سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

جانسون: کرونا بزرگترین چالش انگلیس پس از جنگ است

نخست وزیر انگلیس پس از کسب بهبودی از ابتلا به کرونا و بازگشت به محل کار، بیماری کووید-۱۹ را بزرگترین چالشی دانست که این کشور پس از جنگ داشته است.

بوریس جانسون نخستین رهبر جهان بود که یک ماه پیش به کرونا مبتلا و به دلیل مشکلات تنفسی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد. او دو هفته گذشته را در اقامتگاهی خارج از شهر نخست وزیری سپری کرد و از امروز(دوشنبه ۸ اردیبهشت) فعالیت خود را در داونینگ استریت از سر گرفته است.

نخست وزیر انگلیس در ابتدای سخنان خود از اینکه مدتی از کار دور بوده عذرخواهی کرد.
وی با بیان این ادعا که تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این کشور کاهش یافته، گفت: اگر این ویروس یک مهاجم یا غارتگر بود اینک فیتیله‌پیچ شده است.

هشدار موج دوم همه‌گیری

جانسون با این حال افزود: باید به مقابله با این ویروس ادامه داد و هنوز زمان کاهش شرایط قرنطینه نرسیده است.
وی با بیان اینکه «بی‌تابی و اضطراب» حاکم در جامعه را درک می‌کند و از پیامدهای اقتصادی محدودیت‌ها مطلع است، هشدار داد باید احتمال موج دوم همه‌گیری و از کنترل خارج ویروس کرونا را در جریان هر تصمیم گیری مد نظر قرار داد.
جانسون با بیان اینکه نمی خواهد تلاش مردم در یک ماه گذشته را برای رعایت شرایط قرنطینه هدر دهد بر ادامه صبوری مردم برای عبور از این چالش تاکید کرد.

او گفت: معتقدم بخش نخست مهار کرونا در آستانه رسیدن به پایان راه است و دولت در این زمینه در روزهای آینده تصمیم‌هایی را اتخاذ و اعلام خواهد کرد.
او در مجموع از مردم خواست تا صبرشان را به دلیل رعایت محدودیت‌ها از دست ندهند و ابراز امیدواری کرد کشور از این چالش عبور خواهد کرد.


دولت انگلیس از چهارم فروردین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با اعلام وضعیت اضطراری، مقررات منع رفت‌وآمد را به اجرا گذاشت.

بر اساس این مقررات، همه مساجد، کنیسه‌ها، کلیساها، سالن‌های ورزشی، مدارس و آرایشگاه‌ها تعطیل شدند. دولت همچنین اختیارات ویژه ای را به پلیس این کشور واگذار کرده تا با متخلفان مطابق با قوانین ویژه‌ای که در این زمینه تبیین شده، برخورد کند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا