دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قیمت ارز پس از تصویب مجدد یکی از لوایح FATF بالا رفت

در حالی که برخی رسانه‌ها پس از رد لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو را دلیل رشد نرخ ارز در هفته‌های اخیر عنوان کردند، در جلسه علنی امروز دوباره این لایحه به تصویب رسید اما نرخ انواع ارز به روند افزایشی خود ادامه داد.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعد از آنکه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو در شورای نگهبان رد شد، با توجه به مرتبط بودن این لایحه با عضویت در گروه ویژه اقدام مالی fatf بعضی رسانه‌ها رشد نرخ ارز به موازات رد این لایحه را دستمایه تحلیل‌های خاص خود قرار دادند.

این رسانه‌ها تایید نشدن این لایحه را باعث تغییر مسیر نرخ ارز از روند کاهشی به سیر افزایشی عنوان کردند. بعضی نمایندگان مجلس که تحصیلات مرتبط با اقتصاد نیز ندارند در نطق‌های خود ادعا کرده بودند تصویب این لوایح می‌تواند تا ۵۰ درصد قیمت ارز را کاهش دهد.

اما با رد این لایحه و بازگشت آن به مجلس، امروز در جلسه علنی مجلس دوباره نمایندگان دوباره لایحه را اصلاح و تصویب کردند. با این مصوبه دوباره روند تصویب و اجرای لایحه به جریان می‌افتد.

با این وجود امروز نرخ ارز به سیر صعودی خود ادامه داد به طوری که دلار 278 تومان، یورو 409 تومان و درهم 85 تومان افزایش یافت. هم‌اکنون در بازار آزاد دلار 16 هزار و 390 تومان، یورو 19 هزار و 233 تومان و درهم 4462 تومان است.

این تغییرات نه تنها به روشنی بی‌اساس بودن تاثیر تصویب این لوایح را بر نرخ ارز را نشان می‌دهد، بلکه اثر روانی مثبت تصویب این لوایح بر بازار ارز را نیز نفی می‌کند.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا