جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات

رشد تقاضای جهانی نفت امسال چقدر خواهد بود؟

سایت طلا : اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که رشد تقاضای جهانی نفت امسال 1.72 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2018 میلادی روزانه به 1.72 میلیون بشکه خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی اداره اطلاعات انرژی آمریکا 1.73 میلیون بشکه اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2019 میلادی نیز به 1.71 میلیون بشکه در روز می رسد. این رقم نیز نسبت به گزارش قبلی 10 هزار بشکه کاهش نشان می دهد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش بینی کرده است که تولید نفت این کشور تا اواخر 2019 میلادی به بیش از 12 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

افزایش چشمگیر تولید شیل نفت می تواند تاثیر مهمی بر رشد فزاینده تولید نفت آمریکا طی ماه های آینده داشته باشد. تولید نفت آمریکا سال گذشته 5.6 درصد رشد داشته و پیش بینی می شود این رقم امسال نیز 15.4 درصد افزایش داشته باشد.

اگر این پیش بینی ها درست باشد، آمریکا به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل خواهد شد. تولید نفت آمریکا امسال احتمالا به طور میانگین به 10.79 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

تولید نفت آمریکا طی سال 2019 میلادی به طور میانگین با 40 هزار بشکه افزایش روبرو خواهد شد و به 11.80 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این رقم در سه ماه پایانی سال آینده به بیش از 12.02 میلیون بشکه می رسد.

تقاضای نفت آمریکا نیز امسال به بیش از 20.35 میلیون بشکه در روز می رسد. این رقم 60 هزار بشکه کمتر از برآوردهای قبلی است. تقاضای نفت آمریکا در سال 2019 میلادی نیز به 20.68 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. 

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا