دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
اونس طلا1409.5
مظنه1,889,500
18 گرم436,100
ارزش سکه4,257,044
قدیم (بهار)4,410,000
جدید (امامی)4,637,000
نیم2,380,000
ربع1,580,000

بانک مرکزی استرالیا هم کاهش نرخ بهره را در دستور کار خود قرار داد

رزرو بانک استرالیا اعلام کرد در صورت عدم افزایش تورم و بالا رفتن نرخ بیکاری کاهش نرخ بهره را دستور کار خود قرار می دهیم.

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به نقل از فایننشال تایمز، به دنبال تصمیم بانک مرکزی استرالیا مبنی بر احتمال کاهش نرخ بهره در صورت عدم افزایش بیشتر نرخ تورم و بالا رفتن نرخ بیکاری دلار استرالیا ۰.۴ درصد روند نزولی به خود گرفت.

رزرو بانک استرالیا در ماه جاری میلادی در نشست خود سناریو تورم و بیکاری را مورد بحث قرار داد و اعلام کرد کاهش در نرخ سود با توجه به شرایط فعلی محتمل است. بانک مرکزی استرالیا اعلام کرد همچنان انتظار می رود سطح پایین نرخ بهره به حمایت از اقتصاد از طریق کاهش نرخ ارز، کاهش پرداخت های بهره برای وام ها و بالا بردن نقدینگی کمک کند.

در ماه فوریه سال جاری میلادی نرخ بیکاری استرالیا با رسیدن به ۴.۹ درصد به کمترین رقم از ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد رسید. سناریو کاهش نرخ سود از سوی بانک مرکزی استرالیا برای اولین بار در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی از سوی رییس رزرو بانک استرالیا مطرح شد که وی گفته بود اگر به سمت هدف تورمی افزایشی حرکت نکنیم و نرخ بیکاری بالا رود، نرخ بهره را کاهش می دهیم.

بر پایه این گزارش، بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را در جلسه ماه آوریل در سطح ۱.۵ درصد حفظ کرد که این رقم از نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد تغییر پیدا نکرده است. به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی رشد تولید ناخالص داخلی استرالیا کاهش پیدا خواهد کرد و انتظار می رود رزرو بانک استرالیا نرخ بهره را در اوایل سال آینده میلادی به ۰.۷۵ درصد کاهش دهد.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا