اونس طلا1844.9
مظنه4,392,000
18 گرم1,013,800
ارزش سکه9,895,176
قدیم (بهار)9,900,000
جدید (امامی)10,160,000
نیم5,800,000
ربع3,800,000
 

انصارالله به تصمیم احتمالی شورای امنیت درباره یمن واکنش نشان داد

انصارالله یمن به تحرکات جدید شورای امنیت سازمان ملل درباره یمن واکنش نشان داد و تأکید کرد که هر گونه فعالیت جدید شورا تنها زمانی که در راستای خدمت به منافع یمن باشد، محقق خواهد شد.

به گزارش سایت طلا،«محمد عبدالسلام» رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله، بامداد امروز، به اخبار منتشر شده درباره تصمیم جدید شورای امنیت برای پایان دادن به جنگ یمن واکنش نشان داد.

سخنگوی انصارالله در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص نوشت: «از یک نبرد محدود صحبت می‌کنند و [کشور] محاصره شده یمن را رها کرده‌اند. این محدود کردن درگیری نه‌تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه آن را تشدید می‌کند و فایده‌ای برای برقراری صلح ندارد و زمان جنگ را به درازا می‌کشاند».

رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن اشاره دارد به اظهارات مقامات آمریکایی که هنوز محدود به نبرد مأرب است و محاصره و درد و رنج مردم این کشور در آن نادیده گرفته شده است.

محمد عبدالسلام در ادامه گفت: «هر گونه فعالیت جدید شورای امنیت قابل تحقق نخواهد بود مگر اینکه ابتدا در خدمت به مصلحت مردم یمن باشد».

عبدالسلام ادامه داد: «مردم یمن به کسی که حقوق آن‌ها را در زمینه امنیت، صلح و حاکمیت مراعات نمی‌کند، توجهی نمی‌کنند».

در عین حال، «محمد علی الحوثی» عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن نیز در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص نوشت: «ما یک نگرش برای حل‌وفصل و صلح داریم؛ می‌خواهیم به این نگرش ما برای حل‌وفصل در شورای امنیت گوش فرا داده شود».

این اظهارات پس از آن است که شامگاه دوشنبه (دیروز)، شبکه «المیادین» به نقل از منابع خود گزارش داد که تحرکاتی در سطح بین‌المللی و سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ یمن در حال انجام است.

المیادین خبر داده بود که رایزنی‌های بین‌المللی و سازمان به دنبال یک الگوی جایگزین برای قطعنامه ۲۲۱۶ است که این تصمیم زمینه را عملا برای پایان دادن به کار «عبدربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن فراهم خواهد کرد

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد