سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

هرچه سریع تر استفاده از ظروف روی را در پخت و پز متوقف کنید

هرچه سریع تر استفاده از ظروف روی را در پخت و پز متوقف کنید


ظروف روی یکی از انواع ظروفی است که در حجم بسیار بالایی برای پخت و پز استفاده می شده و هنوز هم استفاده می شود. اما استفاده از این ظروف اصلا مناسب نبوده و می تواند مشکلات بسیار جدی ای را برای سلامتی شما ایجاد کند.

فلز روی در حجم بسیار زیادی در گذشته برای روکش قابلمه ها و دیگر ظروف آشپزخانه مورد استفاده می گرفت اما به دلیل مشکلاتی که برای سلامتی ایجاد می کند امروزه بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

هرچند روی به خودی خود سمی نبوده اما به دلیل مقاومت پایین آن با دیگر فلزات مانند سرب مخلوط شده و هنگامی که محتویات غذا اسیدی باشد ترکیبات بسیار مضری را برای سلامتی تولید کرده و در غذا حل می شود.

لازم است توجه داشته باشید که بیشتر انواع غذا هایی که خورده می شوند اسیدی بوده و تقریبا گریز از این امکان پذیر نیست. همچنین نمک نیز می تواند این ترکیبات مضر را در ظروف رو ایجاد کرده و آنها را در خود حل کند.

یکی از فلزات جایگزین برای روی، قلع می باشد که خود آن نیز چندان مفید نبوده اما به نسبت روی فلز ایمن تری برای روکش ظروف پخت و پز و قابلمه ها به شما می رود.

اما بهترین ظروفی که در سرتاسر دنیا استفاده می شوند، ظروف استیل، مس و سرامیکی هستند که دما را به خوبی انتقال داده، کیفیت غذا را کاهش نداده و خطری برای سلامتی ندارند.

هرچند در استفاده از ظروف مسی نیز باید از پخت غذا های شدیدا اسیدی مانندی برخی سس ها خودداری کرده چرا که این غذا ها می توانند فلز مس را نیز در خود حل کنند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا