سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

در سال 2020 قیمت طلا 1600 دلار!

به گزارش سایت طلا و به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ چه چیزی می تواند طلا را از 1550 دلار به 1600 دلار و حتی بالاتر برساند؟ سیلویا کاراسکو، مدیرعامل موسسه مالی گلدکس به خبرگزاری کیتکو اعلام نمود که در صورتی که در فضای کنونی اقتصاد جهانی میزان تنش ها رو به افزایش رود، وی طلا 1900 دلاری را نیز دور از انتظار نمی بیند.


2 بهمن 98

در سال 2020: کمینه قیمت طلا 1600 دلار!

در سال 2020: کمینه قیمت طلا 1600 دلار!

به گزارش سایت طلا و به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ چه چیزی می تواند طلا را از 1550 دلار به 1600 دلار و حتی بالاتر برساند؟ سیلویا کاراسکو، مدیرعامل موسسه مالی گلدکس به خبرگزاری کیتکو اعلام نمود که در صورتی که در فضای کنونی اقتصاد جهانی میزان تنش ها رو به افزایش رود، وی طلا 1900 دلاری را نیز دور از انتظار نمی بیند.

محرک های بسیاری هستند که در سال جاری به نفع قیمت طلا عمل می نمایند. از جمله آن ها می تواند به تنش های جغرافیای سیاسی و تجاری، بدهی های جهانی، بانک های مرکزی که قصد تغییری در نرخ ها را ندارند، تضعیف قیمت دلار و همچنین وضعیت سیاسی آمریکا اشاره نمود.

کاراسکو ادامه داد: "سال پیش به این نکته اشاره کردم که طوفانی در راه است و اکنون دوباره آن را تکرار می نمایم. اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد قیمت طلا می بایست پیرامون 1600 دلار بماند. در حال حاضر قیمت طلا را در سال 2020 بین 1600 الی 2000 دلار پیش بینی می نمایم."

مدیرعامل این موسسه مالی خاطر نشان کرد که اگر تنش ها در سطح جغرافیای سیاسی افزایش یابند و نگرانی ها در خصوص تجارت ادامه یابد، طلا به 1900 دلار خواهد رسید. ولی اگر شرایط رو به آرامی رود، قیمت طلا پایین تر از 1500 دلار نخواهد آمد.

وی افزود: "امسال هم شاهد رکورد های دیگری خواهیم بود. و دلیل عمده آن افزایش تنش های جغرافیای سیاسی خواهد بود. در شرایط کنونی، طلا بایستی در بازه 1500 – 1600 دلار باشد که اگر تنش های شدید جغرافیای سیاسی را اضافه نمایید قیمت طلا به 1900 دلار خواهد رسید."

در زمان نگارش این گزارش هر انس طلا با 0.24 درصد افزایش به 1560.40 دلار رسید که نسبت به زمان مشابه در سال پیش 2.8 درصد افزایش داشته است.

طلا کالایی امن در برابر تورم به حساب می آید و به همین خاطر است که به مرور زمان، سرمایه گذاران بیشتری به سوی آن رو می آورند. وی افزود: "طلا کالایی است که مردم می بایست به سوی آن روند. من تمام دارایی هایم را روی آن سرمایه گذاری نمی نمایم. اما کاملا واضح است که طلا دارد جای نفت و دیگر کالاها را می گیرد. طلا گزینه خوبی برای تجارت است."

وی به گزارش اخیر Goldman Sachs  اشاره نمود که طلا را مهم تر از نفت در نظر گرفته است. این دیدگاه جدید مسلما تقاضای خرید طلا را افزایش خواهد داد.

طلا سال جدید را کاملا طوفانی آغاز نمود و دلیل آن تنش های میان ایران و آمریکا بود که بازار را کاملا شوکه کرد.

"افزایشی که شاهدش بودیم بخاطر تنش های میان ایران و آمریکا بود و البته می بایست دلیل ایجاد چنین تنش هایی را نیز جویا شد. در ماه سپتامبر سال 2019، برای اولین بار در تاریخ، آمریکا در زمینه صادرات نفت به سطوح بالایی رسید و همین دلیلی بود که ترامپ تصور کند کشورش از تنش ها در امان خواهد بود، در حالی که دیگر کشورها کاملا تحت تاثیر قرار می گیرند. و همچنین حمله ترامپ در خاورمیانه اقدامی بود برای اینکه توجهات را از موضوع استیضاح خود دور نماید."

هرچه بیشتر جلو رویم قیمت طلا نیز افزایش خواهد یافت به خصوص اگر بانک های مرکزی تغییر رویه ندهند و به این زودی ها نرخ ها را افزایش ندهند.

"آیا نرخ های بهره در اروپا و آمریکا اضافه خواهد شد؟ خیر! و اگر نرخ های بهره اضافه نشوند، طلا اولین کالایی است که از این شرایط تاثیر می پذیرد."

بانک های مرکزی در سال 2020 همچنان بزرگترین خریداران طلا خواهند بود و این خود دلیل دیگری برای افزایش قیمت طلا در سال جاری می باشد.

افزایش بدهی همچنین قیمت طلا را تقویت می نماید. سال هاست که در خصوص بدهی صحبت می شود که چطور بدهی های شرکت ها و کشورها در حال افزایش است. بدهی بیشتر به معنی کاهش ارزش دلار آمریکاست و وقتی ارزش دلار کاهش یابد چه اتفاقی می افتد؟ قیمت طلا افزایش می یابد. به عقیده کاراسکو در سال جاری شاهد کاهش قیمت دلار خواهیم بود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا