سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

افزایش 1.5 درصدی قیمت طلا در هفته ای که گذشت/اونس به 1174 دلار رسید

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای بین المللی در پایان مبادلات روز جمعه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی با کاهش روبرو شد ولی در هفته ای که گذشت با افزایش نسبی همراه شده است.

افزایش 1.5 درصدی قیمت طلا در هفته ای که گذشت/اونس به 1174 دلار رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، تازه ترین گزارش وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه دسامبر بیش از 156 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. این برای ششمین سال متوالی بوده است که اقتصاد آمریکا بیش از 2 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد نموده است.

بر اساس این گزارش نرخ بیکاری آمریکا نیز از 4.6 درصد به 4.7 درصد افزایش یافته است. میانگین دستمزد در آمریکا نیز طی ماه دسامبر با رشد 0.4 درصدی روبرو شده و به 26 دلار در ساعت رسیده است.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با 8 دلار کاهش به کمتر از 1174 دلار رسیده است. قیمت طلا روز پنجشنبه به بالاترین سطح در 5 هفته اخیر رسیده بود.

قیمت این فلز زرد در هفته ای که گذشت با رشد 1.5 درصدی روبرو شده است. قیمت هر اونس نقره نیز با 1.2 درصد کاهش به 16.445 دلار رسیده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در شرایط کنونی و در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا و نگرانی های مربوط به ریاست جمهوری دونالد ترامپ قرار خواهد داشت.

مراسم تحلیف ترامپ 20 ژانویه یعنی جمعه 2 هفته دیگر برگزار خواهد شد. برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز در آلمان فرانسه و هلند نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت جهانی طلا داشته باشد.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز در برابر ارزهای معتبر بین المللی طی هفته گذشته با افت 0.3 درصدی روبرو شده است.

تحلیلگران موسسه سی ام سی مارکتس نیز اعلام کردند: انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو ، نااطمینانی هایی را درباره افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده به وجود آورده است.

گزارش سایت طلا حاکیست، فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر تصمیم گرفت تا نرخ بهره را افزایش دهد و پیش بینی کرده است که در سال 2017 نیز 3 بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

مقامهای فدرال رزرو در نشست دسامبر اعلام کرده اند که هرگونه افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده به سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپ بستگی خواهد داشت.

انتهای پیام


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا