اونس طلا1814.8
مظنه4,808,000
18 گرم1,109,900
ارزش سکه10,832,424
قدیم (بهار)11,000,000
جدید (امامی)11,380,000
نیم5,950,000
ربع3,800,000
 

واقعیاتی که نگاهتان را به دنیا تغییر می دهد

در این مطلب با واقعیاتی که نگاهتان را به دنیا تغییر می‌دهد آشنا خواهید شد.

به گزارش سایت طلا، در این مطلب با واقعیاتی که نگاهتان را به دنیا تغییر می‌دهد آشنا خواهید شد.

آیا می‌دانستید خفاش‌ها می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند؟ یا مورچه‌ها چند ساعت در روز می‌خوابند؟ در ادامه با واقعیاتی که نگاهتان را به دنیا تغییر می‌دهد آشنا شوید.

نیرو‌های ارتشی چین برای صاف ایستادن در یقه لباس خود یک عدد سوزن نصب می‌کنند.

تنها ۲ قسمت از بدن در تمام عمر رشد می‌کند: بینی و گوش‌ها

مورچه‌ها هر ۱۲ ساعت ۸ ساعت استراحت می‌کنند و مغز مورچه‌های کارگر حتی در حال خواب هم فعال است.

محققان دریافته اند که خفاش‌ها می‌دانند چگونه با هم ارتباط برقرار کنند و اغلب با هم گفتگو و مشاجره می‌کنند.

وقتی شخصی که دوستش دارید شما را رد می‌کند واکنش مغز به این اتفاق درست مثل واکنشی است که به درد جسمی دارد.

در سال ۲۰۱۷ اتفاق جالبی در سانتا کلارا افتاد. دزد‌ها ردیاب‌های جی پی اس را از کمپانی Roambee دزدیدند. البته که برای چنین شرکتی ردیابی و پیدا کردن دزد‌ها نباید کار سختی باشد. به همین دلیل بعد از چندین ساعت دزد‌ها دستگیر شدند.

مالاریا حدود ۵۰ بیلیون انسان را از زمان وجود بشریت کشته است و به گفته متخصصین آمار از زمان وجود کره زمین ۱۰۰ بیلیون انسان در این سیاره متولد شده است.کلمه بلوتوث از واژه انگلیسی Blåtand گرفته شده است و معنی آن به هلندی “دندان آبی” است. هارالد بلوتوث نام مستعار پادشاه وایکینگ‌ها بود که در قرن ۱۰ در دانمارک زندگی می‌کرد. از خدمت‌های بزرگی که این پادشاه کرد متحد کردن چند قبیله دشمن و تبدیل آن‌ها به یک پادشاهی بود. به نظر می‌رسد بلوتوث هم همین کار را با پروتکل‌های ارتباطی انجام می‌دهد و آن‌ها را در یک استاندارد جهانی پیوند می‌دهد. به طور کلی لوگوی بلوتوث از ترکیب ۲ نشانه اسکاندیناویایی Hagall (ᚼ) و Bjarkan (ᛒ) گرفته شده است.

آکی هیتو امپراطور کنونی ژاپن تصمیم دارد در سال ۲۰۱۹ از امپراطوری کناره گیری کرده و آن را به وارثش واگذار کند و این نخستین کناره گیری داوطلبه در تاریخ امپراطوری ژاپن است.

برنج برای رشد کردن نیازی به آب ندارد. آب موجود در شالیزار‌های برنج به این علت است که مانع رشد علف‌های هرز می‌شود. تغذیه نیمی از جمعیت دنیا برنج است.

در تاریخ بیست و چهار می‌سال ۱۹۸۷ پنجاهمین سالروز ساخت پل گلدن بریج جشن گرفته شد و در این جشن ۳۰۰ هزار نفر روی پل رفته و ساعت‌ها ماندند. به همین دلیل قسمت میانی پل حدود ۲ متر فرو رفت. ۵۰۰ هزار نفر دیگر تصمیم داشتند روی پل بروند، اما به دلایل امنیتی جلوی آن‌ها گرفته شد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد