سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

برای سرمایه گذاری بورس بهتر است یا طلا؟

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است بازار بورس بهترین بازار برای سرمایه گذاری است و مردم باید با فعالیت این بورس به طور کامل آشنا شوند.

نامهعضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است بازار بورس بهترین بازار برای سرمایه گذاری است و مردم باید با فعالیت این بورس به طور کامل آشنا شوند. طی یک ماه اخیر فضای اقتصادی کشور نوسان های فراوانی را تجربه کرده و آنطور که شواهد نشان می دهد امیدواری به آینده اقتصاد افزایش یافته و همین موضوع باعث اهش قیمت ها در بسیاری از بازارها شده است.

همچنین طی ماه های اخیر به واسطه افزایش امیدواری به آینده اقتصاد، بازار بورس به عنوان بازاری که مستقیما با تولید در رابطه است روزهای خوبی را سپری می کند و شاهد ثبت رکوردهای متعددی در این بازار هستیم.

دکتر ابراهیمی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در شرایطی که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری مشخص شده و حسن روحانی کمتر از یک ماه دیگر سکان امور اجرایی کشور برای 4 سال را به دست می گیرد مهم ترین مسائل پیش روی اقتصاد کشور و همچنین دلایل نوسان های قیمتی اخیر بازارهای اقتصادی را تشریح کرده است.

این استاد دانشگاه با بیان این که امیدواری به آینده اقتصاد ایران نقش مهمی در کاهش قیمت ها در ماه اخیر داشته است معتقد است باید مسئولان با برنامه ریزی دقیق سرمایه مردم را به بازار سرمایه که مستقیما با تولید در ارتباط است و می تواند به توسعه اقتصاد کمک کند هدایت کنند.

مشروح گفت وگوی نامه با عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی را در ادامه مطالعه فرمایید:

پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از بازارهای اقتصادی دچار نوساناتی شدند و شاهد افت قیمت ها در این بازارها بودیم. به طور مثال بازار ارز افت قیمت قابل توجهی را تجربه کرد و برای مدتی قیمت دلار تا مرز 2900 تومان نیز کاهش یافت. تحلیل شما از شرایط بازارهای اقتصادی در یکماه اخیر چیست؟

بخشی از این نوسانات به دلیل بحث روانی است و بخشی نیز به امید آینده باز می گردد و نباید تمام مسائل را روانی دانست و این که در بازار تصور می شود که اگر دولت تغییر کند احتمالا یک سری تبعات سیاسی برقرار می شود و بیشتر به نظر زیربنای سیاسی ارتباط دارد و روابطی با کشورهایی که در این مدت تضعیف شده است برقرار می شود و این مجموعه عوامل باعث شود که کاهش قیمت دلار تداوم داشته باشد و تصور بنده بر این است که بخشی از این موضوع ممکن است ناشی از فضای روانی باشد و بخشی هم تصور بر این است که واقعا فضای کسب و کار بهتر می شود.

طی ماه های اخیر اقبالی به بازار خودرو و بانک ها نداشته ایم و برداشت شخصی بنده این است که اتفاق های اخیر صرفا مسائل روانی نیست و انتظار بهبود فضای کسب و کار باعث شده که مقداری این قیمت ها کاهش یابد و اگر این انتظار تا حدی محقق شود این کاهش تا اندکی ادامه داشته باشد و شاهد ثبات قیمت ها باشیم.

البته بهبود فضای کسب و کار در کوتاه مدت محقق نمی شود.

دقیقا همینطور است. تصور بنده این است که صنایع کوچک که آسیب دیده اند بهبود پیدا می کنند و به مرور به سمت صنایع بزرگ تر می رویم. اگر انتظار بهبود وجود داشته باشد بر این باورم که نباید به سرعت انتظار حل کامل مسائل سیاسی را داشته باشیم ولی زمانی که چشم انداز را مثبت ببینید خود به خود بر نگرش مردم تاثیر می کذارد.

دلاری که در این مدت در بازار عرضه و باعث کاهش قیمت ها شد بخش قابل توجهی از آن ارزهای در اختیار مردم بود و مردم به دلیل احتمال افت قیمت ها این اقدام را انجام داده اند و همین عرضه و تقاضا قیمت ها را تعدیل می کند و اگر اتفاقی رخ دهد و قیمت دلار افزایش یابد و عده ای متاسفانه به سمت این بازار سوق پیدا کنند.

بنده نیز بر این باور نیستم که به سرعت مشکلات برطرف شود اما اگر نگرش مثبت وجود داشته باشد می توان مشکلات را برطرف کرد.

قیمت سکه و خودرو خارجی همواره افزایشی نیست و ممکن است همیشه ورود به بازار مسکن سود به همراه نداشته باشد و زمانی که این نگرش وجود داشته باشد کافی است چند نفر هم فکر کنند که ورود به این بازار ضرر داشته باشد.

زمانی که دلار به مرز 3700 تومان رسید عده ای می گفتند دلار به 5000 تومان می رسد و عده ای با این نگرش وارد بازار شدند و اگر این نگرش وجود داشته باشد که دلار هم می تواند کاهش قیمت داشته باشد بسیاری به این سمت نمی روند.

اگر دولت هم تغییر کند ممکن است بسیاری از مسکلات برطرف شود و واردات آزادتر شود و همین مسائل باعث می شود هم روی مسائل مسائل روانی تاثیر بگذارد و هم این که روی بخش واقعی اقتصاد موثر واقع شود.

این موضوع بار فرهنگی هم دارد. به طوری که دانش اقتصادی مردم به جایی برسد که در تولید سرمایه گذاری کند. هم اکنون بازار بورس در شرایط خوبی به سر می برد اما مردم شناختی از این بازار ندارند و اگر برنامه ای باشد که سرمایه های مردم به سمت تولید سوق پیدا کند می تواند به بهبود فضای کسب و کار کمک کند.

انتقادهایی که همواره به این بخش اقتصاد دارم این است که اصلا این بازار را به مردم معرفی نمی کنیم. بازاری که می تواند پول مردم و مهم تر از همه سرمایه های کوچک را به بخش واقعی اقتصاد سوق بدهد را عده کثیری نمی شناسند. متاسفاه تعداد اندگی با سرمایه گذاری در بازار بورس آشنایی دارند و این آفتی برای جامعه است. هم اکنون تالارهای منطقه ای در مراکز استان ها تاسیس شده است و کارگزارها در حال تلاش هستند و این چه قدر باعث شده که مردم ما خارج از تهران و حتی بخش بسیار زیاد از مردمی که پول دارند و در تهران هستند وارد بازار سرمایه شوند؟

خیلی ها بازار سرمایه را نمی شناسندو اعتقاد بنده بر این است که بخشی از درآمد سازمان بورس باید به این اختصاص پیدا کند و رسانه ملی برنامه های مناسبی را در راستای شناخت بازار سرمایه به مردم تدوین کنند.

امکانات عمومی باید به این موضوع تخصیص پیداکند که مردم با این بازار آشنا شوند و متاسفانه عدم آشنایی مردم با بازار بورس باعث شده تا سرمایه گذاری در این بازار بسیار کم شود.

حسن بازار بورس این است که با سرمایه اندک می توان وارد بازار سرمایه شود و این یک مزیت است و باید به خوبی این بازار برای مردم شناخته شود و باید بهترین زمان های رسانه ملی به آشنایی مردم با بورس اختصاص پیدا کند.

نحوه آشنا کردن مردم با بازار سرمایه بسیار مهم است و اگر مردم را با این بازار آشنا کنیم سرمایه ها به سمت تولید سوق پیدا می کند. اگر موضوعات مهم بورس را به مردم معرفی کنیم و 5 فاکتور مهم را به مردم اعلام کنیم مردم به این سمت خواهند آمد. عدم اطلاع و آگاهی باعث می شود که مردم از بازار سرمایه فراری باشند.

بازار بورس طی هفته های اخیر رکوردهای قابل توجهی را ثبت کرده و شاخص بورس تا مرزز 55 هزار واحد نیز پیش رفته است. فکر می کنید این رکورد شکنی ها ادامه داشته باشد؟

فکر می کنم وضعیتی که در بازار داریم و در واقع در سایر بخش ها همانند مسکن، طلا و دلار کمرنگ شده است شخصا افق سرمایه گذاری در بورس را مثبت می دانم و فکر می کنم اگر موضوع سرمایه گذاری در بورس به نوعی به مردم معرفی شود انتظار افزایش بازدهی در بورس را داریم. بنده به بازدهی در بورس هنوز هم اعتقاد دارم و فکر می کنم تا پایان سال هم بازدهی مناسبی خواهد داشد.

هرچقدر هم بازار سفته بازی و دلالی کمرنگ شود پول مردم به سمت تولید سوق پیدا می کند و همین باعث افزایش شاخص ها خواهد شد. ضمن این که واقعا اگر بخواهیم تحلیل بنیادی هم داشته باشیم خیلی از شرکت های بورسی به این قیمت هایی که عرضه می شود می ارزند و این نیست که بگوییم صرفا تقاضا باعث این شرایط شده است.

بنده بر این باورم که هم اکنون نیز فرصت خوبی است که مردم برای سرمایه گذاری وارد بازار سرمایه شوند و روند افزایش بورس ادامه دارد.

هم اکنون وضعیت بازار جهانی طلا نوسان هایی را دنبال می کند و شاهد افت چشمگیر قمیمت طلا هستیم و تحلیل های متفاوتی در این زمینه مطرح می شود. ارزیابی شما از آینده بازار طلا چیست؟ چرا نوسان قیمت جهانی طلا با تاخیر بر بازار داخل تاثیر می گذارد؟

بازار داخلی متاسفانه در بسیاری از موارد با تاخیر تحت تاثیر بازار بین المللی قرار می گیرد. به طور مثال زمانی قیمت جهانی طلا با افت 30 دلاری همراه می شد اما در بازار داخل قیمت سکه افزایش پیدا می کرد.

چند عامل روی کاهش های جهانی طلا تاثیر داشته است. یک مورد این است که ماهانه رقمی به اقتصاد آمریکا تزریق می شد و این موضوع قطع شده است و زمانی که پولی به اقتصاد تزریق نشود طبیعتا تقاضا برای کالای غیر ضروری کاهش پیدا می کند. افزایش بازدهی بورس ها در این مدت نیز تاثیر قابل توجهی بر کاهش قیمت طلا داشته است. این مسائل باعث شده است تقاضا برای طلا کاهش پیدا کند و بر همین اساس قیمت جهانی طلا کاهش یابد و تصور بنده بر این است که اونس در همین حدود باقی می ماند و اگر بهبود وضعیت اقتصاد را داشته باشیم خیلی نباید شاهد افزایش قیمت اونس حداقل در میان مدت باشیم.

تاثیر قیمت جهانی طلا در بازار داخلی نیز کاملا واضح است. زمانی که مردم از طرح پیش فروش سکه بانک مرکزی استقبال نمی کنند و مردم شاهد کاهش قیمت ها بودند سرمایه گذار نگران می شود و تصور بنده این است که در بازار داخلی در 2 یا 3 ماه آینده خیلی شاهد افزایش قیمت ها نباشیم و حتی شاهد کاهش قیمت ها هم باشیم.

فکر می کنم سرمایه گذاری در بازار سکه قابل قبول نیست البته این موضوع به این معنی نیست که این سرمایه گذاری بازدهی نداشته باشد اما اگر بتوانیم با مطالعه و جهت دار وارد بازار بورس شویم بازدهی بیشتری را شاهد باشیم.

البته تفکر فعالان بازار بیشتر به سمت بازارهایی همچون مسکن و طلا می رود.

اگر بازار مسکن رونق داشته باشد اینطور است. در دو سال گذشته قیمت مسکن بی رویه افزایش یافته است. اگر ما انتظار به بهبود اوضاع داشته باشیم که تصور بنده این است که این اتفاق رخ می دهد اولین جایی که یک کاهش محسوس قیمتی را شاهد باشیم بازار مسکن خواهد بود. برداشت بنده این است که اگر فضای موجود ادامه داشته باشد که به آن نیز خوشبین هستیم یکی از بازارهایی که انتظار کاهش قیمت را داریم بازار مسکن است.

باید به این موضوع اشاره کرد که حجم سرمایه گذاری در بازار طلا کم است به طوری که می توان با 500 هزار تومان نیز وارد این بازار شد اما با این رقم ها نمی توان وارد بازار مسکن نیست و پیش بینی بنده این است که شاهد کاهش قیمت ها در بازار مسکن هستیم و بازار طلا شاهد افزایش قیمت ها نخواهد بود.

با توجه به تحلیلی که از فضای موجود اقتصادی داشتید. فکر می کنید مهم ترین اولویت اقتصادی دولت یازدهم توجه به کدام مسائل است؟

فکر می کنم بهبود فضای کسب و کار باید اولویت اصلی دولت یازدهم در حوزه اقتصاد باشد. این که به مردم این مسئله را اطمینان خاطر را بدهیم که نگرانی برای سرمایه گذاری نداشته باشند اقتصاد کشور به سمت توسعه گام بر می دارد.

نگرانی در اقتصاد سرمایه را فراری می دهد و اعتقاد بنده بر این است که اگر دولت آینده بتواند ارامشی را به جامعه بازگرداند و این نگرش را به وجود بیاورد که سرمایه گذار از سرمایه گذاری خود ترس نداشته باشد و فضای کسب و کار را مقداری آرام کند بهترین کاری باشد که بشود انجام دهیم.

طبیعتا یکی از بهترین راه هایی که این کار می تواند انجام شود سرمایه گذاری در بازار بورس است. باید پروسه ورود شرکت ها به بورس تسهیل شود و روند افزایش سرمایه شرکت ها تسهیل شود سرمایه به بهترین مکان سوق پیدا می کند.


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

انا میگه :

تاریخ: 1392/04/20 ساعت 01:24
راستی بهترین راههای انلاین بودن چیست .هرکه می دونه کامل بنویسه.خیر ببینید.

0 0

ج پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/21 ساعت 00:26
دوست من انا درخرید وفروش طلااولا عجله نکن وبااندکی افزایش وکاهش ناراحت نشو دوم روزی سه بار صبح ساعت 12 وعصر ساعت 3 و6 قیمت بازار ایران وانس جهانی را کنترل کن وشب ساعت 1 نیز اگه میتونی انس جهانی راببین این کمک میکنه قیمت فرداصبح بازار ایران دستت باشه...سوم طمع درنوسانگیری بدترین چیزه ... همین شماهم ثروتمند وپیروز باشی

0 0

ج میگه :

تاریخ: 1392/04/19 ساعت 11:48
نوسانگیری یعنی تورکود وقیمت پایین بخری وبانوسان صعودی بفروشی مثلا من هفته قبل قبل ازگزارش وزارت کارامریکا هرسکه را1130 فروختم ویکشنبه 1095 خریدم (البته قیمت دلار موقتا ثابته براهمین سکه پایین امدکه فقط ناشی ازجوروانیه)اگه دلارثابت نمیماند(یکشنبه تاامروزدلار3300 تقریبامانده)دوباره سکه هاحداقل رو 1150 فروخته بودم وصبرمیکردم گزارش امروزفدرال رزرو بیادبعدتصمیم به خرید میگرفتم وهمینطور تااخر...البته بارهاگفتم بازارطلاجای ترسوهانیست وباید ریسک کنی ... البته ممکنه گاهی ضرر بدهی ولی اگه انلاین باشی معمولا ضررکمی میدی که درمجموع سودت خیلی بیشتره... دوست من البته نظر قبلی منرا دقیقا بخوان بعد خودت تصمیم بگیر...موفق باشی

0 0

انا پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/20 ساعت 01:18
ج عزیز من یک خانم معلمم .به همه چیز از جنبه اموزشی نگاه می کنم.چه خوبه که توی این سایت وزین کارشناسان وکاربران کاربلدبیشتر اموزش بدهند تا برای همه فایده داشته باشه .بازهم به اطلاعات ونظرات اموزشی شما نیازمندواز انها بهره میبریم.ثروتمندوخیردیده باشید.

0 0

انا میگه :

تاریخ: 1392/04/19 ساعت 00:32
ج عزیز ودوستان دیگر گفتم که نوسان گیری وکسب درامدرا از راه خرید وفروش طلا یادم بدهید.خیربینید.

0 0

خسرو پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/21 ساعت 01:31
شما برای نوسانگیری باید راه درازی را طی کنید. حرفه ایها هم بسیاری اوقات در نوسانگیری بدجوری گیر میافتند. شما باید تحلیل تکنیکال . تحلیل فاند . روانشناسی بازار و...... را بدانید و البته تجربه کافی داشته باشید. فکر نمیکنم دوستان با گذاشتن یک یا چند کامنت بتوانند انرا بشما یا هر فرددیگری بیاموزند.

0 0

انا میگه :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 11:34
لطفا افراد متخصص روش نوسان گیری در طلا را اموزش دهید.400 گرم ابشده گرمی 106 خدیدم.تا حالا ضرر.تمام سرمایم بوده.میخواهم باهاش درامد داشته باشم.چه کار کنم.کمکم کنید.خدا خیرتان بدهد.

0 0

ج پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 17:12
دوست من خریدت کمه وضررت چیزی نمیشه 2 یا3 تومن تومعامله طلا گم هست اگه پولشومیخوای بفروش سپرده کن یکسال دیگه 20 درصد بهره میگری جبران میشه واگه پولشو نمیخوای فرض کن نیست بنظرم ظرف 15 یا20روزه بااستفاده میفروشی فقط انلاین باش ... بهرحال طلا ازپول وسپرده وبورس واینها بهتره ... کلا کسی باضرر نمیفروشد

0 0

شاهين میگه :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 11:22
اكنون براي سرمايه گذاري در بورس دير شده بايد دو يا 3 هفته پيش اين كار را ميكرديد زيرا قيمت ها در كف بود اكنون حباب بورس در حال تركيدن است همانطور كه ميبينيد الان 3 روز است كه درجا ميزند و 2 روز نيز كاهش داشت

0 0

تیک تاک میگه :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 09:19
هر لحظه ممکنه اونس سقوط شدیدی کنه. قیمت کف رو هنوز نزده

0 0

ج پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 17:02
کف یعنی چی مثلا ... سال 1980و1976وپیروان امسال همینجور شد همه گفتن بفروشین که ناگهان ظرف یکماه برگشت سرجای اولش وعده ای سکته کردن وبدبخت شدن ولی طلا سرجایش ماند... یادتون باشه درهرحال طلا بهترازپول کاغذیست

0 0

تازه وارد میگه :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 09:03
سید احمد میرمطهری اظهارداشت: در حال حاضر هیچ دلیل قابل قبولی برای افزایش شاخصها وجود ندارد. اگر بپذیریم که بازار اجازه دارد تا یکبار خود را با تغییرات نرخ ارز تطبیق دهد، باید گفت عملا این تطبیق از حدود یکسال پیش که نرخ ارز در حال نوسان است، صورت گرفته و بنابراین آنچه باقی است، انتظارات سودآورانه در آینده از این بازار است.
هميشه بايد براي انجام كارها اطلاعات داشت و منطقي بود - اين رشد بورس حبابي بوده و سرمايه ها دوباره به ارز و طلا بر مي گردد.

0 0

a-b میگه :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 08:49
آفرین به نیما بازاری تحلیل جالبی بود من هم معتقدم به زودی یک صعود باحال در ارز و متقابلا در طلا خواهیم داشت

0 0

تلسكوپ 1 میگه :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 02:53
من از وقتي سكه 215 تومن بود هر ماه پله اي ميخريدم.
هنوزم ميخرم و مطمئنم هميشه طلا، طلا بوده و هست.

0 0

ج پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 09:37
افرین اما بهتربود خرید فروش میکردی باید پولت توگردش باشه انوقت میدیدی چقدر طلا دوست داشتنیه ... راستی دوستان تااخرهفته بوی انس 1300 میاد..

0 0

S.007 میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 23:34
بهترین سرمایه گذاری طلا و دلار هر موقع اراده کنی پوله هیجانش هم بیشتره

0 0

April پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 09:30
هیجان رو خوب اومدی ;)

0 0

hamidq میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 19:17
اینا رو میگن تا پول ها بره تو بورس هیچ سودی نداره

0 0

فردا میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 19:20
بسیاری ازگفته های ایشان بدون تحلیل منطقی میباشد. مثلا آنجایی که صحبت از کاهش قیمت مسکن می کنند مگرخبرندارندکه قیمت مصالح ساختمانی ودستمزد کارگر و هزینه صدور جواز ساخت نسبت به پارسال چندین برابرافزایش یافته است. همچنین قیمت های بورس بصورت حبابی است این را می توانیدازحرفه ایهای بورس بپرسید.

0 0

ج میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 18:41
اینم باکارشناسیش طلاومسکن رابابورس مقایسه میکنه بگو خودت اینکاررا میکنی.

0 0

باهوشش میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 18:27
بورس میخاد از آب گل آلود به نفعه خودش ماهی بگیره بعد یه مدت که حسابی سود کرد بزنه تو سر خودشو بیاد پایین و بگه شرمنده تموم شد برو فردا بیا!!!

0 0

الیاس میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 18:24
با سلام.بهتر است سبدی از دارایی های مختلف داشته باشیم .مثل سهام سبدی بعضی از شرکتها-طلا-ارزهای اروپایی و آمریکا-ماشین-ملک -فکر میکنم اینگونه بهتر سود میکنیم ودامنه زیان کم میشود.موفق باشید

0 0

طلايي پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 08:15
الياس خان از تحليل هاي شما ممنون .اميدوارم موفق باشيد.

0 0

طلا نخر پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 00:35
اینطوری که شما میگی در واقع پول بین سهام های مختلف تقسیم میشه بنابراین ممکن یه سهم بالا بره و یه سهم پایین با این روش فکر نمیکنم سود حاصل در بهترین حالت از سود بانک بیشتر باشه

0 0

سجاد میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 18:12
مردم عادي تو بورس فقط ضرر مي كنند. تا حالا سودها نصيب مردم عادي نشده است مگر آنكه به يك منبع اطلاعاتي دسترسي داشته باشد.

0 0

طلا نخر میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:55
الان به نظر من برای سرمایه گذاری رو بورس دیر شده چون نقدینگی زیادی از بازار سکه وارز وارد بورس شده و باعث افزایش شاخص های بورس شده اما اگه الان با قیمت بالا بخریم اگه دوباره نقدینگی از بورس به سمت دیگری بره انوقت دوباره شاخص ها افت میکنه بخاطر همین ریسک بالایی داره

0 0

کار دوست میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:36
هیچکدام.البته کسانی باید برند بورس که هم آشنا داشته باشند و هم خبره باشند.طلا هم که دیگه تکلیفش مشخصه .تا دو سه سال اصلا نباید سمت طلا رفت.

0 0

مغز متفکر میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:24
بهترین گزینه در ایران درحاله حاضر طلا ودلار هست بورس ایران سقوط میکنه مطمعا باشید اونایی هم که به امید ارزونی هستند تو خواب بینند درسته الان بازار کساده واونس اومده پایین ولی این جوری نمی مونه میره بالا اونایی که دارند نگه دارند

0 0

ج میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:23
درکوتاه مدت بانوسانگیری وداشتن سرمایه درگردش اول طلا ...دربلندمدت مسکن ... بورس قابل اعتمادنیست خیلی پیچیده است درطلاومسکن مالتان زیر سرخودتانه ولی دربورس سرمایه ات دست دیگریه

0 0

HSE میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:21
بورس برای همه افراد مناسب نیست آماتورها در بازار بورس موفق نخواهند شد.

0 0

kasra میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:18
بورس حبابی شده وسرمایه گذاران باید مراقب باشند.به نظر من درست که طلا نزولی شده ولی هر وقت اراده کنی پول میشه ولی دربورس خدانکنه که توی تله های فروش وصف فروش و یا بستن نمادها برای مدت نامشخص گیر کنیدکه بایدچراغ دست بگیرید دنبال طلا بگردیدچون دیگه تا اطلاع ثانوی مالک سرمایه خود نیستید.

0 0

یاشار میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:07
طلابطورفیزیکی معامله می شودامابورس یک پدیده ی مجازی است.خصوصااگرعملکردبورس شفاف هم نباشد که ریسکش خیلی بیشترمی شود.

0 0

منطقی پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 23:51
با نظر شما موافقم حالا ما تو طلا ضرر کردیم حداقل یه تیکه فلز دستمون هست تو بورس ضرر کنی سهمت فقط یه ورق کاغذه

0 0

حرف راست میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:06
طلا و مسکن در همین 2 سال 2 تا 3 برابر شده اند کلا مثل اینکه کارشناسای محترم بسیار خوشبین هستند و در 2 سال اخیرمکررا در همین سایت ها از سقوط طلا و مسکن صحبت می شد حال طلا و مسکن کجا هستند؟!!!!!!!!!بهتر نیست با پیش بینی های نا درست مردم را گمراه نکنید؟شاید در کوتاه مدت بوسیله ی جو روانی حاصله قیمت ها تعدیل شوند اما با عدم نتیجه در مذاکرات هسته ای و اجرا شدن فاز نهایی یارانه ها وافزایش 38در 100حامل های انرژی و اثار تحریم های جدید شاهد افزایش قیمت ارز و طلا خواهیم بود .این کاهش ها به مراتب اثار مخرب تری از تثبیت قیمت خواهند داشت.زیرا از طرفی نقدینگی موجود اماده اخبار جدیدمنفی برای وارد شدن دوباره به بازارهایی همچون طلا و مسکن می باشد و از طرف دیگر جو متناقض بوجود امده باعث توسانات شدید رو به بالا برای ارز خواهد شدودر حالت سوم صادرات کاهش یافته و در راستای ان ورود ارز کاهش یافته و از طرفی واردات افزایش مییابد.باز هم پیش بینی بنده در کوتاه مدت کاهش برای ارز و سکه و در بلند مدت افزایش دوباره.

0 0

نیما بازاری میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:01
این روزها بورس بسیار حبابی می باشد و شاید همه سرمایه ها تا روزهای آینده به بازار سکه و ارز برگردد. علت این است که هیچ تغییر اقتصادی رخ نداده و همه ی شرکتها در آستانه ورشکستگی هستند چطور ممکن است که سهام آن شرکتها افزایش یابد؟ به علت تحریم 10 تیر طلا، برداشتن ارز مرجع و دو برابر شدن آن (به معنی کاهش منابع تامین ارز) در روزهای آینده شاهد افزایش ارز و سکه خواهیم بود و از آنجا که انس هم صعودی می باشد ( زیر 1300 دلار تمامی معادن طلا را ورشکست و تعطیل می کند) بهترین سرمایه گذاری روی سکه امامی 86 می باشد ولی بدانید بهترین روش خرید پلکانی و برای بیشتر از 4 ماه است (منظور دراز مدت)

0 0

فيروز پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/18 ساعت 07:44
سقوط دلار تا 2700 و سكه تا 830 هزار تومان و انس تا 1050 دلار قطعي است دوستان در اين قيمت ها خريد كنند

0 0

haje میگه :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 16:39
به بورس اطمینان نداریم.

0 0

علی ارسنجانی پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 19:27
بورس حباب داره در حال حاضر

0 0

سجاد پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 17:32
شما به همون طلاتون اعتماد کنید.عملکرد تک بازاری همیشه بهت ضرر میده پس چند بازار رو انتخاب کن و فعلا بورس رو در صدر اون ها بذار

0 0

mina پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/04/17 ساعت 16:49
بورس یه ابتکار جدید هست اما طلا از کهن طلا بوده هست و خواهد بود.. مرسی طلا


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا