اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

با انجام این کارها هوش را خود چند برابر کنید

شاید با خودتان فکر کنید که دیگر امکان ندارد بتوانید هوش خود را افزایش دهید. ما شما می گوییم این فرصت را از دست ندهید و از همین امروز این کارها را شروع کنید.

با انجام این کارها هوش را خود چند برابر کنید

شاید با خودتان فکر کنید که دیگر امکان ندارد بتوانید هوش خود را افزایش دهید. ما شما می گوییم این فرصت را از دست ندهید و از همین امروز این کارها را شروع کنید.

متخصصین روانشناسی بر این باورند برای بهبود عملکرد مغز و تقویت بهره هوشی پیشنهادات بسیار راحتی وجود دارد که کمک به افزایش بهره هوشی میکند:

1. مطالعه کنید

دانشجوی زندگی باشید انسان تک بعدی نیست و فقط به چند بعد سلامت ، ثروت و شادی خلاصه نمیشود. برای بالا بردن هوش کلامی باید در مورد مسایل گوناگون مطالعه کرد و دایره لغات را گسترش داد. مطالعه در مورد تاریخ، روانشناسی، علوم زیستی، علوم طبیعی، هنر، زبان، ریاضی و موسیقی کمک به گسترش تفکر می کند.

کتاب

به تفکر خود شخصیت و عمق دهید و حداقل در هفته یک کتاب بخوانید.

2. ذهن خود را به چالش بکشید

انواع بازیهای ذهنی و فکری میتواند باعث تقویت هوش سیال، بهبود عملکرد حافظه و افزایش قدرت تمرکز میشود. اگر تنها برای مدتی این کار را تکرار کنید به زودی نتیجه ان را می بینید. سودوکو، حل جدول، حل معما از بهترین گزینه های بازی های تمرینی ذهن است.

3. موسیقی یاد بگیرید، بنوازید و گوش دهید

یادگیری سازهای مختلف میتواند به هماهنگی بدنی شما کمک کند و هوش عملی شما را بالا ببرد. اینکار علاوه بر تقویت هوش عملی می تواند به هوش انتزاعی شما نیز کمک کند.

هم چنین موسیقی در هر سبکی کمک به افزایش هوش شنیداری شما میکند. اگر هنگام کار وفعالیت روزانه خود به موسیقی گوش دهید کمک بسیار زیادی به تقویت تمرکز شما و هوش شنیداری تان میکند.

موسیقی

4. یادداشت کنید

هر چقدر میتوانید یاداشت کنید! برای شروع می توانید با یاددتشت روزانه خاطرات خود شروع کنید. می توانید هر مطلب ساده ایی را به جای ذخیره در تلفن همراه در دفتر یادداشت بنویسید. سعی کنید با دست مخالف یادداشت کنید و نیمکره غالب مغز را به چالش بکشید و از نیمکره مخالف مغز نیز بیشتر کمک بگیرید.

5. تعاملات اجتماعی و میانفردی خود را بیشتر کنید

ارتباطات اجتماعی و تعامل میانفردی بیشترین کمک را به افزایش هوش اجتماعی شما میکند، و در عین حال باعث پرورش هوش کلامی و شنیداری هم می شود. تعاملات اجتماعی میتواند منجر به احساس تعلق، همدلی و شادی شود.خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد