سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

جزئیات نحوه پرداخت وام مسکن 35 میلیونی تشریح شد

مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی با اعلام جزئیات تازه‌ای از نحوه اعطای وام مسکن 35 میلیونی تومانی، سقف وام مسکن‌ زوج‌های جوان را 50 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بانک مرکزی در پی رونق غیرتورمی بخش مسکن است.

بانک مرکزی

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:دکترپیمان قربانی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبکه دوم سیما و با بیان این که با احتساب وام10میلیونی تعمیر و تکمیل مسکن ، تسهیلات 35 و 50 میلیونی زوج‌ها در عمل به سطح 45 و 60 میلیون تومان قابل افزایش است، تاکید کرد: با توجه به در پیش‌بودن اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و پیامدهای تورمی آن، ملاک ما در تعیین این سقف‌ها ایجاد رونق غیرتورمی در بازار مسکن است.

مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به کسادی کنونی بازار مسکن و این که میزان معاملات مسکن در سه ماهه سوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 41 درصد کاهش یافته است، افزود: می خواهیم همزمان با افزایش تسهیلات مسکن و ترمیم قدرت خرید خانوارها ،رونق غیرتورمی در بخش مسکن را دنبال کنیم.

وی در ادامه افزود: بانک‌مرکزی شرط پرداخت تسهیلات جدید خرید مسکن را حفظ تعادل بین منابع و مصارف بانک‌مسکن تعیین و مقرر شده است ضمن نظارت دقیق بر عملکرد و حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز، بانک مسکن گزارش لازم را درخصوص این حساب به بانک مرکزی ارائه نماید.

قربانی با اشاره به جدیت بانک مرکزی در افزایش تعمیق مالی، حمایت از ابداعات مالی و خدمت رسانی به مردم افزود: بانک مرکزی هر سه ماه و به صورت دقیق ، عملکرد بانک مسکن در این خصوص را بررسی می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر نسبت‌هایی را که در سایر کشورها برای پرداخت وام مسکن در نظر می‌گیرند، نمی‌توان در بازار مسکن کشور ملاک عمل قرار داد و امکان پرداخت تسهیلات خرید مسکن تا 6 برابر مبلغ ودیعه وجود ندارد.

مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تصریح کرد: البته می‌توان این کار را انجام داد ولی از آنجایی که توان وام‌دهی بانک‌ها در این حد نیست و طی سال‌های قبل بیش از توان خود تسهیلات اعطاء نموده اند، سایر بخش‌های اقتصاد لطمه خواهند دید.


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

بی طرف میگه :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 19:15
بابا جان نکته را داشته باشید : اول سکه و طلا و ارز . دوم بورس و سهام . حالا هم نوبت مسکن . اونایی که میخوان بخرن بجنبید . ضمنا" دوستان بدون سپرده گذاری میتونن وام مسکن رو بخرن . ( از طریق فرابورس )

0 0

s z میگه :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 17:47
نمیخواد این طوری به فکر ما جوونا باشید بعد هم منت سرمون بذارید.جوونا غصه نخورید خدا بزرگه................

0 0

اسيب ديدگان ت میگه :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 13:25
بالابردن وام مسکن برابرباافزايش قيمت مسکن!!!تورو خدا اين تورى نميخواد به فکرجوونا باشيد.گرفتن اين وام مثل وامهاى قبلى مستلزم سپرده گذارى نصف وام دريافتيه به مدت يک سال.وقتى ماهيچ سىستم يکپارچه هى نداريم اين کارعملا ب اى قشر مستضعف بد وبراى قشر پولدارخوبه.

0 0

اميدوار-اصل میگه :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 13:23
بالابردن وام مسکن برابرباافزايش قيمت مسکن!!!تورو خدا اين تورى نميخواد به فکرجوونا باشيد.گرفتن اين وام مثل وامهاى قبلى مستلزم سپرده گذارى نصف وام دريافتيه به مدت يک سال.وقتى ماهيچ سىستم يکپارچه هى نداريم اين کارعملا ب اى قشر مستضعف بد وبراى قشر پولدارخوبه.

0 0

قابل توجه مسیولین محترم سایت! پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 15:53
این دو کامنت با یک متن حتی با غلط املایی مشابه! ولی با دو اسم کاربری و دو آی پی مختلف!!!
قابل بررسی می باشد! بسیاری از افراد اینگونه می توانند با کامنتهای متفاوت ، سوأ ستفاده کنند.
از زحمات شما متشکرم.

0 0

نازنين میگه :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 12:46
منظورش از رونق غير تورمي چي بود؟؟؟ كاهش قيمت مسكن به علت عدم رونق در بازار هست ، حالا اگه بازار مسكن رونق پيدا كنه ، قيمت مسكن هم بالا ميره ؟؟؟؟؟

0 0

زرگنده میگه :

تاریخ: 1392/10/22 ساعت 10:27
جمله پر معنای در صحبتهای دکتر قربانی هست: (با توجه به در پيش‌بودن اجرای فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها و پیامدهای تورمي آن...)!!
حساب کار خودتان را بکنید!


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا