سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

اگر ترامپ نتیجه انتخابات را نپذیرد، چه خواهد شد؟

اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه اگر پیروز انتخابات نشود، نتیجه آن را نخواهد پذیرفت، ریسک انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را تا حد زیادی بالا برده است. اگر وی پیروز نشود، احتمال شورش و ایجاد وضعیت مبهم در آمریکا وجود دارد. این مساله حقیقتا برای این کشور خطرناک است.

به گزارش سایت طلا،یک مقام اسبق کاخ سفید در موضع گیری اعلام کرده است: بازار‌های مالی باید به احتمال برگزاری مناقشه برانگیز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و نتیجه چالش برانگیز آن، توجه ویژه‌ای کنند و بدانند که این انتخابات می‌تواند حامل "ریسک بالایی" برای عرصه سیاسی و اقتصادی آمریکا باشد.

"کِلِت ویلمز" معاون سابق رئیس "شورای اقتصاد ملی آمریکا" در گفتگو با "خبرگزاری سی ان بی سی" آمریکا گفته است: «آمریکا می‌تواند در صورتی که کاندیدای بازنده انتخابات آن، از پذیرش نتیجه سرباز بزند و یا حتی مشروعیت انتخابات را زیر سوال ببرد، دچار وضعیت اسفناکی شود».

اخیرا "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا از دادن پاسخ صریح به این پرسش که آیا اگر انتخابات را ببازد، حاضر است نتیجه آن را بپذیرد یا خیر، صراحتا طفره رفت. این موضع گیری وی موجب شده تا نگرانی‌های زیادی در مورد چالش پرمناقشه و پرهزینه انتقال قدرت در آمریکا در صورت شکست وی (ترامپ) در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ایجاد شود.

ویلمز بر این باور است: «من فکر می‌کنم مساله انتقال مسالمت آمیز قدرت در آمریکا یک موضوع جدی و قابل توجه است و بازار‌ها بایستی بر آن تمرکز ویژه‌ای را معطوف کنند. من تغییرات چشمگیری را در عرصه رقابت‌های انتخاباتی آمریکا در شش الی هشت هفته اخیر رصد کرده ام و همگی آن‌ها دال بر این هستند که بایستی با دقت، روند تحولات انتخاباتی آمریکا را تحلیل کرد».

به گزارش فرارو، ویلمز می‌گوید: «در اوایل ماه آگوست، دونالد ترامپ فکر می‌کرد که تا حد زیادی از رقیب خود جو بایدن عقب افتاده است... با این حال، وی اکنون به دلایلی موقعیت خود را در مقایسه با بایدن، بهتر ارزیابی می‌کند. اولا، در شرایط فعلی برخی آمار‌های بانک مرکزی آمریکا حاکی از این هستند که اقتصاد آمریکا تا حدی رو به رشد بوده و روند بهبودی را طی می‌کند. این امر خود موجب می‌شود تا موضع ترامپ در انتخابات پیش رو تقویت شود. ثانیا، ترامپ در شرایط فعلی به شدت تحت فشار است تا فردی را جایگزین "روث بادر گینسبرگ" قاضی آمریکایی که به تازگی فوت کرد و عضو دیوان عالی ایالات متحده آمریکا بود، بکند. این مساله می‌تواند شانس و موقعیت ترامپ را در بحث رقابت‌های انتخاباتی تقویت کند. مخصوصا اگر وی یک فرد محافظه کار و حامی خود را به سمت مذکور منصوب کند. همه این‌ها موجب می‌شوند تا بر شدت و میزان چالش‌ها در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا افزوده شود و نوعی جو التهاب و نگرانی در مورد مناقشه برانگیز بودن انتخابات ذکر شده در میان افکار عمومی ایجاد گردد».

مذاکرات در مورد بسته‌های محرک مالی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آمریکا، متوقف شده اند
در روز‌های گذشته، دموکرات‌ها و جمهوریخواهان، نزاع‌های گسترده‌ای را در مورد صندلی خالی دیوان عالی آمریکا (پس از فوت روث بادر گینسبرگ) به راه انداخته اند. این مساله به خودی خود موجب شده تا آن‌ها تمرکز چندانی را روی مسائلی نظیر ارائه بسته‌های محرک مالی در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا نداشته باشند. اقتصاددان‌ها بر این باورند اقتصاد آمریکا که شدیدا توسط شیوع ویروس کرونا آسیب دیده، نیازمند حمایت‌های بیشتر و بیشتر است. با این حال، نزاع‌های انتخاباتی و سیاسی در آمریکا موجب شده اند تا به این مساله توجه چندانی نشود و همین مساله موجب شده تا چشم انداز روشنی در مورد آینده اقتصادی آمریکا وجود نداشته باشد.

کِلِت ویلمز می‌گوید: «من فکر می‌کنم که بسته مالی و محرک‌های اقتصادی که جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا بایستی ارائه شود، با چالش‌های جدی رو به رو است. نباید فراموش کرد که جو سیاسی در واشنگتن، در شرایط فعلی به شدت مسموم و سیاست‌زده است و کمتر کسی در این میان به منافع اقتصادی مردم آمریکا توجه می‌کند. درست به همین دلیل است که من معتقدم در برهه کنونی، حتی اگر تصمیمی هم گرفته شود، باز نمی‌توان چندان به آن اعتماد کرد، زیرا شرایط لازم برای محقق کردن آن مساله فراهم نیست».

هم اکنون، دموکرات‌ها و جمهوریخواهان سخت در حال طراحی راهبرد‌هایی هستند تا جبهه مقابل خود را در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تضعیف، و شانسشان را جهت پیروزی در این عرصه، افزایش دهند. آنچه در این میان مهم است این نکته می‌باشد که اساسا مردم آمریکا باید بدانند که اگر قرار باشد بر شدت مناقشات و چالش‌ها در عرصه سیاست داخلی آمریکا (تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری این کشور) افزوده شود، درجه ابهام افزایش خواهد یافت و اقتصاد و سیاست آمریکا، با مشکلات عدیده‌ای رو به رو خواهد شد که در نهایت می‌تواند تاثیرات بسیار منفی بر مردم این کشور داشته باشد.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا