سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1879.6
مظنه5,347,000
18 گرم1,234,300
ارزش سکه12,046,791
قدیم (بهار)12,800,000
جدید (امامی)13,120,000
نیم7,350,000
ربع4,950,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ریشه آشفتگی و نابسامانی بازار خودرو کجاست؟+ویدئو

بخاطر کاهش تولیدات خودروسازان و انباشت تقاضا در بازار و همچنین غیرواقعی بودن قیمت خودرو، معادله عرضه و تقاضای این محصول از تعادل خارج شده و این کالای مصرفی به کالایی سرمایه ای بدل گردیده است و دلالان هر روز دست متقاضیان واقعی را از خرید خودرو کوتاه‌تر می‌کنند.

به گزارش سایت طلا به نقل از فارس ،در حال حاضر حجم تولید خودروسازان داخلی به نصف سال 96 رسیده و از تقاضا در بازار انباشت شده است و از طرف دیگر، قیمت خودرو به صورت واقعی تعیین نمی شود.

با توجه به دلایل فوق، معادله عرضه و تقاضای این محصول از تعادل خارج شده و این کالای مصرفی به کالایی سرمایه ای بدل گردیده است که سود اصلی فروش آن به جیب دلالان و واسطه‌گران واریز می‌شود.

به طور مثال، در پیش فروش 25 هزار دستگاه خودرو در خردادماه امسال توسط دو خودرو ساز بزرگ کشور، حدود 7 میلیون نفر ثبت نام کردند! از این اعداد می توان نتیجه گرفت که اکثر تقاضای حال حاضر خودروی صفر در کشور سوداگرانه بوده و احتمال رسیدن خودروی صفر از کارخانه به مصرف کننده­ اصلی بسیار ناچیز است.

کارشناسان اعتقاد دارند یکی از راهکارهای اصلی بهبود وضعیت بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالاست. با این روش، سوداگران از چرخه معاملات خودرو حذف شده و مابه‌التفاوت قیمت در بازار آزاد را در خدمت افزایش تولید خودرو و کاهش قیمت آن قرار می دهد.

ویدئویی درباره این موضوع در ادامه ببینید:

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا