سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

قیمت طلا باید به بالاتر از 1200 دلار برسد تا سرمایه گذاران بیشتری را جلب کند

سایت طلا : تحلیلگران ساکسو بانک بر این باورند که گرچه قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون روندی صعودی داشته ولی تا قیمت طلا باید به بیش از 1200 دلار در هر اونس برسد تا سرمایه گذاران بیشتری را به بازار جذب کند.

قیمت طلا باید به بالاتر از 1200 دلار برسد تا سرمایه گذاران بیشتری را جلب کند

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت طلا در روزهای اخیر به مرز 1180 دلار در هر اونس نزدیک شده است. اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک تاکید کرد که این خطر هنوز وجود دارد که افزایش قیمت طلا در روزهای نخست 2017 میلادی کاملا موقتی و زودگذر باشد.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: اگر قیمت طلا بتواند سطح مقاومتی 1205 دلاری را بشکند، شاهد خواهیم بود که سرمایه گذاران و نقدینگی زیادی به بازار طلا وارد خواهند شد.

وی پیش بینی کرد که میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به بیش از 1325 دلار و قیمت هر اونس نقره نیز به بیش از 20 دلار خواهد رسید.

اوله هانسن در ادامه در خصوص روند نوسانات ارزش دلار آمریکا گفت: به نظر می رسد ارزش دلار پس از ثبت رکورد بی سابقه در 14 سال گذشته، اکنون روند نزولی را آغاز کرده و در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش روبرو شده است.

به نظر می رسد متن مذاکرات نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار داشته است. مقامهای فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر اعلام کرده اند که افزایش نرخ بهره در سال 2017 میلادی تاحد زیادی به سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ بستگی خواهد داشت.

گزارش سایت طلا حاکیست، سیاست های ترامپ می تواند موجب افزایش چشمگیر کسری بودجه و بدهی های آمریکا شود و این مساله به ضرر ارزش دلار خواهد بود. از سوی دیگر سیاست های ترامپ می تواند نرخ تورم آمریکا را افزایش دهد.

گرچه کاهش ارزش دلار می تواند به نفع قیمت طلا باشد ولی اوله هانسن بر این باور است که بازگشت صندوق های سرمایه گذاری در سال 2017 می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا باشد.

وی در پایان گفت: اگر قیمت طلا بتواند در کوتاه مدت سطح حمایتی 1173 دلاری را حفظ کند، می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت این فلز زرد در آینده امیدوار بود.

به نظر می رسد افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای هند و چین نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا در کوتاه مدت داشته باشد.

انتهای پیام

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
14 7

مجيد اردبيلي میگه :

تاریخ: 1395/10/19 ساعت 16:33
با سلام؛
،،،،،،
پس از انتشار صورتجلسه FOMC که ظاهرا اعضای فدرال ، زمان بندی تهاجمی تری برای افزایش نرخ بهره تهاجمی تری گرفتند باتوجه به داده های مارکت واچ قیمت نفت افزایش یافت و دلار ضعیف شد و طلای آتی در سطح بالای سه هفته قرار گرفت.
بعد از رای هفته پیش فدرال به افزایش نرخ بهره به میزان 25 واحد پایه ، فدرال رزرو سه افزایش نرخ بهره به میزان 25 واحد پایه را برای سال 2017 در نظر گرفت.اگرچه در صورتجلسه FOMC بیان شد که سه افزایش نرخ بهره موجب افزایش ریسک می باشد و لزوم اتخاذ یک مسیرمتفاوت برای سیاست نسبت به آنچه قبلا انتظار داشتند ضروری می باشد .یکی از آن ریسکها بدون تردید برنامه های محرک اقتصادی ترامپ و عدم اطمینان ناشی به سیاستها اقتصادی مالی و مشابه آن می باشد.
به صورت طبیعی ، پیشنهاد افزایش نرخ بهره بیشتر می تواند قیمت دلار را افزایش و قیمت طلا را کاهش دهد اما نظرات اعضای فدرال نشان داد در این مورد نشان داد این موضوع برای بسیاری از سرمایه گذاران صدق نمی کند .بعد از انتشار صورتجلسه ، آتی طلای فوریه در معاملات الکترونیکی به سطح 1165.30رسید که افزایش 3.30 دلاری و بالاترین قیمت بسته شدن از 12دسامبر بود.
چیزی که از عقبگرد قیمت طلا پیشگیری می کند عدم اطمینان در مورد برنامه های ترامپ می باشد بطوریکه فدرال افزایش نرخ بهره را پذیرفت . ترکیب عدم اطمینان و نگرانی مسلط بر شرایط اقتصادی در حال پیشرفت است و این موضوع می تواند که به افزایش تمایلات خرید فروش طلا کمک کند.
درحالیکه عدم اطمینان ناشی از برنامه های اقتصادی ترامپ موجب تمایل سرمایه گذاران به پوشش ریسک می شود و واقعیت مالیاتهای پایین تر و خرجکرد مالی احتمالا موجب عدم اطمینان مطلق درباره کسری بودجه بیشتر و اینکه فدرال رزرو چگونه آن را پول را تبدیل به کالا می کند می شود.
جنت یلن گفته است فدرال، به وسیله گسترش سررسید اوراق خزانه ترازنامه اش را ثابت نگه می دارد تا زمانیکه فرآیند نرمال کردن نرخ وجوه فدرال به خوبی در حال انجام باشد .به تعویق انداختن تصمیم گیریها بحران های ظاهر شده در ارز و یا کاهش اطمینان عمومی را اصلاح نمی کند.
# با تشكراخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا