سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
بلومبرگ خبر داد:

توییت های ترامپ قیمت طلا را به 1600 دلار افزایش خواهد داد

سایت طلا : تحلیلگران اقتصادی بلومبرگ پیش بینی کردند که توییت های جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا موجب خواهد شد تا قیمت طلا در سال 2017 میلادی به بیش از 1600 دلار در هر اونس افزایش یابد.

توییت های ترامپ قیمت طلا را به 1600 دلار افزایش خواهد داد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده اند که قیمت جهانی طلا در سال 2017 میلادی با رشد 13 درصدی روبرو خواهد شد. این در حالی است که قیمت طلا در سال گذشته نیز با رشد 9 درصدی همراه شده است.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نیز نشان می دهد که 42 درصد پاسخگویان پیش بینی کرده اند که طلا در سال 2017 میلادی بهترین عملکرد را خواهد داشت.

موسسه مالی گلدکور اعلام کرده است که بی ثباتی های سیاسی و اقتصادی جهان و اظهارات جنجالی ترامپ موجب خواهد شد تا قیمت طلا امسال به بیش از 1600 دلار در هر اونس برسد.

به نظر می رسد نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و برگزاری انتخابات سرنوشت ساز در فرانسه و آلمان می تواند تاثیر زیادی بر روند صعودی قیمت طلا داشته باشد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که دوره ترامپ سرآغاز فصل تازه ای برای طلا و افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز زرد خواهد بود.

نظرسنجی بلومبرگ از 26 کارشناس ارشد اقتصادی نشان می دهد که قیمت طلا در سال 2017 میلادی بیش از 13 درصد رشد خواهد داشت. وقوع جنگ تجاری احتمالی بین آمریکا و چین، حملات هکری ادعایی روسیه علیه آمریکا ، روند پیچیده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انتخابات فرانسه و آلمان و هلند می تواند مهمترین عوامل موثر بر افزایش قیمت طلا باشد.

قیمت طلا از ابتدای سال 2017 میلادی روندی صعودی داشته است. بیش از دو سوم تحلیلگران و سرمایه گذاران بین المللی در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده اند که قیمت طلا در سال 2017 میلادی افزایش خواهد یافت.

برپایه گزارش سایت طلا نظرسنجی بلومبرگ نشان می دهد که قیمت طلا در سال 2017 میلادی بین 1300 تا 1600 دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود و به طور میانگین به 1350 دلار خواهد رسید.

به نظر می رسد افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت.

انتهای پیام

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا