دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلا1312.3
مظنه1,846,500
18 گرم426,200
ارزش سکه4,160,165
قدیم (بهار)4,501,000
جدید (امامی)4,691,000
نیم2,551,000
ربع1,651,000

هشدار چین نسبت به تبعات فاجعه آمیز جنگ تجاری با آمریکا

سایت طلا : وزیر بازرگانی چین نسبت به تبعات فاجعه بار هرگونه جنگ تجاری با ایالات متحده آمریکا هشدار داده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش رویترز، ژونگ شان وزیر بازرگانی چین در سخنانی گفت: جنگ تجاری با آمریکا تبعات فاجعه باری برای اقتصاد جهانی خواهد داشت.

چین به شدت از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اعمال تعرفه واردات آلمینیوم و فولاد انتقاد کرده و بر این باور است که این اقدام موجب کاهش رشد اقتصادی جهان خواهد شد.

پس از فشارهای زیادی که متحدان و هم پیمانان آمریکا وارد کرده اند، واشنگتن اکنون حاضر شده است تا برخی کشورها را از اعمال تعرفه 25 درصدی علیه واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی علیه واردات آلمینیوم معاف کند.

چین نیز بارها اعلام کرده است که از حقوق و منافع مشروع خود دفاع خواهد کرد.

وزیر بازرگانی چین در عین حال گفت: پکن به دنبال جنگ تجاری با آمریکا نیست و آغازگر چنین جنگی نخواهد بود. هیچ برنده ای در جنگ تجاری وجود ندارد. این تنها موجب فاجعه برای آمریکا، چین و جهان خواهد شد.

وی اظهار داشت: چین هرگونه چالشی را مدیریت خواهد کرد و قاطعانه از منافعش محافظت می کند ولی دو کشور به مذاکرات خود ادامه خواهند داد.

این تصمیم جنجالی ترامپ نگرانی ها نسبت به اتخاذ سیاست های حمایتی واشنگتن را به شدت افزایش داده است.آمریکا بزرگترین وارد کننده فولاد است و در سال 2017 میلادی بیش از 35 میلیون تن فولاد وارد کرده است. از این رقم، کره جنوبی، ژاپن، چین و هند 6.6 میلیون تن را تشکیل داده اند.

ترامپ بر این باور است که تعرفه ها موجب محافظت از فرصت های شغلی آمریکا خواهد شد .ولی بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که تاثیر اعمال تعرفه ها ، افزایش قیمت ها و بیکار شدن تعداد زیادی در صنایع آمریکا خواهد بود.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا