سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

هشدار به کاربران تلفنهای اندرویدی

گوشی های پیکسل تا سامسونگ و شیائومی در معرض آسیب پذیری جدی قرار دارند

هشدار به کاربران تلفنهای اندرویدی

 

گروه امنیت اندرویدی موسوم به "پروجکت زیرو"  در جدیدترین بررسی های خود دریافتند که تعداد زیادی از گوشی های هوشمند در معرض خطر هک شدگی قرار دارند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی سالهای اخیر روند سوء استفاده از برنامه های هوشمند ویژه کاربران اندروید بسیار سریع شده است. گرچه جالب است بدانید گروه پروجکت زیرو حتی ناامنی های آیفون را نیز کشف کرده است، اما مشکلات اندرویدی ها به علت همه گیر بودن گوشی های اندروید و تعداد بالاتر برنامه ها، مشهودتر است.

تیم پروجکت زیرو گوگل به تازگی یک نقص امنیتی گسترده را کشف کرده اند که باعث می شود اگر شما صاحب یکی از تلفن های آسیب دیده باشید، در معرض خطری جدی ققرار بگیرید. آسیب پذیری مورد نظر روی کد هسته آندروید تأثیر می گذارد  و به هکر این امکان را می دهد که از طریق یک برنامه های جانبی مخرب دسترسی ریشه ای  به برخی برنامه های اساسی کاربران داشته باشد. درواقع با این دسترسی ، یک مهاجم می تواند به سرقت داده ها و حتی دستکاری سیستم عامل بپردازد.

 

 

گوگل در ابتدا این آسیب پذیری را در سال 2017 کشف کرد.با این حال ، اخیراً تعداد معدودی از دستگاه های محبوب اندرویدیها دوباره به این آسیب پذیری حساس شده اند و ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرند.  گوشی هایی مثل  پیکسل 2، هواوی P20شیائومی A1 ، ردمی 5A ، ردمی نوت 5 ، اوپو A3، موتور Z3، گوشی های ال جی که اندروید 8ارئو دارند و گوشی های گلکسی S7 ، S8 ، S9 سامسونگ  از این دسته گوشی های آسیب پذیر محسوب می شوند.

 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا