طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی قرار داشته است.

رشد قیمت جهانی بیت کوین و رسیدن قیمت ارز دیجیتال به 14 هزار دلار نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است. بسیاری از تحلیلگران اقتصادی نسبت به حباب قیمت بیت کوین هشدار داده اند.

شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای معتبر بین المللی با افزایش روبرو شده و به بیش از 93.59 واحد رسیده است. ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز با 0.2  درصد افزایش به 112 واحد رسیده است.

جمهوریخواهان سنا شب گذشته موافقت کردند که در مورد تنظیم لایحه مالیاتی با مجلس نمایندگان توافق نمایند. با انتشار این خبر احتمال اینکه قانونگذاران بتوانند تا قبل از مهلت ۲۲ دسامبر به توافق در مورد تفاوت های لایحه مالیاتی برسند بیشتر شد.

بانک مرکزی کانادا در پایان نشست روز چهارشنبه تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

دیوید دیویس وزیر برگزیت بریتانیا نیز در سخنانی تاکید کرد که دولت لندن هنوز هیچ گونه ارزیابی رسمی درباره تبعات اقتصادی و مالی احتمالی ناشی از خروج از اتحادیه اروپا انجام نداده است. 

کمیسیون اروپا نیز روز چهارشنبه ایده هایی را برای تعمیق همگرایی در منطقه یورو پیشنهاد داده است. این در شرایطی است که بریتانیا برای خروج از این اتحادیه تا مارس 2019 میلادی آماده می شود.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که واردات طلای هند در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا نصف شده است. افزایش قیمت جهانی تاثیر زیادی بر افت تقاضای طلا در بازار هند داشته است.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. نوسانات ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا خواهد بود. وضعیت تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا داشته باشد.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
13 2

بازار مکاره میگه :

تاریخ: 1396/09/16 ساعت 18:15
بیت کوين $ 15000 رد کرد
قرداد ها آتی نزدک تو راهه
بیت کوين رفت برای 100000$

0 0

فاخته میگه :

تاریخ: 1396/09/16 ساعت 16:44
سلام
اونس زيرش خاليه و ريزش داره

5 10

Milad میگه :

تاریخ: 1396/09/16 ساعت 12:59
با نزدیک شدن به نشست فدرال رزرو فرصتی خوبی برای خرید فراهم خواهد شد در بازار داخل تا پایان سال در زمان کاهش قیمت ها خرید گزینه خوبی است

10 10

پیام میگه :

تاریخ: 1396/09/16 ساعت 11:51
هدف کوتاه مدت انس 1240


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا