دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

تلویزیون فرانسه:انتقال نفت، به غیر از تنگه هرمز امکانپذیر نیست

تهران - ایرنا - تلویزیون فرانسه در گزارشی با اشاره به نقش مهم تنگه هرمز در مبادلات منطقه ای و بین المللی تاکید کرد : در صورت بسته شدن این گذرگاه راهبردی، در عمل امکان انتقال نفت وجود از آسیا به اروپا وجود نخواهد داشت.

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

تارنمای شبکه پنج تلویزیون فرانسه در گزارشی با عنوان 'تنگه هرمز، گذرگاه راهبردی تحت تنش های شدید ' نوشت : تنگه هرمز، یک مسیر تجاری مهم در حمل و نقل بین المللی به ویژه تانکرهای نفتی است، و درصورت بسته شدن این تنگه ؛ امکان حمل و نقل نفت از دیگر گذرگاه ها در عمل وجود ندارد.
تلویزیون فرانسه در گزارش خود با اشاره اعزام یک ناو هواپیمابر از سوی آمریکا به خلیج فارس مدعی شد که سپاه پاسداران به دنبال تحریم های آمریکا در مورد نفت ایران، خواستار بسته شدن تنگه هرمز است. 
این شبکه تلویزیونی از تنگه هرمز به عنوان دروازه ورود به خلیج فارس نام برد و نوشت: این تنگه در دهانه خلیج فارس بین ایران و عمان واقع است. 55 کیلومتر طول و 63 کیلومتر عرض دارد و هر زمان ایران بخواهد ؛ می تواند این کانال را ببندند.
شبکه 5 تلویزیون فرانسه اضافه کرد : روزانه 17میلیون بشکه نفت از طریق این تنگه به سوی آسیا حمل می شود و 14 نفتکش بسیار بزرگ کار انتقال نفت خام را از این مسیر انجام می دهند که نزدیک به سه چهارم آنها به چین، هند، کره و ژاپن حمل می شود. 
براساس این گزارش ، همچنین 18 درصد از صادرات گاز طبیعی از طریق تنگه هرمز انجام و بیش از یک چهارم تجارت گاز مایع طبیعی جهان از این طریق حمل می شود. 
این شبکه تلویزیونی فرانسه در گزارش خود مدعی شد که ایران در ماههای اخیر خط دفاعی خود در بندرعباس در جنوب ایران را تقویت کرده است .

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا