دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

چرا کالاهای اساسی گران شد؟

یک کارشناس اقتصادی یکی از دلایل اصلی افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی در سال گذشته را اجرای نادرست سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی عنوان کرد.

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

وحید شقاقی شهری گفت: یکی از دلایل اصلی بروز تورم در کالاهای مختلف و افزایش قیمت در آن‌ها این بود که سیاست ارز ترجیحی به هدف تعیین شده اصابت نکرد.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲۳میلیارد دلار ارز ترجیحی ۴۲۰۰تومانی در کشور توزیع شده است، افزود: دولت ادعا می‌کند از این مقدار ۱۳.۵میلیارد دلار را به کالاهای اساسی اختصاص داده است و حدود ۹.۵میلیارد دلار آن هنوز مشخص نیست که به چه چیزی اختصاص پیدا کرده است و نصف همین ۱۳.۵میلیارد دلار هم اصلا ناپدید شده است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: قرار بود ارز ۴۲۰۰تومانی داده شود تا قیمت کالاها افزایش پیدا نکند اما خودتان میدانید که کالاهای اساسی بین ۴۰تا۱۰۰درصد افزایش قیمت داشته است.

شقاقی با فاجعه خواندن این اتفاق در اقتصاد ایران، گفت: من اسم آن را جعبه سیاه ارز۴۲۰۰تومانی می‌گذارم زیرا جزییات مربوط به آن اصلا شفاف نیست و بانک مرکزی هم به طور قطره‌چکانی اسامی کسانی که این ارز را دریافت کرده‌اند منتشر می‌کند ولی باز مشخص نیست که حدود ۱۰هزار نفر که این ارز دولتی را گرفتند چه کالاهایی وارد کردند؟

شقاقی با بیان اینکه اقتصاد ایران یک اقتصاد کاملا واردات محور است، خاطرنشان کرد: همه کالاهای و قطعات مورد نیاز تولیدات ما وارد می‌شود و وقتی نرخ ارز از ۳۵۰۰تومان به ۱۵هزارتومان می‌رسد حدود ۳۰۰درصد قیمت آن بالاتر می‌رود و اینگونه قیمت همه کالاهای وارداتی ۳ برابر می‌شود و کالاهای نهایی هم با افزایش قیمت مواجه می‌شود.

وی تاکید کرد: در کنار همه این مسائل می‌توان به بحث احتکار، سوداگری، رشد فزاینده نقدینگی و عدم وجود ابزارهای اقتصادی برای مدیریت جریان نقدینگی اشاره کنیم و شرایط به گونه‌ای است که گویی هیچ درک درستی از اقتصاد وجود ندارد.

 این کارشناس اقتصادی در خصوص اهمیت وضع و دریافت مالیات گفت: اگر ما در اقتصادمان مالیات بر ثروت و یا مالیات بر عایدی سرمایه داشتیم هرگز سوداگری در بازارهای مسکن و خودرو رخ نمی‌داد اما با تصویب نشدن پایه‌های مالیاتی جلوی افزایش حجم نقدینگی گرفته نشد و این مقدار افزایش قیمت در کالاها رخ داد.

شقاقی برای امسال میانگین تورمی بیش از ۳۵درصد را پیش‌بینی کرد و افزود: این درحالیست که با وجود توصیه‌های مداوم ما به دولت و وزارت اقتصاد متاسفانه هیچ گونه علائمی در جهت بهره‌برداری از ابزارهای سیاست‌گذاری مناسب مشاهده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه می‌توان نقش تحریم‌ها را در تشدید مشکلات انکار کرد، گفت: اما مطمئنا اگر از ابزارهای درست استفاده می‌کردیم شدت تاثیر تحریم‌ها هم کاهش پیدا می‌کرد و شاهد این افزایش قیمت افسارگسیخته در کالاهای مختلف نبودیم.

این استاد دانشگاه یکی دیگر از مشکلات را اقتصاد پلیسی و تعزیراتی ما عنوان کرد و ادامه داد: من روزی سه نوبت رییس تعزیرات را در تلویزیون میبینم که از تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی مختلف خبر می‌دهد که همه می‌دانیم اتخاذ این روش‌ها تنها مشکلات را بیشتر می‌کند.

شقاقی در پایان راه حل را در تمرکز بر روی تولید مواد اولیه با هزینه کمتر و بهره‌برداری بیشتر دانست گفت: متاسفانه ما آینده پژوهی و درک درستی از اقتصاد نداریم و همه این اتفاق‌ها باعث می‌شود که بازارها ملتهب‌تر شود؛ اقتصاد یک علم است و باید از اصول آن پیروی کرد نه اینکه تنها تصمیمات پسینی بگیریم.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
D
2 2

استاد اعظم 2 میگه :

تاریخ: 1398/03/06 ساعت 19:50
مذاکره راه حل خوبیه....بریزید بخرید....ببینید گفتم.

1 1

امیردنت میگه :

تاریخ: 1398/03/06 ساعت 11:32
آز تحلیل گران محترم خواهش میکنم در مورد وضعیت بازار ارز و طلا در صورت شروع مذاکره ایران و امریکا نیز نظر بدن همه تحلیل ها بدون در نظر گرفتن این موضوع بیان میشه در حالیکه قراره نخست وزیر ژاپن برای وساطت به تهران سفر کنه بالاخره تحریم و اختلاف مثل دفعات قبل حل میشه و ادامه این وضعیت تقریبا غیر ممکنه چون تمام دنیا درگیر میشن و نفت رو۳۰۰دلاری کردن برای ایران مثل آب خوردنه صبر ایران حدی داره

4 0

مادر بزرگ میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 19:18
.
عطش عجیب روسیه برای خرید طلا در جهان
روسیه با عطش عجیبی در حال خرید و ذخیره‌سازی طلاست که توجه تحلیلگران جهانی را به خود جلب کرده است.
به گزارش روزنامه دیلی اکسپرس، آدریان اش، رئیس بخش مطالعات شرکت بین المللی کارگزاری بولین ولت اعلام کرد که میزان خریداری طلا از سوی روسیه در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به ابعاد بی سابقه و رکوردی جدید رسید که علامت بدی برای صلح جهانی است.
این روزنامه اعلام کرده روسیه طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ ذخایر طلای خود را به میزان ۱۴۵.۵ تن افزایش داده که ۶۸ درصد بیشتر از دوره مشابه در سال ۲۰۱۸ است.
پیشتر شورای جهانی طلا اعلام کرده بود روسیه طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۵.۳ تن طلا خریده و ذخایر طلای خود را به ۲۱۶۸ تن رسانده است.
مسکو ضمن افزایش ذخایر طلای خود سرمایه گذاری در اوراق بهادار امریکا را کاهش داده و همچنین تلاش می کند وابستگی به دلار امریکا را کاهش دهد. به این ترتیب مسکو تلاش می کند خود را در مقابل بحران احتمالی در اقتصاد جهانی مصون نگاه دارد.
رئیس بخش مطالعاتی این شرکت بین المللی کارگزاری می گوید: خریداری مقدار زیادی طلا توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی بندرت علامت خوبی برای صلح و همکاری در سراسر جهان بوده است.
وی خاطرنشان می‌سازد اگر مسکو که دارای مکان پنجم در رتبه‌بندی کشورها از لحاظ ذخایر طلا است، به خریداری طلا به مقدار و سرعت فعلی ادامه دهد، از فرانسه و ایتالیا جلو زده و جزو سه کشور پیشتاز در این رتبه بندی شده و به این ترتیب روسیه مکان خود در صحنه جهانی را تقویت خواهد کرد.
براساس گزارش اسپوتنیک، آمریکا با فاصله زیاد از دیگر کشورها هنوز بزرگترین صاحب ذخایر طلا است و روسیه برای رسیدن به آمریکا از این لحاظ باید همه طلای موجود در بازار را طی ۲۰ سال آینده خریداری کند.

0 0

طنز 1800 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 19:16
استعفای زنگنه کذب محض است
یک منبع آگاه شایعه استعفای زنگنه را رد کردوگفت:
آقای زنگنه استعفا نداده و با قدرت در راه حفظ اموال مردم و نسپردن نفت به دست دلالان و کاسبان تحریم به کار خود ادامه می‌دهد.
قطعا تا زمانی که این دوستان در مجلس حضور دارند و آرزویشان را به جای اخبار منتشر می‌کنند وزیر نفت در این وزارتخانه باقی می‌ماند.
در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است و وزارت نفت در پیشانی حملات امریکا و برخی همسایگان قرار دارد شکل گیری چنین خبرسازی‌هایی مشکوک و قابل تامل است.
نظام جمهوری اسلامی در سطوح عالی از مجموعه اقدامات وزارت نفت برای دور زدن تحریم‌ها کاملا آگاهی دارد و اگر دوستان بی‌خبر هستند دلالت بر بی‌عملی مجموعه کارکنان و تصمیم‌سازان صنعت نفت نیست.
چنین اقداماتی نتیجه‌ای جز تحمیل خستگی مضاعف بر کارگزاران نظام ندارد و امیدواریم دوستان دلواپس به عواقب این خبرسازی‌ها آگاه باشند.

0 0

Gold میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 19:14
بازگشت دلار به کانال ۱۴
در آخرین روز اردیبهشت ماه، دلار مسیر قیمتی خود را پس از ۵ کاهش متوالی عوض کرد و توانست به کانال ۱۴ هزار تومانی بازگردد. روز سه شنبه، شاخص ارزی ۲۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.
با ثبت این قیمت، میزان بازدهی دلار در دومین ماه سال به ۲.۴ درصد رسید. این ارز در اولین ماه سال 98 نیز افزایش ۶.۳ درصدی را به ثبت رسانده بود.
روز سه شنبه سکه تمام بهار آزادی نیز همسو با افزایش دلار، در مسیر صعودی قرار گرفت و با ۱۲۰ هزار تومان رشد به بهای ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.
افزایش قیمتی روز آخر توانست علامت بازدهی سکه را در سوی مثبت بردار قرار دهد، هر چند در اردیبهشت ماه، تنها ۲ دهم درصد افزایش قیمت را این فلز گران بها تجربه کرد. فلز گران بهای داخلی در فروردین ماه ۳‌.۲ درصد افزایش را تجربه کرده بود و در اسفندماه نیز ۳.۳ درصد بازدهی داشت.
به این ترتیب، می توان گفت سرعت رشد سکه در ماه های اخیر پایین آمده است. این در حالی است که سرعت رشد دلار در سه ماه اخیر بیشتر شده است. با وجود این اتفاق، کاهش های شدید دلار در نیمه دوم اردیبهشت ماه از نظر فعالان می تواند منجر به احتیاط بیشتر معامله گران در خرید ارز شود.

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 19:11
چرا بازار ارز و طلا فروریخت؟
علت فروریختن بازار ارز و طلا، بازار متشکل ارزی نیست.
گفته شده بسیاری از شرکت ها در امارات در حال تسویه حساب های درهمی خود هستند و بناست با دینار عراق مبادرت به تجارت کنند. لذا درهم افت زیادی کرده است.
ثقل ارزی ایران درحال انتقال کامل از امارات به عراق است. تنش اخیر با ایران و بحث انفجار نفتکشها کاتالیزور این انتقال است.
اعلام شده بازارساز حرکت بزرگی برای کاهش درهم صورت داده است و منابع درهمی زیادی درحال تزریق به بازار است.
پتروشیمی ها درحال تزریق قدرتمند درهم و تبدیل درهم به ارزهای دیگر مورد تایید بانک مرکزی هستند.

1 0

با خبر میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 19:09
روند کاهشی نرخ دلار
افت قیمت درهم و عرضه بی وقفه و بدون مانع آن در امارات ، تزریق مناسب دلار و صد البته قدرت نمایی احتمالی سیاستگذار پولی پس از "بدقولی" در راه‌اندازی بازار متشکل ارزی طی هفته جاری از عوامل کاهش چند روز اخیر ارز در کشور می باشد. بنابر شنیده ها حجم مناسبی از درهم طی روزهای اخیر از طریق امارات تزریق گردیده است (معادل 1.35 میلیارد دلار)
در کنار روند نزولی طی یک هفته اخیر ، چیزی که بیش از پیش به چشم می آید نوسان پردامنه 1500 الی 2200 تومانی (13500 - 14000 الی 15700 تومان) در بازه های ده الی چهارده روزه در بازار می باشد. بطوری که بطور سینوسی این بازه نوسان به سمت بالا و یا پایین طی سیکل زمانی یاد شده مشاهده گردیده و فرصت سفته بازانه را تسهیل می نماید.
البته با توجه به شرائط اقتصادی کشور باز هم به نظر میرسد قیمت دلار کمتر از 14000 تومان "بصورت پایدار" برای خود دولت نیز به صرفه نیست.

0 0

با خبر میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 19:07
پایان یازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پدیده؛ مهلت چند روزه رئیس دادگاه به متهمان در جهت معرفی و بازگرداندن اموال شرکت
کیفرخواست "احسان بنائی" قرائت شد. نامبرده با تنظیم صورت وضعیت‌های صوری اقدام به انجام معامله با شرکت پدیده می‌کرده است.
کیفرخواست "محمد وحیدی شعرباف" قرائت شد. وی متهم به تحصیل مال از طریق نامشروع به واسطه فعالیت گسترده در امر دلالی سهام پدیده است. نامبرده با قبول اظهارات خود نزد ضابطان و تحقیقات مقدماتی گفت که خانه خود را فرخته و سهام پدیده را خریده است. نماینده مدعی‌العموم گفت که نامبرده از نزدیکان متهم ردیف اول است و فعالیت گسترده‌ای در امر دلالی سهام پدیده داشته است.
کیفرخواست "محمد رفائی نجاران طبسی" قرائت شد. وی به تحصیل مال از طریق نامشروع بواسطه انجام معامله با شرکت پدیده متهم است.
کیفرخواست "سیدحسن میربمانی یزدی" قرائت شد. وی متهم  به تحصیل مال نامشروع است. نامبرده اظهارات خود در مرحله تحقیقات مقدماتی را قبول کرد.
رییس دادگاه گفت: امیدواریم متهمان از فرصت محدودی که در اختیار انان قرارگرفته در جهت بازگرداندن اموال سهامداران و جبران مافات استفاده نمایند

3 1

با خبر میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:29
آیا تشکیل بازار متشکل ارزی نرخ دلار را پایین می‌آورد؟
بازار متشکل ارزی برای کاهش و یا افزایش نرخ ارز نیست. اگر این بازار درست کار کند، قیمت دلار از طریق مبادلات تسویه صرافان کشف می‌شود و دیگر لازم نیست در بازار ایران قیمت ارز از هرات و یا دبی گرفته شود.
به عبارت دیگر هدف این است که قیمت دلار در این بازار کشف شود، نه در خارج کشور.
بنابراین بازار متشکل ارزی موجب کاهش نرخ دلار نمی‌شود، مگر اینکه بانک مرکزی بخواهد نرخ را با تزریق پول در این بازار کاهش دهد.
ضمناً این بازار ارتباطی به بازار نقد، بازار سنا و بازار نیما ندارد. فعالان ارزی در این بازار صرافان رسمی، بانک‌ها و بانک مرکزی است و سفته‌بازان و عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان ارز به جز سه عامل فوق نمی‌توانند وارد این بازار شوند.
بنابراین این بازار خود یک بازار متشکل و مستقل است و اگر درست کار کند می‌تواند نرخ دلار را در اقتصاد داخلی تعیین کند.
بنابراین اگر بانک مرکزی دخالت نکند، تشکیل این بازار لزوما موجب کاهش نرخ دلار نمی شود

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:27
درود
دلار
13,850
دلار فروش دولتی
13,750
دلار خرید دولتی
13,650
دلار صرافی
13,930
یورو
15,700
درهم
3820
پوند
17,650
دلار استرالیا
9,880
لیر ترکیه
2,390
دلار کانادا
10,620
اونس
1,275
گرم طلا
420
مثقال
1,818
سکه امامی
4,655
ارزش طلای سکه
4,243
سکه امامی صرافی
4,690
نيم سكه صرافی
2,660
ربع سکه صرافی
1,710
سکه خرید صرافی
4,580
نیم سکه خرید صرافی
2,560
ربع سکه خرید صرافی
1,620
نفت
63

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:25
بازگشت دلار به کانال ۱۴
در آخرین روز اردیبهشت ماه، دلار مسیر قیمتی خود را پس از ۵ کاهش متوالی عوض کرد و توانست به کانال ۱۴ هزار تومانی بازگردد. روز سه شنبه، شاخص ارزی ۲۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.
با ثبت این قیمت، میزان بازدهی دلار در دومین ماه سال به ۲.۴ درصد رسید. این ارز در اولین ماه سال 98 نیز افزایش ۶.۳ درصدی را به ثبت رسانده بود.
روز سه شنبه سکه تمام بهار آزادی نیز همسو با افزایش دلار، در مسیر صعودی قرار گرفت و با ۱۲۰ هزار تومان رشد به بهای ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.
افزایش قیمتی روز آخر توانست علامت بازدهی سکه را در سوی مثبت بردار قرار دهد، هر چند در اردیبهشت ماه، تنها ۲ دهم درصد افزایش قیمت را این فلز گران بها تجربه کرد. فلز گران بهای داخلی در فروردین ماه ۳‌.۲ درصد افزایش را تجربه کرده بود و در اسفندماه نیز ۳.۳ درصد بازدهی داشت.
به این ترتیب، می توان گفت سرعت رشد سکه در ماه های اخیر پایین آمده است. این در حالی است که سرعت رشد دلار در سه ماه اخیر بیشتر شده است. با وجود این اتفاق، کاهش های شدید دلار در نیمه دوم اردیبهشت ماه از نظر فعالان می تواند منجر به احتیاط بیشتر معامله گران در خرید ارز شود.

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:24
سلام
دلار
14,400
دلار فروش دولتی
13,950
دلار خرید دولتی
13,850
دلار صرافی
14,400
دلار خرید صرافی
14,150
یورو
16,150
یورو خرید صرافی
15,900
پوند
18,300
یوان
2,090
درهم
3,925
لیر ترکیه
2,460
دلار کانادا
11,100
دلار استرالیا
10,050
فرانک سوئیس
14,200
کرون سوئد
1,490
کرون نروژ
1,640
کرون دانمارک
2,154
ین ژاپن
130

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:22
دلار
14,250
دلار فروش دولتی
14,050
دلار خرید دولتی
13,950
دلار صرافی
14,410
یورو
16,150
درهم
3890
پوند
18,250
یوان
2,090
دلار استرالیا
10,060
لیر ترکیه
2,430
دلار کانادا
11,040
اونس
1,274
گرم طلا
431
مثقال
1,869
سکه امامی
4,770
ارزش طلای سکه
4,361
سکه امامی صرافی
4,810
نيم سكه صرافی
2,720
ربع سکه صرافی
1,740
سکه خرید صرافی
4,740
نیم سکه خرید صرافی
2,600
ربع سکه خرید صرافی
1,650
نفت
61

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:21
در اقتصاد ایران سود بسیاری از کسب‌وکارها از رانت حاصل می‌شود؛ ارز ارزان، انرژی ارزان، کاغذ ارزان، معافیت گمرکی ...
کسب‌و کارهای زیادی دیده‌ام که به‌ظاهر میلیاردها تومان سود می‌کنند اما اگر رانت‌هایشان قطع شود هیچ توجیهی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت.
صاحبان چنین کسب‌وکارهایی تمام تلاش خود را می‌کنند که این رانت‌ها را حفظ کنند و حتی آن را گسترش دهند و به هیچ وجه به بهبود بهره‌وری و ارتقای تکنولوژی نمی‌اندیشند. این‌گونه است که سازمان‌هایی که اقداماتشان تنها در جهت گسترش فساد است رگ‌های حیاتی اقتصاد ایران را گرفته‌اند....

1 0

1357 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 17:19
دلار
14,250
دلار فروش دولتی
14,050
دلار خرید دولتی
13,950
دلار صرافی
14,400
دلار خرید صرافی
14,150
یورو
16,150
یورو خرید صرافی
15,950
پوند
18,250
یوان
2,090
درهم
3,890
لیر ترکیه
2,430
دلار کانادا
11,025
دلار استرالیا
10,020
فرانک سوئیس
14,200
کرون سوئد
1,500
کرون نروژ
1,640
کرون دانمارک
2,125
ین ژاپن
131

3 6

استاد اعظم 2 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 16:28
امروز دل پیچه شدیدی دارم قلاب به روتون حالت تهوع زیاد همراه با نفخ

5 1

شب خیز پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 16:58
افرین به تو عزیزم چقدر با ادبی

1 1

امیدوار1347 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 15:24
جناب مزدک وجناب سید از اطلاع رسانی شما بسیار ممنونم

7 3

فردا میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 13:23
واقعا با خواندن کامنتها و اصرار برخی بر ادامه کامنت گذاری در سایت آدم به پشت پرده این سایت بیشتر مشکوک میشه.
دوستانی که مایلند در یک محیط دوستانه و محترمانه ،در گروه تلگرامی ،نظراتشون رو به اشتراک بگذارن به جناب سنگ شناس یا بنده پیام بدن تا از طریق شماره تلفن یا لینک به بقیه دوستان بپیوندند.

1 2

امیدوار1347 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 12:10
سلام وعرض ادب واحترام جناب مزدک لطفا مرا راهنمایی کنید که طلا آب شده را ازکجا تهیه کنم چون به من میگویند هروقت درخواست خرید دهید ۲ روز بعد به قیمت روز تحویل میدهند

0 0

مزدك پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 12:24
2 نفر از دوستان بازار تهران هستن معتبر
صادقي ٠٩٣٥٨٦٦٥٠٢٦
اسدي ٠٩١٢٤٢٢٦٣١٦

2 0

سید... پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 12:23
سلام
دوست عزیز مرکز فروش آبشده بازار طلای تهران هست. هروقت تشریف ببرید میتونید به مقدار مورد نیاز و مظنه روز تهیه کنید. البته اگر تهران هستید.

0 0

مزدك پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 12:18
سلام تهران تشريف داريد؟

18 0

استاد اعظم میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 11:26
ضمن عرض سلام مجدد
بیش از 200 پیام خصوصی برای من فرستاده شده که من فرصت پاسخ ندارم
فعلا روند کلی همان هست کف ابشده بین 1790 تا 1820 و سقف ان 1900 تا 1940 هست اگر ابشده به زیر 1740 سقوط کنه براحتی تا مرز کانال 1500 میریزه و اگر 1940 رو بشکنه تا نزدیکی 2 میلیون پیش میره
فعلا اتفاق خاصی نیفتاده که نیاز به تحلی داشته باشه بازار تهران از لحاظ حجم تقاضا و خرید و فروش تقریبا صفر هست و هیچ میلی برای افزایش ندارد چون تقاضایی نیست در بورس یکروزه برای افزایش سطح قیمتها به بالا تلاش زیادی میشه ولی بی فایده هست چون قیمت اصلی رو بازار مشخص میکنه نه بازار ساز و بانک مرکزی همه اینها به دنبال بازار حرکت خواهند کرد. من قبلا گفتم هر کسی به سود معقول میرسه پله ای بفروشه و اگر سقف های جدید قیمتی شکسته شد مجدد بخره تا در کوتاه مدت سود کنه به فکر ارزش پول نباشید هدفتون سود باشه
تحرکاتی در یکی از بازارها در حال شکل گیری هست ولی بعد ماه رمضان دقیق تر توضیح خواهم داد فعلا چون در گیری زیادی دارم فرصت رصد دقیق بازار رو ندارم
در ضمن بنده در هیچ کانال تلگرام حضور ندارم کسی از جانب من پیامی بفرسته من نیستم من اگر موردی باشه در همین سایت بیان خواهم کرد
ضمن آرزوی بهترین ها برای شما در شبهای قدر و تسلیت برای شهادت آقا و سرور همه موجودات مولا علی
باز امشب عشق تنها می‌شود / زخم سهم فرق مولا می‌شود
آفتاب عشق گلگون می‌شود / سینه سجاده پرخون می‌شود
پشت نخل آرزو خم می‌شود / داغ حسرت سهم آدم می‌شود
جاده می‌ماند غریب و بی سوار / ذوالفقار عدل می‌گیرد غبار

0 0

علیر پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 16:08
سلام استاد اعظم بی صبرانه منتظر تحلیل های پر سود شما هستیم. اللهم اشف کل مریض.

2 0

بانوی آماتور پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 13:56
سپاس استاد که اومدید....
لطفا تنهامون نگذارید .....

2 1

سید... پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 11:34
باسلام
از اطلاع رسانی و مساعدت شما ممنون هستیم استاد گرامی...

9 4

مزدك میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 11:12
دوستان عزيز من فکر میکنم ابشده در حال حاضر بهترین آیتم خرید است با توجه به 30 هزار تومان حباب منفی
بنده عقيده دارم که اگر کسی قصد خرید داشته باشه ابشده گزینه مطلوبیه
اختلاف خرید و فروش هم حداکثر 5 تومان است که مناسبه و خیلی نیست
البته داشتن دسترسی به بازار هم آیتم مهمیه
*******
از دوستان عذرخواهي ميكنم بابت گروه تلگرام بنده ترجيح ميدم تو سايت طلا تحليل كنم و همچنين از تحليل و نظر دوستان بهره مند شم
پر سود باشيد

6 0

طلوع میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 11:08
استفاده از ادبیات "کوچه وخیابان"زیبنده نیست.درنظر داشته باشیم خواننده گان نظرات ما ممکن است از هرجنس وسن می باشند.به شبهای قدر نزدیک میشویم.

2 11

استاد اعظم 2 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 11:02
چنانچه عرض از چهارده تومن بکشه زیر و درحم عمارات 3800 بشه بعد فاجعه میشه در بازار داریم سکه و طلا جمع می کنیم قلاب به روتون برم دستشویی بقیه اش برای بعد

8 0

casra پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 14:49
بنظر من تو آدم کثیفی هستی،،،،،جای تو نیز تو همون توالت هست که بهت خوش بگذره.....

2 6

استاد اعظم 2 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 10:56
چیز دفعه آخرت باشه چنان میام برات که هیچ کی نیامد برات مفهومه

3 0

چیز پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 16:12
وای ترسیدم
وای لرزیدم
شماره هم که مخاستی با نفوذت گیر بیاری خودم دادم دیگه چی میخای؟
یا ایها الذین عُضوون باالسایت الطلا
یفهمون منظور مِن اَنا به این بلا

2 2

پدر پسر شجاع میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 10:37
آقای چیز، واقعا مسخره ای
چرا به مقدسات توهین میکنی.
چیز چیزک، درسته خودت چیزی نیستی ولی برای دیگران احترام قائل شو.

2 1

چیز پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 16:07
من به مقدسات توهین کردم؟
کجاش توهین بود پدر جان؟
هر گردی که گردو نیست اخوی
من دارم با کلمات عربی شوخی میکنم همین.
اصلا حدیث داریم
یا ایها الذین آمنو لا قضاوت بغیر منطق و لا نارحت بدلیل شوخیُُ

9 2

ساسان میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 10:13
# بازی های عجیب بازارساز
نگاهی به گذشته میکنیم زمانی که دلار 3700 بود انگار همین دیروز بود. پس از تظاهرات و شورش های دی ماه 1396 نوسانات بازار ارز شروع میشود.
در این برهه از زمان میزان نقدینگی کشور سرسام آور است که این میزان نقدینگی به هر کجا هدایت شود میتواند یک ابر تورم به بار آورد.
دولت این را میداند و سعی در کنترل نقدینگی میکند.
از یک سوء فشار های کشور های بیگانه و از یک سوء عدم مدیریت و دستوری بودن نرخ دلار که در دلار 3700 تومانی دی ماه 96 ارزش ذاتی یک دلار آمریکا تقریبا حدود 6500 تومان بود‌.
دولت در مهار نرخ ارز ناتوان میماند و در عرض کمتر از 3 ماه دلار به 7000 تومان میرسد.
در این برهه راهکاری به فکر دولت میرسد سوخت نقدینگی.
پس از راهکار سوخت نقدینگی دولت خود مشتاق گران شدن نرخ ارز میشود و این تا گران شدن تا 19200برای هر دلار آمریکا ادامه می یابد.
در این برهه از زمان تقریبا اکثر مردم دلار 15000 تا 19000 تومانی خرید میکنند تا در نرخ های خیالی 25000 هزار و 30000 بفروشند.
این در حالی است که بر اساس تکنیکال این روند صعودی شارپی نیاز به اصلاح شارپی هم دارد.
دلار به عرض 2 روز مجدد به 16900 میرسد و مجدد حرکت به سمت بالا مجدد افرادی که از خرید جامانده اند خرید میکنند و این حرکت صعودی مجدد تا 17800 ادامه پیدا میکند.
پس از خرید دلار 15000 تا 19000 توسط مردم دولت برای فروکش کردن نرخ دلار دست بکار میشود.
نرخ ارز در کمتر از 3 ماه به کانال 10 و 9 باز میگردد. و تقریبا افرادی که دلار 15000 تا 19000 خرید کرده اند از ترس ضرر بیشتر اقدام به فروش دلار های خود میکنند.
سپس آرام و آرام حرکت صعودی دلار مجدد شکل میگیرد.
تا جایی که مجدد تا 15600 صعود میکند که دو هفته پیش بود.
حال مجدد دلار کاهشی میشود و تومان به کانال 13600 میرسد.
اشباع فروش شدید دیده میشود و دلار نیز برای ریزش مجدد نیاز به یک بالایی در حد 14500 دارد.
ایا این سناریو در حال تکرار است یاخیر،مطمئنا در روزهای اینده مشخص خواهدشد،،،

3 2

چیز میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 09:34
. و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما
سلام آقای شینتیل خان
اولا که من نگفتم آیه قرآن گفتم حدیث.
به کسی هم توهین نکردم.اعتقاداتم هم از شما محکم تر نباشه کمتر نیست.قصدم هم فقط شوخی با ترکیب عربی و فارسیه.
اصلا در این زمینه هم حدیث داریم:
هل یستوی الحدیث و القرآن؟
لا یستویان اقسم بالقرآن.
هزار بار دیگه هم اینکارو میکنم.
چیشده اینقدر جوش آوردی؟تازه اولشه.
شما چندسالته اینقدر نفوذ داری؟
نمیخاد بری زحمت بکشی چیزی رو دریاری خودم نشونت میدم:
alizar114gmail.com
09355186869
اصلا شما با نفوذ ما لانفوذ
هل یستویان با نفوذ و لا نفوذ؟
کاش لا اقلخودت یکم مودبانه تر تا میکردی.
میخای تو خصوصی آدرسمم بدم بیابقول خودت جاهای دیگمم پر کن.

1 1

casra پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 14:51
خاک لر اون سرت که برا پول به خدا و قران توهین میکنی ،،،ادم پست و کثیف،،،

1 7

استاد اعظم 2 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 04:42
کامنت های زباله دانی نگذارید قلاب به روتون حالت تهوع دارم

6 1

casra پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 08:53
خیلی بیشعوری،،،،

1 1

استاد اعظم 2 میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 04:38
ماذا فلذا عمو هل یعلم ما تعلمون

2 5

چیز میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 03:57
اصلا در این زمینه حدیث داریم:
ماذا دلیل الگرانی المسکن؟
هو دلیله فی ارز مفت ۴۲۰۰ تومن!
هل یعلم دلیل کالای اساس الگرانًُ؟
یوجد الدلیل فی ارز ۴۲۰۰ تومانًُ!!!

5 5

شینتیل خان پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 05:30
از سال 88 شایدم 89 عضو این سایت هستم . و بماند که نام کاربری ام چه بود . تمام نظرات را هم میخوانم و در این مدت نه به کسی توهین کرده ام و نه جواب کسی را داده ام. ولی دوست عزیز بی نمک شوخی شوخی با آیه قرآن هم شوخی ؟ شوخی و لودگی بد نیست . بشرط آن که اخلاق و کردار را رعایت کنی. آنچنان نفوذ و ........ هم دارم که ایمیل و شماره تلفن ت را هم در بیاورم. اگر بیکاری من میتوانم وقتت را پر کنم و ایضا" جاهای دیگرت را..................
پس بدان که همه بلدند . سی و دو حرف فارسی داریم که با این حروف هم میشود ناسزا ساخت هم میتوان کلمات قشنگ. پایت را از گلیمت بیشتر از این دراز نکن............ افتاد ؟

2 2

چیز میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 03:51
اصلا در این زمینه حدیث داریم:
ماذا دلیل الگرانی المسکن؟
هو دلیله فی ارز مفت ۴۲۰۰ تومن!

0 2

bl میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 03:21
سلام عرض شد خدمت اساتید محترم و دوستان گرام
علاقمند هستم در گروه تلگرامی عضو باشم در صورت امکان اینجانب را هم اد بفرمایید.ممنون

0 4

مصیب میگه :

تاریخ: 1398/03/03 ساعت 00:59
بعضی وقتها که تکنیکال و تجربه جواب نمی داد بعضی دوستان قدیمی از فال حافظ کمک می گرفتن خجججج

5 1

چیز میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 23:29
کاش فقط گرون بشه
اصلا ناپدید شده
از اول ماه رمضون هنوز اطراف خونمون شکر ندیدم تو مغازه ها

3 3

چیز میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 23:28
یه روز همه چیز درست میشه

3 1

فردا میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 22:47
دوستانی که مایلند به گروه تلگرامی دوستان سایت طلا بپیوندند یا شماره هاشون رو برای جناب سنگ شناس یا من بفرستند و یا لینک کانال رو در خصوصی بگیرن.
آقا مسعود و لوچک عزیز و دیگر بزرگواران سایت،گروه 75 نفری ما منتظر شما عزیزان هستند

3 4

لوچک میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 22:12
در شرایط حال سرمایه گذاری در مسکن جواب نمی ده .

1 5

علی ایزدی پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 22:56
کجای کاری داداش برو یک قیمت بگیر بعد حرف بزن

6 1

شینتیل خان میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:59
چرا کالاهای اساسی گران شد ؟
مگر بقیه ارزان مانده اند ؟
هیچوقت نمیتوانیم اقتصاد سالمی داشته باشیم. هرکجا را بگیری به ناکجاآباد میروی.
ساختمانی را با بدترین مصالح ساخته ایم . بجای تیرآهن 16 از میلگرد استفاده کرده ایم . بجای سیمان مرغوب و بتن خوب از گل و خاک استفاده کرده ایم. خلاصه همه چی نامرغوب . اما در انتها رو کار ساختمان را سنگ خوب انداخته ایم و به به و چه چه میکنیم. آی ایهاناس ببینید چی ساخته ایم .
آری عزیزان . این واقعیت اقتصاد ماست.
از درون خراب و پوک
در ظاهر قشنگ .
و این در حالی است که همه مون هم میدونیم با کوچکترین باران و یا باد و زلزله و ................
این ساختمان فرو میریزد.
چاره کار چیست ؟
ساختار را اصلاح کنیم . آنجا که قانون مینویسیم بفکر منافع شخصی نباشیم.
هر قانونی را با دهها تبصره به نفع خودمان تفسیر نکنیم.
مردم بینوا چه کنند ؟
میخرند در دام اقتصاد دستوری می افتند و سرمایه شان از دست میرود.
نخرند در این گرانی و تورم باز هم دارو ندار و اندوخته هاشان از دست میرود.
چه کنند ؟
در کدام اقتصاد دنیا سراغ دارید که حداقل حقوق و پایه فقر 4 میلیون اعلام شود و در همان اقتصاد حداقل حقوق کارگر یک میلیون وپانصد هزار تومان اعلام شود ؟
در کدام اقتصاد مالیات استثنا دارد؟ فلان ارگان ندهد . آن یکی کم بدهد. دیگری لابی کند.
و فقط از تولیدکننده بدبخت بگیرند. جلو جلو از حقوق کارگر وکارمندش کم شود ؟
خیلی از موارد دیگر وجود دارد که از حوصله عزیزان خارج است.

3 1

D-buyer پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 22:56
دو همکار که یکی از رفاهیات، پاداش، حق ماموریت، حق استفاده آزادانه از امکانات رفاهی برخوردار باشه تو ماه رمضون سهمیه گوشت و خرما بگیره هم روز کارگر حق تعطیلی شاملش بشه و هم روز کارمند، کارمند بحساب بیاد، در حالی که همکار دیگه با مدرک بالاتر، کار بیشتر هیچ گونه مزایایی شاملش نشه و تنها طبق قانون کار حقوق بگیره و طی سالها سابقه عنوانی در خور نداشته و باشه و از حداقل حقوقش محروم باشه. تبعیض تا کجا آخه؟

3 1

D-buyer پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 22:05
آخه کجای دنیا دیده اید دو همکار مخابراتی در کار و شرایط کاملا مشابه و یکسان حقوق مشابه ای دریافت نکنند یکی دو میلیون دیگری 8 میلیون یا بیشتر؟

2 5

لوچک میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:42
هفته آینده روند بازار مقداری نزولی است .

4 1

شینتیل خان میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:39
نه تحلیل نه تکنیکال و نه هیچ تجربه ای از بازار.
این بازار و قیمتها دستوری است . اگر دستشان را میتوانی بخوانی با آنان همسو شو . و گرنه از این بازار دوری کن. گول این بازار مکاره را نخورید.

1 1

تهرانی پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:59
شایدم جناب زرنگار

2 1

لوچک پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:44
تو سامان دوست قدیمی خومون نیستی ؟

4 2

دکتر پیشگو میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 18:23
فریال مستوفی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق ایران: هنوز جزئیات بازار متشکل ارزی برای ما مشخص نیست و ابهام در آن وجود دارد.
بازار متشکل ارزی بیشتر مربوط به ارز نقد است. صرافی‌هایی که می‌توانند حواله صادرکنندگان را به اسکناس تبدیل کنند، به تبع سودی از این کار به دست می‌آورند. بعید به نظر می‌رسد این صرافی‌ها علاقه‌مند باشند ارز نقدشان را به بازار متشکل ارزی وارد کنند.

3 4

فردا میگه :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 18:05
جناب صداقت عزیز
ممنون از توضیحاتتون
متاسفانه از اونجایی که مدتی هست سایت هیچ کنترلی روی کامنتها نداره و افرادی از این موضوع سواستفاده میکنن با موافقت اکثر اعضا گروهی تشکیل دادیم تا محیط بهتری برای تبادل اطلاعات داشته باشیم
اگر واقعا اساتید دارن اینجا از سایت هزینه ای برای حضورشون میگیرن پس بهتره از مدیریت سایت بخوان تا اولا کاربران خاطی رو حذف کنه ودوما امکان استفاده از نام کاربری دیگران مقدور نباشه.

8 2

دعلی میگه :

تاریخ: 1398/02/28 ساعت 13:41
چرا مجلس بیکار ما قانون مالیات بر ثروتو اجرایی نمیکنه . دلیلش معلومه چون اولین شخصی که با اجرایی کردن این قانون ضرر میبینه و خسارت میبینه خود نماییندگان و دولت مردان ما می باشد ..
اگه شهروندی داخل منزل شخصی خودش یه آجر کم یا زیاد کنه ماموران شهرداری با گستاخی به تمام معنا وارد صحنه میشوند یا ماموران سد معابر در مواجهه با دست فروشان سطح شهر باوحشی گری تمام برخود میکنن اما جای سوال و تردید میباشد که فردی یا اشخاصی هزاران تن یا کیلو مواد اساسی مردمو احتکار میکنن ولی خبری از برخورد یا بازرسی نیست .. پس نتیجه میگیریم که تا وقتی نماییندگان استانداران و وزیرو وزرا و زیر دستانشان از آب گل آلود ماهی صید کنند این مشکلات گریبانگیر مردم خواهد بود

3 0

لوچک پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:27
در مورد شهرداری کاملا با شما موافقم به نطر من شهرداری یک سازمان بی رحمی است ؛

6 0

Agha masoud پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/03/02 ساعت 21:15
مالیات بر ثروت مقوله ای خیلی پیچیده ای است که طبق یک سری شرایطی خاص می شود آخذ کرد ، برای مثال وقتی شخصی یک ملکی را ۱۰ سال قبل برای حفط ارزش دارایی ۱۰۰ میلیون تومان خریداری کرده است در آن زمان قیمت دلار ۱۰۰۰ تومان بوده الان ملک مذکور شده ۱۰۰۰۰۰۰ تومان شده یعنی ۱۰ برابر در مقابل قیمت دلار شده ۱۴۰۰۰ هزار تومان یعنی ۱۴ برابر صاحب ملک حتی نتوانسته ارزش پول اصل شو حفط کند وسودی نکرده است که مالیات بر ثروت را پرداخت کند ، بهتره است دولت با دزدان و رانت خوران مبارزه کند که اصل ثروت این کشور دست این جماعت است ؛

7 1

دعلی میگه :

تاریخ: 1398/02/28 ساعت 13:29
وزیر یا رئیس جمهور یا هر رئیسی که نتواند از پس مشکلات اقتصادی کشور برآید به چه علت برسر میز کار تکیه داده است.. آقایون مفت خور و بی عرضه اعم از رئیس جمهور وزیر استاندار این همه حقوق مفت دریافت میکنند و بین المالو به چپاوول کشیدن مسئول مشکلات پیش آمده کشور میباشند .. افسار کشور داری و اقتصاد از دستشان رها شده و هر دلال بی صفتی هر کاری دلش بخاد انجام میده به والله اگر این مجسمه های دولتی سران دولت نبودن وضعیت کشوربسیار بهتر از شرایط موجود می بود ...

D

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا