جزییاتی از اقدام جدید اینستاگرام

اینستاگرام اقدامات جدیدی انجام داده است تا محتوای احتمالا ناسالم در معرض دید کمتری در این اپلیکیشن قرار بگیرند.

جزییاتی از اقدام جدید اینستاگرام

به گزارش سایت طلا، اینستاگرام اقدامات جدیدی انجام داده است تا محتوای احتمالا ناسالم در معرض دید کمتری در این اپلیکیشن قرار بگیرند.

اینستاگرام اعلام کرد الگوریتم مورد استفاده در چینش پستها در فید و استوری کاربران اکنون محتوایی که به نظر می رسد آزاردهنده، ترغیب به خشونت یا نفرت پراکنی است را از اولویت مشاهده حذف می کند.

اگرچه مقررات اینستاگرام بخش عمده این محتوا را ممنوع کرده است اما این تغییر می تواند روی پستها و محتوایی از این دست که هنوز توسط ناظران محتوای این شبکه اشتراک گذاری عکس مشاهده نشده اند، تاثیر بگذارد. اینستاگرام در این باره توضیح داد: برای درک این که محتوایی مقررات ما را نقض کرده است، مواردی مانند مشابه بودن کپشن با کپشنی که پیش از این مقررات را نقض کرده است را بررسی می کنیم.

تاکنون اینستاگرام تلاش کرده بود محتوای ناسالم را در بخشهای عمومی این پلتفرم مانند بخش "اکسپلور"، از معرض دید پنهان کند اما نحوه ظاهر شدن آنها برای کاربرانی که حسابهای ارسال کننده این نوع محتوا را دنبال می کنند را تغییر نداده بود. جدیدترین تغییر به معنای آن است که پستهایی که شبیه پستهای قبلی حذف شده از سوی اینستاگرام به نظر می رسند، حتی برای هواداران کمتر قابل مشاهده خواهند بود. سخنگوی شرکت مِتا (شرکت مادر اینستاگرام) تایید کرد که اگر پستی دستورالعمل فعالیت در این پلتفرم را نقض کند، احتمالا حذف خواهد شد.

این تغییر به دنبال تغییر مشابهی در سال ۲۰۲۰ صورت می گیرد که اینستاگرام حسابهای منتشر کننده اطلاعات نادرست که راستی آزمایی شده اند را در رتبه پایینتری قرار می داد. برخلاف تغییر مذکور، اینستاگرام اعلام کرده که جدیدترین سیاست این شبکه اشتراک گذاری عکس روی حساب کاربر تاثیر نمی گذارد و تنها مربوط به پستی است که ارسال شده است.

 همچنین اینستاگرام اعلام کرده که اکنون سابقه گزارش علیه یک حساب را در نحوه تنظیم فیدهای وی لحاظ می کند. اگر سیستم اینستاگرام بر مبنای سابقه گزارش شدن محتوا تشخیص دهد پستی که ارسال می شود احتمالا گزارش می شود، پست مذکور را در فید کاربر پایینتر نمایش خواهد داد.

نظرات
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
اخبار سایر رسانه ها