دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).

حباب ۲۰۰هزار تومانی سکه بازگشت

در حالی قیمت واقعی سکه درحال حاضر باید حدود یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان باشد که قیمت سکه روز گذشته به بیش از یک‌میلیون و ۴۲۰هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از تسنیم،  در حالی که دولت از هفته گذشته حراج سکه را برای پایین آوردن آنچه قیمت حبابی خوانده می‌شود، از طریق بانک گارگشایی کلید زد و تاکنون بیش از 15 هزار سکه (تمام و نیم‌بها) فروخته شده است، ولی همچنان شاهد اوج‌گیری قیمت هستیم به‌شکلی که روز گذشته قیمت سکه به بیش از یک‌میلیون و 420هزار تومان رسید.

همچنین هر قطعه نیم‌سکه ‌بهار آزادی به 711هزار تومان و ربع‌سکه به بیش از 409هزار تومان افزایش یافت.

دولت از اواخر هفته گذشته و برای کاهش قیمت سکه که از نیمه آبان‌ماه روندی رو به رشد را در پیش گرفت و حتی تا یک‌میلیون و 460هزار تومان هم رسید، اقدام به عرضه سکه به‌قیمت یک میلیون و 288 هزار تومان کرد و تاکنون بیش از 15 هزار سکه را در بازار فروخته است ولی قیمت‌های بازار آزاد نشان می‌دهد که این برنامه هم باعث کاهش قیمت نشده است.

به‌اعتقاد کارشناسان روند صعودی قیمت دلار، کاهش نرخ سود بانکی، روند افزایش قیمت طلا و همچنین افزایش تقاضای بازار به‌دنبال پایان ماه‌های محرم و صفر و شروع جشن‌های عروسی از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت سکه در هفته‌های گذشته بوده است، اتفاقی که بسیاری از کارشناسان از جمله محمد کشتی‌آرا رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران آن را «حباب» می‌خوانند.

به‌گفته او با توجه به افزایش قیمت ارز ناخودآگاه بازار با التهاب همراه شده است که سبب افزایش قیمت سکه شده است، حبابی که میزان آن را تا 200هزار تومان هم کارشناسان اعلام می‌کنند. البته محاسبه قیمت سکه به‌صورت علمی هم این موضوع را نشان می‌دهد که ما با یک حباب بزرگ در بازار روبه‌رو هستیم که البته به‌نظر نمی‌رسد به همین راحتی‌ها هم خالی شود.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا