دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).
تحلیل کیتکو نیوز نشان داد: 99/100

روند صعودی قیمت طلا تا اواخر ژانویه ادامه خواهد یافت

سایت طلا : در حالی که قیمت جهانی طلا به نزدیک ترین سطح خود در 4 ماه اخیر رسیده است، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که روند نزولی قیمت طلا حداقل تا اواخر ژانویه ادامه خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت طلا در نخستین هفته مبادلات سال 2018 میلادی افزایش یافته تا همچنان روند صعودی هفته های اخیر را ادامه دهد.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا در هفته گذشته با رشد یک درصدی روبرو شد و به بیش از 1322 دلار در هر اونس رسیده است. رشد متوالی قیمت طلا در 4 هفته اخیر مساله ای است که از اواسط مارس 2017 بی سابقه بوده است.

قیمت نقره نیز در نخستین هفته مبادلات سال 2018 با افزایش همراه بوده است. رشد متوالی قیمت نقره در 4 هفته اخیر نیز مساله ای است که از اوایل فوریه بی سابقه است. قیمت نقره نیز هفته گذشته بیش از یک درصد افزایش را تجربه کرده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی نسبت به این مساله هشدار می دهند که رشد فزاینده قیمت طلا و نقره در هفته های اخیر شاید موجب شود تا قیمت این فلزات گرانبها در کوتاه مدت با اصلاحاتی روبرو شود.

دارین نیوسام تحلیلگر ارشد موسسه دی تی ان تاکید کرد: من فکر می کنم که قیمت طلا پتانسیل لازم برای ادامه روند صعودی را دارد ولی ممکن است در کوتاه مدت قیمت طلا اندکی اصلاح شود ولی این مساله تاثیری بر اعتماد سرمایه گذاران نخواهد داشت. به نظر من این مساله اهمیت زیادی دارد که قیمت طلا در بازار در محدوده های فعلی طی هفته های آینده تثبیت شود.

بیل باروش تحلیلگر برجسته موسسه بلولاین فیوچرز نیز گفت: قیمت طلا در بلندمدت صعودی خواهد بود ولی به نظر می رسد احتمال کاهش قیمت در کوتاه مدت تا 1302 دلار وجود دارد و این بهترین نقطه ورود مجدد به بازار طلا خواهد بود.

تحلیلگران بین المللی معتقدند که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1300 دلار است و اگر طلا بتواند این سطح حمایتی را حفظ کند، می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت این فلز زرد امیدوار بود.

به نظر می رسد مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده نوسانات ارزش دلار آمریکا شاخص سهام در بازارهای بین المللی و تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور خواهد بود.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا