اونس طلا1781.7
مظنه4,942,000
18 گرم1,140,800
ارزش سکه11,134,326
قدیم (بهار)11,250,000
جدید (امامی)11,615,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

علت نوسانات اخیر بازار ارز چیست؟

مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی در خصوص وضعیت تامین ارز کالاهای مورد نیاز کشور و علت نوسان قیمت ارز در بازار توضیحاتی داد.

به گزارش سایت طلا،راوشی مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما تصریح کرد: تقاضا‌های وارداتی کشور کاملا شفاف است. طی امسال ۸ میلیارد دلار برای تامین کالا‌های اساسی ، نهاده‌های دامی دارو و تجهیزات پزشکی تکلیف شده بود که این میزان به طور کامل در ۶ ماهه اول سال تامین ارز شده است.

او افزود: همچنین ۱.۵ میلیارد دلار برای واردات واکسن کرونا تامین ارز شده است.

راوشی گفت: ۹.۵ میلیارد دلاری که تامین ارز شده برابر کل ارز تامین شده در سال قبل است که در این بخش پیشرو بوده ایم.

او بیان کرد: در مورد سایر اقلام و کالا‌های واسطه‌ای هم ۱۸ میلیارد دلار تامین ارز نیمایی تا امروز صورت گرفته است. نیاز‌های وارداتی کشور به طور واقعی تامین شده است.

مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی در خصوص علت نوسان قیمت ارز در بازار گفت: مواردی که روی قیمت ارز تاثیر می‌گذارند غیر از مولفه‌های اقتصادی و ظرفیت تولید و تجارت کشور، اخبار سیاسی هم هستند که همه این‌ها توسط دولت کنترل می‌شود.

او افزود: خوشبختانه فاکتور‌های اساسی کشور همه در وضعیت بهبود نسبت به گذشته قرار دارند.

راوشی در خصوص راهکار کنترل بازار تصریح کرد: باید نیاز ارزی کشور از نظر واقعی بودن شناسایی شود. نیاز وارداتی واقعی کشور با ظرفیت برگشت ارز صادراتی در حال تامین است.

او افزود: سیاست دولت و بانک مرکزی بر تقویت بازگشت ارز صادراتی است . وقتی توانسته ایم در شرایط تحریم و کاهش صادارت نفت نیازهای اساسی کشور را تامین کنیم یک توفیق محسوب می شود.

راوشی گفت: اگر همانگونه که دولت بر برگشت ارز حاصل از صادرات تاکید دارد، صادرکنندگان برگشت ارز را تقویت کنند در مورد تامین نیاز واقعی کشور نگرانی وجود ندارد.

این مقام مسئول بیان کرد: از نظر نیاز به اسکناس، بازار متشکل ارزی نیازهای کشور را تامین می کند. اگر در مقطعی از زمان با فزونی تقاضا نسبت به عرضه مواجه شود، بانک مرکزی ورود می کند و بازار را کنترل می کند.او تاکید کرد : سیاست ها و اقدامات دولت و بانک مرکزی در کنار هم مدیریت عرضه ارز را برای تامین نیازهای واقعی در ماه ها و سال های بعد به طور منظم و هدفمند پیش می برد و با تامین ارز و تقاضای واقعی مشکلی به وجود نخواهد آمد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 1

صدای ماندگار یک سال میگه :

تاریخ: 1400/07/10 ساعت 01:13
خطاب به مسئولین محترم قضایی، انتظامی، پلیس فتا، وکلای دادگستری، و مسئولین محترم اطلاعات و امنیت، روحانیت معظم، مدیران فرهنگی و انقلابی، اصحاب رسانه و هر انسان آزاده دیگر،
اگر گذرتان به سایت tala.ir افتاد ،به این پیام توجه بفرمایید:
مدت مدیدی است این سایت به یک فحش کده تبدیل شده است و رکیک ترین الفاظ توسط کاربران مورد حمایت سایت در بخش نظرات منتشر می شود. درواقع هرزه زبانی در این سایت رواج پیدا کرده و مسئولین سایت آزادانه بدترین الفاظ ممکن را منتشر می کنند و قطعا نیت اصلی آنها مشخص است.
لذا اگر گذر یکی از مسئولین محترم به این سایت افتاد خواهشمندیم نسبت به برخورد قاطع و قانونی با مدیران این سایت اقدام کنند و هرچه سریعتر این هرزه زبان ها به مراجع ذیصلاح معرفی شوند.
امیدواریم چنین اتفاقی بیفتد.
متاسفانه مدیران و مسئولین این سایت ارزش های انسانی و اجتماعی زیرپاگذاشته و با حمایت از کاربران هتاک، منتقدین به این وضعیت را نیز مورد حمله و فحاشی قرار می دهند.
آیا این سایت با این عملکرد قصد دارد فساد را نهادینه کند؟ امیدواریم برخورد قاطع با مسئولین سایت و عوامل دست آموزش انجام شود.
*