سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سخنگوی وزارت خارجه: ادعاهای حقوق بشری کانادا علیه ایران فاقد وجاهت قانونی است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طرح قطعنامه حقوق بشری علیه ایران از سوی دولت کانادا و تکرار ادعاهای بی‌اساس مبتنی بر گزارش‌های ساختگی را فاقد وجاهت قانونی و غیرقابل قبول خواند.

به گزارش سایت طلا ،سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه طرح قطعنامه حقوق بشری در سازمان ملل متحد توسط دولت کانادا و تکرار ادعاهای بی‌اساس مبتنی بر گزارش‌های غیرواقعی و ساختگی را فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل قبول دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: جای تأسف است که بعضی از کشورها  از جمله کانادا، حقوق بشر و سازوکارهای بین‌المللی آن را ابزار پیشبرد مطامع و اغراض سیاسی خود می‌کنند.

چنین اقدامات غیرسازنده‌ای نه‌تنها کمکی به ارتقای وضعیت حقوق بشر و احترام به آن در سطح جهانی نمی‌کند بلکه صرفاً موجب دامن زدن به کلیشه‌سازی‌های منفی و برچسب‌زنی سیاسی علیه کشورهای مستقل می‌گردد.

خطیب‌زاده افزود: اقدام دولت کانادا و دیگر بانیان این قطعنامه که مصداق بارز سوءاستفاده از مفاهیم و ارزش‌های متعالی حقوق بشری برای پیشبرد اغراض کوته‌بینانه سیاسی است، محکوم و فاقد هرگونه وجاهت و اثر قانونی می‌دانیم.

خطیب‌زاده با اشاره به این واقعیت که از بین 193 کشور عضو سازمان ملل متحد، 114 کشور با رأی منفی یا ممتنع خود نارضایتی خود را از رویکرد ریاکارانه بانیان قطعنامه ابراز نموده‌اند، به دولت کانادا توصیه کرد به‌جای دلسوزی منافقانه برای حقوق بشر مردم ایران از همراهی با تروریسم اقتصادی دولت آمریکا علیه ملت ایران دست بردارد و میزبانی مفسدان و سارقان ثروتهای مردم ایران که کانادا را خانه امنی برای انتقال و سرمایه‌گذاری اموال به‌یغمابرده یافته‌اند، متوقف نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ابراز کرد: قطعنامه پیشنهادی کانادا که چندین سال است در راستای سیاست‌های خصمانه این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شود امروز با رأی کمتر از نیمی از کشورهای عضو سازمان ملل از جمله رژیم صهیونیستی، آمریکا، عربستان سعودی، بحرین، امارات، آلبانی، انگلیس و کانادا به‌تصویب رسید. 114 کشور به این قطعنامه رأی منفی یا ممتنع دادند و یا در جلسه رأی‌گیری شرکت نکردند.

سعید خطیب‌زاده با "معنادار" توصیف کردن حامیان قطعنامه ضدایرانی، اقدام کانادا در گردهم‌آوردن "جمعی از حکومتهای بدسابقه در عرصه حقوق بشر" شامل رژیم‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی، بحرین و آمریکا برای آموزش حقوق بشر به مردم ایران را مایه شرمساری دانست و از مقامات کانادا خواست بهتر است در جهت اصلاح عملکرد ضدبشری خود در داخل و خارج از این کشور برآیند و ضمن توقف سیاست نظام‌مند این رژیم در نسل‌کشی بومیان کانادا، پاسخگوی همدستی در ارتکاب جنایات ضدبشری رژیم‌های عربستان و اسراییل علیه مردم یمن و فلسطین باشند.

سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا