سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1809.2
مظنه4,316,000
18 گرم996,300
ارزش سکه9,723,948
قدیم (بهار)10,000,000
جدید (امامی)10,770,000
نیم5,350,000
ربع3,150,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

قرار است قیمت طلا و سکه دوباره اوج بگیرد؟

در سومین روز کاری هفته، دلار به کانال ۱۴ هزار تومانی نزدیک‌تر شد و سکه تمام بهار آزادی به پیشروی خود در کانال ۵ میلیونی ادامه داد.


قرار است قیمت طلا و سکه دوباره اوج بگیرد؟ معلوم نیست. در حالی که مدت‌ها بود قیمت سکه و طلا و حتی قیمت ارز تنها نوسانات کوتاهی را تجربه می‌کرد از هفته گذشته طلا و سکه اوج گرفتند و دلار هم خودی نشان داد. اما چرا قیمت طلا افزایش داشته است؟ کارشناسان دلایل متعددی را برای افزایش قیمت طلا بر می‌شمارند.
 
به گزارش دنیای اقتصاد، به اعتقاد برخی کارشناسان رد کردن سطح حمایتی نشان از تغییر فضای بازار دارد. برخی دیگر معتقدند دولت همه بازار‌ها را به سمت بورس هدایت کرده است و این فشار روی بازار بورس تداوم نخواهد داشت و دوباره طلا و سکه و ارز محبوب خواهند شد، اما نه تاز زمانی که بورس رونق دارد.

امروز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۵ میلیون و ۷۵ هزار تومان معامله شد. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان قیمت خورد. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۵۱۹ هزار ۴۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۵۶۴ دلار قیمت خورد.


چرا قیمت طلا افزایش یافت؟

در سومین روز کاری هفته، دلار به کانال ۱۴ هزار تومانی نزدیک‌تر شد و سکه تمام بهار آزادی به پیشروی خود در کانال ۵ میلیونی ادامه داد. روز دوشنبه، شاخص ارزی ۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و توانست روی عدد ۱۳ هزار و ۹۴۰ تومان قرار بگیرد. در بازار سکه نیز این فلز گرانبها ۱۰هزار تومان رشد کرد و به بهای ۵ میلیون و ۸۰ هزار تومان رسید.

به گفته فعالان، افزایش‌های پیاپی دلار و سکه در هفته جاری و عبور از سطح‌های حمایتی موجب شده است که برخی از معامله‌گران چنین تصوری را مطرح کنند که در بازار‌ها فضای جدیدی شکل گرفته است.قیمت دلار چهارشنبه گذشته در نزدیکی مرز ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومانی قرار داشت و توانست طی ۴ روز کاری حدود ۳۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کند و به نزدیکی مرز ۱۴ هزار تومانی برسد. در واقع جدا از افزایش‌های پیاپی، بالا رفتن سرعت رشد نیز در انتظارات دسته‌ای از معامله‌گران اثر داشته است. سکه نیز در همین فاصله زمانی حدود ۱۴۰ هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رسانده است و تلاش می‌کند خود را بالای مرز ۵ میلیونی تثبیت کند.

به گفته برخی فعالان، در صورتی که روز شنبه دلار بتواند خود را به بالای مرز ۱۴ هزار تومانی برساند و سکه نیز وارد کانال ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شود، می‌توان انتظار داشت که حتی تقاضای بیشتری وارد هر دو بازار شود.

در مقابل گروهی از بازیگران باتجربه بازار، اعتقاد دارند وقتی قیمت در آستانه یک مرز مهم قرار می‌گیرد، باید حداقل در ابتدای مرز‌شکنی با احتیاط بیشتری رفتار کرد. به باور آنها، ممکن است به محض اینکه مرز ۱۴ هزار تومانی شکسته شد، فروش‌های ارزی برخلاف انتظار شماری از معامله‌گران افزایش پیدا کند و همین مساله منجر به اصلاح قیمت‌ها شود. به گفته آنها، دو دفعه طی چند ماه اخیر چنین اتفاقی رخ داده است و قیمت دلار پس از آنکه از مرز ۱۴ هزار تومانی عبور کرد، کاهشی شد.

با این حال، افزایشی‌های بازار باور دارند، فضای بازار ارز نسبت به گذشته تغییرات محسوسی کرده است. از نظر آنها، بار دیگر خبر‌های سیاسی مورد توجه معامله‌گران قرار می‌گیرد و زمانی که خبر‌ها در بازار اثرگذار می‌شوند، میزان نوسانات نیز افزایش پیدا می‌کند.

آن‌ها باور دارند در وضعیت فعلی جوسازی‌هایی که در فضای مجازی در مورد تصمیم FATF می‌شود، بر قیمت اثر می‌گذارد. در این میان، شایعه‌های سیاسی که پیرامون استعفای رئیس‌جمهوری وجود داشت هم تا حدی از نظر آن‌ها توانست سهم جوسازی روانی پیرامون افزایش قیمت‌ها را بالاتر ببرد. به این مساله، تضعیف شاخص سهام تهران را نیز باید اضافه کرد. معاملات سهام و وضعیت بورس تهران بیشتر از گذشته مورد توجه معامله‌گران بازار ارز و سکه قرار دارد.


سایر عوامل افزایش قیمت سکه و طلا و ارز

در کنار این عوامل، متغیر‌های دیگری نیز در رشد قیمت دلار اثرگذار بودند. یکی از متغیر‌های سنتی اثرگذار، افزایش نرخ حواله درهم بود. نرخ حواله درهم روز دوشنبه به سوی مرز ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی رفت و از این طریق انتظارات معامله‌گران بازار داخلی را تحت تاثیر قرار داد.

بازارساز نیز روز دوشنبه برای مقابله با نوسان‌گیری دلالان، تاکتیک جدیدی را در پیش گرفت و قیمت دلار با تابلوی صرافی‌های منتخب بازارساز ۱۰۰ تومان بالاتر رفت و روی عدد ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفت. نرخ خرید این صرافی‌ها روی عدد ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان قرار داشت که ۳۰۰ تومان پایین‌تر از نرخ فروش بود. این اختلاف سیگنالی به معامله‌گران بازار بود که بازارساز همچنان تمایل زیادی برای خرید ارز ندارد.

زمانی که بازارساز تمایل زیادی برای خرید دلار ندارد، بیانگر آن است که احتمال کاهش قیمت را بیشتر می‌داند. در این میان، آنچه اهمیت دارد این است که ببینیم در واکنش به رشد روز‌های اخیر، آیا تقاضای احتیاطی بیشتری به بازار وارد خواهد شد یا تقاضا محدود به تقاضای واقعی و نوسان‌گیری باقی خواهد ماند. به گفته فعالان، تنها در صورتی که تقاضای احتیاطی به بازار وارد شود، می‌توان انتظار داشت که قیمت دلار از مرز ۱۴ هزار تومانی عبور کند و بالای آن باقی بماند.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
1 0

سیاووش1 چهار ماه میگه :

تاریخ: 1398/12/01 ساعت 14:29
به گفته فعالان، دو دلیل مهم برای سبقت سکه از دلار وجود داشته است. اولی رشد بهای طلای جهانی و دومی، بالا بودن ارزش ذاتی سکه نسبت به قیمت بازار. طلای جهانی قبل از شروع زمستان در اواخر کانال هزار و ۴۰۰ دلاری قرار داشت؛ ولی در دو ماه اخیر نه تنها از مرز هزار و ۵۰۰ دلاری عبور کرده است، بلکه روز چهارشنبه یک بار دیگر موفق به شکست مرز هزار و ۶۰۰ دلاری شد. درواقع تحریک طلای جهانی یکی از مهم‌ترین عواملی بوده است که موجب شده است سکه در بازار داخلی از دلار سبقت بگیرد.
در کنار این، ارزش ذاتی سکه در ماه‌های اخیر بالاتر از قیمت بازاری آن بوده و همین مساله موجب شد که این فلز گرانبها ظرفیت درونی بیشتری برای رشد قیمت داشته باشد. به‌عنوان مثال، حدود ساعت ۴ بعدازظهر دیروز بدون در نظر گرفتن مالیات ارزش افزوده، ارزش ذاتی سکه به بالای ۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان می‌رسید که بیش از ۱۰۰ هزار تومان از قیمت بازار بیشتر بود. اگر مالیات ارزش افزوده را در فرمول حباب سکه در نظر بگیریم، ارزش آن به نزدیک ۶ میلیون تومان می‌رسید.
با توجه به چنین موضوعی برخی از معامله‌گران بازار سکه عنوان می‌کردند که باید انتظار رشد بیشتری را در این بازار داشته باشیم، حال آنکه دسته دیگری از بازیگران این بازار عنوان می‌کردند،‌ سکه مدت هاست حباب دارد و اینکه هیچ وقت به ارزش بازاری خود نزدیک نشده است، نشان از آن دارد که معامله‌گران در خرید آن احتیاط می‌کنند و انتظار قیمت‌های بسیار بالا را ندارند. حتی با همین سطح قیمت‌ها، سکه در سقف ۱۶ ماهه قرار دارد.
تحلیل از : تجارت نیوز

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/30 ساعت 13:22
عزیزم من اینها رو نوشتم ببینم می تونم پیش بینی کننده ی خوبی باشم یا نه??

2 1

قانون حال چهار ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/29 ساعت 14:47
پیش بینی طلا
قیمت طلای ۱۸عیار تا پایان سال به۵۹۵و مقطعی هم رو ۶۰۰ میره اون ور سال به ۵۰۵ میاد و رو ۵۰۵ تا ۵۱۰ بالا پایین میکنه.
قانون حال

1 1

قانون حال چهار ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/29 ساعت 14:42
قیمتی که یک ماهه سعودی میره بالا یک ماهه هم سقوطی میاد پایین
این قانون حاله

3 1

دکتر پیشگو یک سال میگه :

تاریخ: 1398/11/28 ساعت 12:50
داستان واقعی:
سجاد تازه لیسانس گرفته بود و در تاکسی تلفنی کار میکرد. در یکی از روزهای بهمن ماه سال 96 در یکی از خیابانهای فرعی شمال شهر تهران ماشین سجاد با بنز شخصی تصادف میکند. راننده بنز مقصر است. آقای ایکس از ماشین خود پیاده میشود و به سمت سجاد میرود و از او عذرخواهی میکند. و میخواهد که خسارت ماشین سجاد را بدهد. سجاد با فروتنی خسارت را نمیپذیرد. آقای ایکس از این حرکت سجاد خوشش می آید و او را برای فردا به دفتر خود در یکی از برجهای شمال تهران دعوت میکند...
فردای آن روز سجاد به دیدار آقای ایکس میرود. آقای ایکس به سجاد میگوید آیا دوست داری به راحتی پولدار شوی...؟ سجاد میگوید بله! چرا نخواهم؟! آقای ایکس به سجاد میگوید همین فردا ماشین خود را بفروش و با پولش دلار بخر... سجاد میگوید که تنها منبع درآمد من همین ماشین است! آقای ایکس میگوید این کار را انجام بده سپس به تو میگم چیکار کنی...
روز بعد سجاد ماشینش را به مبلغ 25 میلیون تومان میفروشد و با پول آن و مابقی پس انداز خودش که مجموعا 50 میلیون تومان است، حدودا 10هزار دلار میخرد... روزها میگذرد سجاد همچنان بیکار است تا اینکه در یکی از روزهای مهرماه سال 97 موبایل سجاد زنگ میخورد از پشت تلفن آقای ایکس به سجاد میگوید همین فردا دلارهای خودت را بفروش و به شمال برو و با تمامه آن پولها یکی ویلای قیمت مناسب پیدا کن و بخر... سجاد دلارهای خود را به قیمت هر دلار حدودا 18 هزارتومان میفروشد. مجموعا 180 میلیون تومان و با آن یک ویلای مناسب در شمال پیدا کرده و میخرد... سال 97 هم تمام میشود... در یکی از روزهای بهاری سال 98 آقای ایکس به سجاد تلفن میزند و میگوید همین هفته ویلای خودت را بفروش و بعد با من تماس بگیر... سجاد ویلای خود را به قیمت حدود 450 میلیون تومان میفروشد... و سپس به آقای ایکس زنگ میزند... آقای ایکس به سجاد میگوید نام یک شرکت را برای تو پیامک میکنم... همین فردا به یکی از کارگزاری ها بورس برو و تمامه آن 450 میلیون را از سهام آن شرکت بخر... سجاد دوباره به حرف آقای ایکس گوش میکند و سهام آن شرکت را میخرد... هر سهم حدودا 600 تومان... یعنی حدود 750 هزار سهم... اکنون به اواخر سال 98 نزدیک شده ایم و قیمت هر سهم شرکت مذکور اکنون بالای 2000 تومان است... 750 هزار سهم 2000 تومانی سرمایه سجاد است... یعنی بالای یک و نیم میلیارد تومان... یعنی تبدیل شدن 50 میلیون تومان در عرض دو سال به یک و نیم میلیارد تومان... چند روز قبل سجاد با آقای ایکس تماس گرفت... آقای ایکس به سجاد میگوید که من جزو یکی از 15 نفری هستیم که مشغول ساختن اقتصاد ایران هستیم...!
سرمایه شخص آقای ایکس بالای ده هزارمیلیارد تومان است....
این داستان واقعی بود. اما کی آقای ایکس به موبایل سجاد زنگ میزند و میگوید که سهام خود را بفروشد و بعد از آن چه چیزی بخرد...؟! باید کمی صبر کنیم...
آقای ایکس یکی از مافیاهای اقتصاد ایران است...
اینجا ایران است و برای عده ای سرزمین فرصتهاست...

0 1

خانم مریلا. هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/27 ساعت 14:57
خســته نباشے .جا مانده از زندگے

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:47
امروز در خبرها خواندیم که:
""هر دلار در صرافی‌های بانکی امروز (چهارشنبه) بدون تغییر قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید، قیمت‌ها در بازار آزاد حدود ۳۰۰ تومان بالاتر از این رقم است.""
تا زمانی که در کنار صرافی ملی بازار آزاد وجود داشته باشد!! امیدی به کاهش قیمت ها نباید داشت...

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:41
شتاب صعودی طلا و سکه با بالارفتن نرخ ارز و نزدیک شدن به عید نوروز بیشتر هم خواهد شد...

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:37
انس شب عید 1600 را به چشم می بیند

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:36
و اما دلار بالای 15 خواهد شد...

1 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:36
در 16 تا 20 اسفند به 6 میلیون خواهد رسید

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:34
در 10 اسفند 5700

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:34
در 2 تا 3 اسفند نزدیک 5500

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:33
در 28 بهمن 5300 رارد میکند

0 0

جا مانده از زندگی هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/11/23 ساعت 18:33
در تاریخ 25 بهمن سکه 5200 خواهد شد..


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا