سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس:

طلا می تواند در برابر افزایش نرخ بهره آمریکا مقاومت کند

سایت طلا : تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری تی دی اس بر این باور است که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و رشد شاخص سهام آمریکا لزوما نمی تواند فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.

طلا می تواند در برابر افزایش نرخ بهره آمریکا مقاومت کند

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکونیوز، بارت ملک استراتژیست ارشد موسسه تی دی اس در سخنانی تاکید کرد: افزایش نرخ بهره کوتاه مدت فدرال رزرو و رشد ارزش سهام آمریکا لزوما موجب وارد آمدن فشار بر قیمت جهانی طلا نخواهد شد.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: طلا می تواند سرمایه گذاران را در برابر پایین بودن نرخ بهره واقعی و ارزش اوراق قرضه و سهام، جذب کند و ورود سرمایه گذاران به بازار طلا به نفع تقاضا و قیمت خواهد بود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی معتقد است که نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا با توجه به نرخ تورم همچنان بسیار پایین است و حتی افزایش مجدد نرخ بهره در نشست ژوئن فدرال رزرو نیز نمی تواند فشار سنگینی را بر قیمت جهانی طلا وارد نماید.

بارت ملک در ادامه گفت: ما فکر می کنیم که مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی ، تورم نیست بلکه عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت طلا تلفیقی از سیاست های پولی و تورم است. در حالی که به نظر می رسد نرخ تورم واقعی همچنان پایین باشد و بانک های مرکزی جهان برای کمک به رشد و رونق اقتصادی نرخ بهره را پایین نگه خواهند داشت، این مساله می تواند در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا تمام شود.

وی در ادامه افزود: احتمالا قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 13 و 14 ژوئن با کاهش نسبی روبرو خواهد شد و علت اصلی آن هم گمانه زنی های مربوط به افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره است. این احتمال وجود دارد که مقام های فدرال رزرو در پایان این نشست از تمایل خود برای افزایش بیشتر نرخ بهره در ماه های آینده خبر دهند.

بارت ملک تاکید کرد: با توجه به کاهش رشد اشتغال در اقتصاد آمریکا و پایین بودن نرخ تورم، به نظر می رسد فدرال رزرو همچنان نسبت به اوضاع اقتصادی نااطمینان است و سعی خواهد کرد تا در اتخاذ رویکرد مربوط به سیاست های پولی بسیار حساب شده و دقیق عمل کند.

وی تصریح کرد: انگیزه چندان زیادی وجود دارد که فدرال رزرو بخواهد بیش از حد سیاست های پولی غیر معقول در چنین شرایطی اتخاذ کند. پیش بینی من این است که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش می دهد و تا پایان امسال نیز احتمالا یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد. نرخ بهره آمریکا در سال 2018 نیز احتمالا یک بار افزایش خواهد داشت.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
5 2

Agha masoud میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 20:23
حباب انواع سکه یک فریب بزرگ برای گمراه کردن معامله گران بازار هست تا در معاملات شان دچار تردید شوند !
خدایا در این وقت اذان مغرب تورا به حق امام‌ علی( ع) قسم می دهیم از سر گناهان همه ما بگذر وهیچ مردی را شرمنده زن و بچه اش نکن

5 3

ساسان میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 18:11
حمايت ها و مقاومت هاي اونس؛
حمايت ها:
1271
1267
1257
1254
مقاومت ها:
1282
1287
1291
1296

4 4

Agha masoud میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 17:54
همینطور که قبلا اعلام کردم انس بزودی قلعه 1300 دلار را فتح خواهد کرد

5 2

Agha masoud میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 17:29
با افزایش ده دلاری انس سکه فقط دو هزار تومان نوسان می کند آیا این نوسان واقعی هست!؟

3 3

Agha masoud میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 17:26
بازار ساز بو کشیده بود که انس افزایش پیدا می کند آتی را کاهش داد تا با افزایش انس قیمت ها از یک محدوده ای بالاتر نرود!


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا