سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آخرین وضعیت راه‌های کشور/تداوم بارش‌ها روز 11 فروردین در شرق و غرب کشور/ بارش‌های تازه از 13 فروردین آغاز می‌شود

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بارش برف و باران در جاده‌های ۲۳ استان و تردد روان در محورهای شمالی کشور خبر داد.مقام مسؤول مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه کل تردد در جاده‌ها در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل 7.6 درصد کاهش داشت، گفت: ورود خودروها به هر شهر طبق کارت ملی، پلاک و بیمه‌نامه خودرو مربوط به همان شهر مجا زاست.مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی نیز با بیان اینکه فردا در شرق و غرب کشور بارش‌ها ادامه دارد، گفت: روز سه‌شنبه 12 فروردین سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود و از روز چهارشنبه 13 فروردین سامانه بارشی تازه‌ای وارد کشور خواهد شد.

به گزارش سایت طلا ،بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هم‌اکنون در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) تردد وسایل نقلیه روان است.

محور چالوس دارای بارش برف و محور هراز، فیروزکوه و آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت دارای بارش باران هستند.

سازمان راهداری از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های کرمان، اصفهان، لرستان و چهارمحال و بختیاری و  بارش باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، البرز، بوشهر، تهران، سمنان، خوزستان، قزوین، فارس، قم، مازندران، همدان، هرمزگان، مرکزی،کردستان، خراسان جنوبی،کرمانشاه و گیلان خبر داده است.

ایمان محرابی‌نیا ، در تشریح آخرین وضعیت جاده‌ها، گفت: در حال حاضر اغلب جاده‌های اصلی کشور باز است اما طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا مردم حتماً از انجام سفر خودداری کنند ضمن آنکه ورود افراد و خودرو به هر شهر طبق مدارکی نظیر کارت ملی، پلاک و بیمه‌نامه خودرو به آن شهر مجاز است.

برف و باران در جاده‌های 26 استان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر تردد در 5 محور هراز، چالوس، فیروزکوه، منطقه یک آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت روان است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در محورهای هراز و کندوان بارش برف و باران داریم، گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در محورهای فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت بارش باران نشان می‌دهد.

محرابی‌نیا بیان کرد: در حال حاضر در برخی جاده‌های استان‌های مازندران، البرز و چهارمحال و بختیاری بارش برف و باران گزارش شده است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: همچنین دوربین‌های نظارت تصویری در برخی جاده‌های استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، اردبیل، قزوین، تهران، اصفهان، شمال خوزستان، قم، زنجان، هرمزگان، کردستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمانشاه، یزد، کرمان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد و استان مرکزی بارش باران نشان می‌دهد.

* کاهش 7.6 درصدی تردد خودرو در جاده‌ها

وی گفت: بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و 2298 دستگاه ترددشمار جاده‌ای کل تردد ثبت شده در جاده‌ها نسبت به روز قبل 7.6 درصد کاهش دارد، در همین مدت کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

* آزادراه کرج - تهران پرترددترین جاده کشور

محرابی‌نیا بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته آزادراه کرج - تهران پرترددترین جاده کشور بود و پس از آن آزادراه کرج - قزوین و آزادراه قزوین - کرج جزو پرترددترین جاده‌های کشور بودند.

* ممنوعیت تردد محموله‌های ترافیکی

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه با توجه به کاهش شدید سفرها محدودیت ترافیکی در ایام نوروز در جاده‌ها اعمال نمی‌‌شود، گفت: در مورد محموله‌های ترافیکی، تردد در جاده‌ها از ساعت 7 روز 11 فروردین تا ساعت 7 روز 16 فروردین ممنوع است.

* انسداد 24 جاده به دلیل نبود ایمنی و سیلاب

وی اظهار داشت: در حال حاضر 24 جاده به دلیل نبود ایمنی و سیلاب مسدود است که در این باره می‌توان به محورهایی نظیر شمشک - دیزین، جاده سی‌سخت - پادنا، محور پونل - خلخال، جاده خرم‌آباد - پلدختر، محور پل زال - اندیمشک، محور ثلاث - سرپل ذهاب و منطقه 4 آزادراه تهران - شمال اشاره کرد.

صادق ضیاییان ، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: امروز در اغلب مناطق کشور بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم و در برخی مناطق بارش تگرگ گزارش شده است.

وی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز بارش‌ها در نیمه غربی کشور کاهش می‌یابد، گفت: روز آینده 11 فروردین بارش‌ها در شرق کشور تداوم دارد، همچنین از بعدازظهر فردا در شمال‌غرب، غرب و استان‌‌های واقع در زاگرس و البرز مرکزی بارش خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز سه‌شنبه 12 فروردین تمرکز بارش‌ها در شمال شرق و شرق کشور، استان سمنان و همچنین شرق سواحل خزر است، ضمن اینکه روز سه‌شنبه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیاییان گفت: روز آینده شدت بارش‌ها در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، جنوب کرمان، شرق هرمزگان و شرق یزد خواهد بود و روز سه‌شنبه بارش‌ها در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی شدت بیشتری دارد.

وی بیان داشت: روزهای دوشنبه و سه‌‌شنبه وزش باد شدید در برخی ساعات در استان‌های البرز، مرکزی، قزوین، تهران، قم، یزد، اصفهان و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه سامانه بارشی اواخر وقت سه‌شنبه از کشور خارج می‌شود، افزود: از روز چهارشنبه 13 فروردین سامانه بارشی تازه‌ای به کشور وارد می‌شود و در استان‌های شمال‌غرب و همچنین استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی موجب بارش باران، رعدوبرق و وزش باد خواهد شد. در این مدت در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده داریم.

ضیاییان اظهار داشت: روز پنج‌شنبه این سامانه در نوار شمالی کشور، بخش‌هایی از مرکز و شرق و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی سبب بارش باران خواهد شد.

وی بیان کرد: روز آینده اهواز و بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 2 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت، گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری همراه با وزش باد و در بعدازظهر ابری، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 17 و 8 درجه خواهد بود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا