سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1810.5
مظنه4,173,000
18 گرم963,300
ارزش سکه9,401,769
قدیم (بهار)9,600,000
جدید (امامی)10,450,000
نیم5,300,000
ربع3,120,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست/ آغاز پرداخت کمک‌های معیشتی از روز دوشنبه

رئیس جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به حوادث 3 روز گذشته تاکید کرد: اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند.

به گزارش سایت طلا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی اظهار داشت: برای این کار سه راه بیشتر نداریم، یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل درآمد حاصل از آن پرداخت ها را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از محل آن این هزینه ها را تامین کنیم و یا باید از یارانه ها بکاهیم و از محل آن به خود مردم نیازمند برگردانیم.

روحانی ادامه داد: فروش نفت ما با محدودیت هایی مواجه است و اگر محدودیت هم نداشتیم، پول نفت برای اینگونه مصارف مناسب نیست، در سال 1390 ما 110 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم اما امروز شرایط متفاوت است.

رئیس جمهور افزود: میزان اخذ مالیات را هم بخاطر شرایط اقتصادی جامعه نمی توانیم زیاد افزایش دهیم و دریافت مالیات از مردم باید متعادل باشد.

روحانی با بیان اینکه ماه های متمادی این موضوع مطرح بود که چگونه می توانیم از اقشار ضعیف حمایت کنیم تا زمانی که گشایشی ایجاد شود، گفت: در این دولت تلاش کردیم تولید بنزین را افزایش دهیم. در سال 92 بنزین تولیدی در کشور 56 میلیون لیتر در روز بود که این رقم را در سال 98 به 107 میلیون لیتر رساندیم و در بنزین خودکفا شدیم، قبلا میلیاردها دلار برای واردات بنزین هزینه می شد ضمن اینکه با مشکلات خاصی برای خرید و واردات بنزین نیز مواجه بودیم.

روحانی با اشاره به افزایش مصرف بنزین درکشور، افزود: مصرف بنزین در سال گذشته و اوایل امسال رو به فزونی گرفت و به طور متوسط  9.7 درصد رشد کرد، و مصرف روزانه ما امسال 97 میلیون لیتر بود که اگر همین روند ادامه داشته باشد در سال 1400 ما مجددا وارد کننده بنزین می شدیم.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام به مردم شریف و هوشمند ایران، لازم می‌دانم در مورد حوادث 3 روز گذشته نکاتی را خدمت مردم عزیز بیان کنم.

اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی کمک به خانوارهای متوسط و کم‌درآمد در شرایط تحریم اقتصادی و فشارها به معیشت مردم بود.

برای این کار 3 راه بیشتر نداریم. یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل آن پرداختی را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از پول نفت برای این امور استفاده کنیم و یا می‌بایست از یارانه‌ها مقداری بکاهیم و آن مقداری که حاصل می‌شود، در اختیار خود مردم قرار بگیرد.

مردم ما آگاه هستند که فروش نفت ما با محدودیت‌هایی مواجه است اگر هم مواجه نبود، پول نفت برای اینگونه مصارف خیلی مناسب نیست. یک وقتی بوده که در سال‌هایی مثل سال 90، 110 میلیارد دلار در یکسال درآمد نفتی داشتیم و حالا با آن شرایط خیلی متفاوت است.

مالیات را هم نمی توان زیاد افزایش داد. شرایط اقتصادی جامعه شرایطی است که می‌شود یک مالیات متعادلی از مردم دریافت کرد.

ماه‌های مدید بود که این بحث در میان کارشناسان و متخصصین مطرح بود که چگونه باید از اقشار کم‌درآمد درسال 98 حمایت کنیم تا زمانی که گشایش اقتصادی حاصل شود و چگونه باید از مردم حمایت کنیم که به عنوان یک وظیفه ماست.

نکته دوم، در این دولت تلاش کردیم، تولید بنزین را افزایش دهیم.

در سال 92 بنزین تولیدی 56 میلیون لیتر در روز بوده  و در سال 98 به 107 میلیون لیتر رساندیم. پس بنزین مورد نیاز را کاری کردیم که خودکفا باشیم و روی پای خودمان بایستیم چون قبلاً میلیاردها دلار پول خرج می‌کردیم برای واردات بنزین علاوه بر اینکه خرید و ورود بنزین هم مشکلات خاص خود را داشت.

اما مصرف بنزین‌ در سال گذشته و امسال رو به تزاید بود، یعنی در سال 98 به طور متوسط 9.7 دهم درصد، مصرف بنزین رشد پیدا کرده است؛ چیزی حدود 10 درصد و اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند و سال آینده همین روند باشد، با توجه به اینکه امسال مصرف بنزین ما روزانه 97 میلیون لیتر در روز بوده است، با اضافه شدن این رقم امسال و سال آینده، باید در سال 1400 دوباره وارد کننده بنزین باشیم.

ضمن اینکه مصرف در کشور ما از حد متوسط کشورهای دیگر، بالاتر و بیشتر است و این هم معضلی که برای محیط زیست و زندگی مردم بوجود می‌آورد.

نکته بعدی بی‌عدالتی در پرداخت یارانه است. مردم عزیز ما باید به این نکته توجه کنند، اگر بنزین لیتری هزار تومان فروخته می‌شد، یا الان لیتری یکهزار و 500 تومان فروخته می‌شود، با قیمت‌ واقعی‌اش متفاوت است.

کاری ندارم در کشورهای دیگر چه مقدار است، در ترکیه نزدیک 20 هزار تومان، در اروپا حدود 25 هزار تومان، در افغانستان حدود 8 هزار تومان و پاکستان حدود 6 هزار تومان است. کاری نداریم به این موضوع که کشورهای منطقه وضع‌شان چطور است. بنزین تولیدی را الان بخواهیم در بازار بفروشیم هر لیتر بنزین بین 5 هزار و 500 تا 6 هزار تومان است، پس قیمت بنزین بین 5500 تا 6 هزار تومان است. همین الان در بازار بخشی از آن را می‌فروشیم.

بنزینی که برای همه مردم و اموالی که برای کل ملت ایران است، به جای اینکه به قیمت واقعی‌اش که 5500 تا 6000 تومان است، 1500 تومان می‌فروشیم یعنی از جیب مردم پرداخت می‌کنیم به آنهایی که دارند بنزین مصرف می‌کنند.

مصرف بنزین هم یکسان نیست که بگوییم همه مردم یکسان بنزین مصرف می‌کنند. یک کسی ممکن است خودرو نداشته باشد و خانواری ممکن است یک الی سه خودرو داشته باشد پس یکسان نیست. استفاده مردم از فروش بنزین به طور یکسان نیست.

ناچار بودیم یک نوع تعادلی بوجود آوریم ضمن اینکه بخاطر ارزان بودن بنزین در داخل و سایر حامل‌ها می‌بینیم که قاچاق بسیار شدیدی به سمت کشورهای اطراف ما انجام می‌شود و در واقع سود اصلی ارزان بودن بنزین برای قاچاقچی‌ها بود.

باید راهی را پیدا کنیم. می‌فهمم که در شرایط تحریم و فشاری که روی مردم است، هرگونه فشار ولو کم، برای مردم بسیار سخت و مشکل است.

این را متوجه هستیم که به مردم ما از دی 96 تا امروز گرفتاری‌هایی تحمیل شده ، اینها را آگاهیم اما در عین حال این فشار به مردم هم یکسان نیست.

یعنی به بعضی از اقشار فشار بیشتری وارد می‌شود، برای بعضی از اقشار فشار یک مقدار کمتر است و آنهایی که درآمد ثابت دارند و حقوق‌بگیر هستند، این فشار روی آنها مضاعف است.

بنابراین یک تعادلی باید ایجاد کنیم که آن خانواده‌هایی را که درآمدشان کم و تقریباً ثابت است، یاری و کمک کنیم.

در محاسبات به اینجا رسیدیم که 60 میلیون نفر از جامعه ما، نیازشان از آن 22 الی 23 میلیون بیشتر است و لازم است به 60 میلیون نفر که حدود 18 میلیون خانوار می‌شود، ماهانه کمک کنیم.

یک نفره 55 هزار تومان و وقتی خانوار 5 نفره می‌شود 205 هزار تومان به خانواده‌ها به طور متوسط در ماه کمکی می‌شود.

برای این کار در دولت و کارشناسان اقتصادی بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که موضوع بنزین در حدی است که یک قوه قادر به تصمیم‌گیری نیست و همه قوا باید همفکری کنند و با هم این تصمیم را بگیرند. به همین دلیل در سال 96 پیشنهاداتی داشتیم، چون مجلس قبول نکرد کنار گذاشتیم، در سال 97 نیز پیشنهاداتی بود که من به دلیل فشار اقتصادی نپذیرفتم و در 98 هم اقدامی که می‌خواستیم انجام دهیم لازم بود همه ارکان نظام، همفکر و سهیم باشند و به یک اتفاق نظری برسیم.

در جلسات متعددی با حضور سران سه قوه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی بحث کردیم و در سه نوبت به مصوبه رسیدیم و تدوین کردیم و خدمت مقام معظم رهبری فرستادیم. البته آن مصوبات با این مصوبه اخیر یک کمی متفاوت بودند و در جلسات بعدی و بحث‌های بعدی اصلاحاتی کردیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که در روز جمعه اجرا و عملیاتی شد.

طبق این طرح، برنامه بنزین برای مردم هم سهمیه‌ بندی شده که این برای ما کار سختی بود. اصولاً دو نرخی و سهمیه‌ای کردن، کار بسیار سخت و سنگینی است و ممکن است کنارش سوء استفاده‌هایی بشود و لذا همیشه طرفدار تک نرخی بودیم و الان هم هستیم.

منتها در این شرایط نمی‌شد که به طور یکسان به همه مردم فشار وارد شود. معتقد بودیم این پول باید به زندگی مردم و اقشاری که درآمد کمتری دارند، برگردد؛ لذا در جلسات متعدد بحث بود که آیا بخشی از پول بنزین را به خزانه برگردانیم و بخشی‌ و یا همه آن را به مردم بدهیم.

از اول نظرم این بود، در جلسات هم بحث کردیم و مصر هم بودم که تمام این پول باید به مردم برگردانده شود. در اینجا محضر ملت ایران عرض می‌کنم. خودشان نظارت بفرمایند.

سازمان و برنامه و بودجه باید به طور منظم، برای مردم توضیح دهد که ماهانه چقدر درآمد داریم کل این درآمد باید به مردم پرداخت شود، بدون اینکه یک ریال به خزانه برگردد.

درست است دولت مشکلات مالی و اقتصادی و بودجه‌ای دارد اما در این طرح، کل مبلغ به اقشار کم درآمد برمی‌گردد.

محاسبات فعلی نشان می‌دهد که در ماه می‌توانیم از 55 هزار تومان برای یک خانواده تک نفره تا 205 هزار برای خانواده که به تناوب اعلام شده، پرداخت می‌کنیم و این کار را خواهیم کرد.

اگر این درآمد بیشتر شد، حتماً پرداختی را بیشتر می‌کنیم. در ماه‌های آینده به طور دقیق به مردم اطلاع می‌دهیم، کل درآمد چقدر است و کجا هزینه شده و کاملاً مردم شریف ما باید نظارت کنند.

2 نکته امروز در میان مردم وجود دارد، یک نگرانی اینکه آیا آنچه که مسئولین دولتی اعلام کردند، در عمل ادامه می‌دهند یعنی این پولی که به مردم داده شود، یک ماه الی 3 ماه داده می‌شود و بعد پشیمان می‌شوند؟ خدمت مردم عزیز عرض می‌کنم و اطمینان می‌دهم به عنوان امین و منتخب مردم در این طرح هیچ پولی نخواهد بود جز آنکه به مردم داده خواهد شد.

مطمئن باشند تا پایان دولت این کار را انجام می‌دهیم و این طرح را اجرا و عملیاتی می‌کنیم.

مردم نگرانی دومی دارند و آن اینکه وقتی قیمت حامل‌های انرژی بالا می‌رود روی اجناس دیگر اثر می‌گذارد و مردم نگران هستند که آیا این طرح روی اجناس دیگر تأثیر می‌گذارد یا نه؟

خدمت مردم عرض می‌کنم ما دو مرتبه بنزین را گران کردیم. در هر دو نوبت که نوبت آخر آن 94 بود و الان 4 سال گذشته است، در این 4 سال به قیمت بنزین دست نزدیم.

کارشناسان در تجربه آن دوبار پیش بینی های مختلف می کردند که مثلا چقدر این طرح تورم دارد در این تجربه هم شرایط اقتصادی کشور متفاوت است و باید نظارت کنیم. مردم اگر نگرانی دارند دستگاه های موظف یعنی تعزیرات، اتحادیه ها، بازار، وزارت صمت و بخش بازرگانی، همه باید نظارت دقیق کنند تا کسی از این امر سوء استفاده نکند.

چرا الان در این طرح به صاحبان تاکسی و خودروهای خدمات عمومی به جای 60 لیتر مثلا 300 لیتر، کمتر و یا بیشتر می دهیم؟ به خاطر اینکه قیمت حمل و نقل بالا نرود والا آنها هم به قیمت آزاد بنزین می زدند.

این کار را کردیم تا مردم از ناحیه قیمت حمل و نقل تحت فشار قرار نگیرند. بنابراین اطمینان می دهم همه دستگاه های دولتی به ویژه وزارت خانه های صمت و کشاورزی تلاش مضاعف خواهند کرد و خوشبختانه کالاهای اساسی انبارهای ما در شرایط مطلوب و در بهترین شرایط است.

در 6 ماهه اول امسال در بعضی از موارد واردات کمتر بود اما در کالاهای اساسی واردات از سال های قبل بیشتر بود و انبارهای ما از همیشه پرتر است.

بنابراین هیچ نگرانی نداریم و مردم هم نگران نباشند. وزارتخانه های مربوطه باید نظارت کنند و در اینجا به وزیران صنعت و کشاورزی، وزرا و دستگاه های مربوطه و همچنین به تعزیرات و  وزارت دادگستری تاکید می کنم که مراقبت و مواظبت کنند، همچنین به بانک مرکزی  که برای کنترل ارز و طلا در بازار همه مراقبت های لازم را انجام دهد.

نکته آخر اینکه ما در اجرای این طرح شاهد آن هستیم که برخی به خیابان آمدند و اعتراض کردند. اصل اینکه یک طرحی دولت اجرا می کند و مورد قبول همه مردم نباشد به نظر من طبیعی است. ممکن است عده ای مخالف باشند و حق دارند نظر مخالف شان را بگویند.

اما کاری که دولت انجام داده طبق قانون است. قانون هدفمندی یارانه ها و همچنین قانون برنامه 5 ساله، دولت را مکلف به اصلاح در قیمت حامل های انرژی می کند تا زمانی که نزدیک به قیمتی برسیم که در بازار خلیج فارس و فوب خلیج فارس است.

پس ما این وظیفه قانونی را انجام دادیم و اگر کسی سوال دارد باید به ما بگوید چرا دولت قیمت را در سال‌های 95 و 96 و 97 بالا نبرد؟ و باید از آن طرف به ما اعتراض کند. پس طبق قانون عمل می کنیم و آنچه ما تثبیت کردیم مورد نظر سران سه قوه بوده است. 

همان نکاتی که امروز مقام معظم رهبری بیان فرمودند و بیانات ایشان شجاعانه و روشنگرانه و بسیار مهم بود، ایشان همین نکات را چندبار به صورت خصوصی به من فرمودند. فرمودند "در این مساله شما باید بحث کنید، کارشناس‌ها را بخواهید و اگر طرحی را سران سه قوه امضا و تایید کنند من حمایت خواهم کرد"، همان نکاتی که امروز هم بیان فرمودند و ما این کار را کردیم و حتی علاوه بر این که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به اتفاق آرا تصویب کرده بودیم، من برای تاکید مجدد سه قوه، هر سه نفر به صورت دست خطی روی مصوبه نوشتیم و تاکید، تایید و امضا کردیم.

بنابراین مصوبه، مصوبه سران سه قوه، شورای هماهنگی اقتصادی و به یک طرح ملی مربوط می شود. به دولت و یا تنها به مجلس مربوط نمی شود بلکه به همه ارکان نظام مربوط می شود؛ طرحی است که از قبل به خدمت مقام معظم رهبری عرض کردیم و البته ایشان همین شرط را به من فرمود که "اگر سران سه قوه کاملا موافق باشند من از طرح حمایت می کنم "و همانطور که حمایت و هدایت فرمودند.

نکته این است که اگر کاری می کنیم مشروعیت کار ما این است که به نمایندگی از مردم کار انجام می دهیم و هیچ وقت از سخن و نقد و اعتراض مردم نه تنها ناراحت و نگران نمی شویم بلکه وظیفه داریم گوش دهیم.

ممکن است در طرحی عده ای نظر دیگری داشته باشند و حتی بعد از این طرح برخی بیایند و به ما تذکر بدهند و یا  اینکه اصلاح کنیم کما اینکه امروز متوجه شدیم کارت هایی که ما صادر کردیم بعضی از خودروهای فرسوده طبق مقررات قبلی برای آنها صادر نمی شد، دیدیم آنها گرفتار هستند، گفتیم برای آنها این سهمیه پرداخت و کارت موقت صادر شود.

بنابراین در عمل ممکن است با پدیده هایی مواجه شویم که قبلا پیش بینی نشده است. این پدیده ها را حل خواهیم کرد، اگر کسی کارت ندارد یا کارت او گم شده و یا مشکلی دارد، هیچ نگرانی نداشته باشد. سهمیه این ماه و سهمیه 5 الی 6 ماه در اختیار مردم است هر وقت خواستند می توانند استفاده کنند. بنابراین نگرانی وجود نداشته باشد و  اگر موردی هم باشد ، مشکل را حل خواهیم کرد.

در اینجا از سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت و وزارت کشور به خاطر هماهنگی ها و تلاش هایی که کردند و مخصوصا وزیر کشور که در این چند روز شاهد بودم چگونه برای اجرای این طرح و همچنین امنیت جامعه تلاش کردند، تشکر می کنم.

خدمت مردم عزیز عرض می کنم که اعتراض با اغتشاش جدا از هم است. اعتراض حق همه مردم است و می توانند اعتراض کنند. حتی نسبت به دولت بیانی هم اگر داشته باشند تند هم باشد، ما با جان می خریم  هر چه فرمودند روی چشم ما، اما اجازه ناامنی در جامعه نباید بدهیم.

خودرو در اختیار من است که استفاده کنم نه اینکه راه بندان درست کنم. اگر راه بندان درست کردم خوشبختانه آنقدر سیستم مانیتور و دوربین داریم که خودرو، پلاک آن و راننده مشخص می شود و من از قوه قضاییه خواهش می کنم که در این زمینه طبق قانون عمل کند. یعنی کسی که در زندگی مردم اخلال و ناامنی و راه بندان ایجاد کرده، و اینکه یک فردی بخواهد از این اعتراض به حق مردم سوء استفاده کند و با سلاح سرد، قمه، حتی وسط بیاید به بانک، مرکز پلیس و صدا و سیما حمله کند، این غیرقابل تحمل در کشور خواهد بود. به هیچ  عنوان دولت اجازه اغتشاش و ناامنی به هیچ  کس نخواهد داد اما اعتراض حق همه مردم است می توانند اعتراض، صحبت و نقد کنند.

خوشبختانه طبق آمار این سه روزه، آنهایی که اغتشاش کردند عددشان بسیار کم است. حالا در این اعتراض، ممکن است عده ای آمدند و فرمودند که این کار خوب و یا بد است، هر چند  خوب بوده، اما آنهایی که دنبال اغتشاش بودند تخریب اموال عمومی، آتش زدن، حمله کردن بودند، عددشان بسیار کم است.

وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج و همه نیروهای مسلح و نیروی امنیتی که از همه آنها تشکر می کنم با همه توان تلاش کردند سردسته آدم هایی که دنبال تخریب اموال عمومی بودند را شناسایی کنند، برخی را دستگیر کردند و برخی دیگر را دستگیر خواهند کرد و طبق قانون باید با آنها رفتار شود.

اما باید اینجا از ملت بزرگ تشکر کنم. مردم در هیچ شهر و جمعیتی به اخلالگرها، توطئه گرها و تخریب گرها نپیوستند. آنها همان تعداد کمی بودند، همان تعداد کم ماندند. حال یک خسارت هایی را بوجود آوردند اما مردم با هوشیاری برخورد کردند.

خودم فیلم‌های بسیاری از این موارد را دیدم عدد اینها چند نفر و تعداد آنهایی که تخریب می کنند چند نفر هستند، عددی نیست و این به معنی هوشیاری و بیداری مردم است. از مردم تشکر می کنم و می خواهم این طرح که طرح ملی است و به نفع مردم و اقشار مستضعف خواهد بود، حمایت کنند و بدانند درکل به نفع جامعه و کشور خواهد بود.

می فهمم اجرای این گونه طرح‌ها در شرایط فشار اقتصادی بسیار سخت است و متوجه هستم معمولا دولت ها در این شرایط به این کارها دست نمی زنند و احتیاط می کنند اما ما در این شرایط فشار جهانی باید اصلاح ساختار اقتصادی را هم حساب شده ،عاقلانه و با مشورت و تامین نظر مردم انجام بدهیم. الان مدنظر ما اداره کشور برای سال 98 نیست بلکه این کشور برای سالیان دراز صدها و هزارها سال باید اداره شود و باید به فکر نسل های بعد باشیم . بنابراین اصلاحاتی که ضروری است باید انجام دهیم و در اینجا به سازمان برنامه و بودجه دستور می دهم که از فردا شب(دوشنبه شب) شروع کند به پرداخت این وجهی که باید به مردم داده شود.

یعنی از فردا شب پرداخت به حدود 20 میلیون جمعیت معادل یک سوم جمعیت 60 میلیون را به افراد آغاز کند، در نوبت بعدی تا پایان هفته، 20 میلیون دیگر را پرداخت کند و اوایل هفته آینده 20 میلیون سوم. به همه 60 میلیون نفری که اعلام کردیم تا اوایل هفته آینده وجه مورد نظر پرداخت خواهد شد.

اگر بعد از پرداخت هفته آینده، افرادی بودند که خودشان را نیازمند می‌دانند و در این لیست نبودند و به آنها پرداخت نشده، مرجع آنها وزارت رفاه است.

وزارت رفاه باید اعلام کند و برای مردم توضیح دهد. شیوه لازم برای فهم نیازمندی، داریم و هر کس نیازمند بود اشکال ندارد که این 18 میلیون، بشود 19 میلیون الی 20 میلیون، مشکلی نداریم. هر کس که نیازمند بود و احساس کرد به او پرداخت نشده و در لیست نامش نبوده است حتماً اعتراض کند به وزارت رفاه و آن وزارتخانه به مردم بگوید به کجا اعتراض کنند و چگونه اعتراض کنند. هرکس نیازمند بود باز هم این پرداخت را انجام می‌دهیم.

خدمت مردم عزیز عرض می‌کنم که به عنوان امین و نماینده مردم، در این کار هیچ نفعی به حال دولت و وضع اقتصادی دولت نخواهد داشت اما این طرح به نفع مردم خواهد بود، یعنی مصرف بنزین در کشور کمی کاهش پیدا می‌کند، خودکفایی بنزین ما برای بلندمدت ادامه پیدا می‌کند و البته باید پالایشگاه‌های بعدی را برای سال‌های بعد درست کنیم.

از طرفی زندگی مردم، آنهایی که در فشار اقتصادی هستند، ان‌شاء الله در این طرح بهتر خواهد شد طرح ملی به نفع مردم و اقشار کم‌درآمد است و امیدوارم مردم هوشیاری و بیداری خودشان را حفظ کنند و از رسانه ملی، همه رسانه‌ها، نیروی انتظامی و بسیج و سپاه بخاطر تلاش فوق‌العاده‌شان برای امنیت کشور تشکر می‌کنم.

هیچ چیز ارزشمندی برای ما بالاتر از امنیت نیست. باید امنیت و برادری و اتحاد خودمان را حفظ کنیم و مردم نخواهند گذاشت یک عده در خارج از کشور، آنهایی که به مردم این همه فشار اقتصادی آوردند و یا آنهایی که تروریست بودند و خون مردم را در گذشته ریختند بخواهند از این فضا و جو سوء استفاده کنند.

همه مردم ان‌شاء الله در زندگی‌شان کامروا و موفق باشند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
2 0

ali-elc چهار سال میگه :

تاریخ: 1398/09/05 ساعت 10:06
اعتراض حق مردم است . اما ...
اما اگه کسی اعتراض کند .ما خوشوم نو مویاد.
.....
..........................
....................................اصن چ معنی داره اعتراض . زندگیتونو بکنید

0 0

نوگک هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/09/05 ساعت 01:45
رنج منظورم در همین حد بوده ،رنج فارسی شده رنک یا رنکینگدر انگلیسی است،

0 0

نوگک هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/09/05 ساعت 01:41
جناب روحانی از اینکه بحث بنزین موجب شد تا حق قانونی مردم توسط شما و دیگر ارکان نظام،مبنی بر قانونی بودن حق و پذیرفتن این حق از سوی شما و دیگر ارکان قدرت شد خوشحالیم و منتظر جزئیات و نحوه اعتراض مردم،اما آقای روانی همانطور که میدانید مردم طی سال ۹۷ درپی چندین برابر شدن ارز و سکه بیشتر دارییهای خود را به این اقلام تبدیل کرده و تا جاییکه همه میدانیم سقف فروش دلار ۱۹هزارتومن و سکه ۵۴۰۰هزارتومن بوده این را به این دلیل میگویم که بنا به آمار خود بانک مرکزی بیش از ۳۸میلیارد دلار در خانه های مردمه، حتی نماینده مردم هم اعتماد نکرده و ۲۲۰هزار یورو در خانه نگه میکند که نصیب شاه دزد میشود،پیشنهاد من اینست به بانک مرکزی دستور بدهید یک ماه ارزی نفروشد و به مردم هم ضمن توجیح یک ماه وقت بدید تا دلارهاشونو به قیمت ۱۹هزار تومن و سکه های خود را ۵۴۰۰در اختیار دولت بگذارند و بعد از یک ماه مطمئن باشید با شیوه ای بسیار راحت و ارزان میلیاردها دلار را به خزانه سرازیر نموده اید و مردمی هم که در همین رنج حداکثر خرید کرده اند استقبال خواهند کرد ،تا نظر آن دولت محترم چه باشد،تمام بانک ها را به مدت یک ماه مامور خرید کنید ،مطمئن باشید معامله ای برد _برد خواهد بود،

2 0

1400 با احمدی نژاد هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/09/02 ساعت 17:27
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

8 0

جوجه پاییز چهار سال میگه :

تاریخ: 1398/09/02 ساعت 14:53
خدا «گل آقا »را بیامرزد.در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی ،درباره آزادی نویسندگان عکسی روی مجله انداخته بود. مضمون عکس این بود که دو دست نویسنده را قطع کرده بودند و بعد یک مداد به او تعارف می کردند و گفته می شد که آزادی بیان و نوشتن دارید!!!!آقای رئیس جمهور ممنونم که به مردم حق اعتراض دادید!!!!

3 0

سيد ميگه یک سال میگه :

تاریخ: 1398/09/02 ساعت 11:31
چه نفرینی پشت سر شورای امنیت هست سر جریان اینترنت خوب دارن مردم خودشون رو جیز میدن علنا میخوان به غلط کردن بندازن مردم رو خدا لعنتشون کنه اگه امنیتی بود این جریان که همون ۳ روز اول باید قط میبود و بلافاصله بخاطر ضرر نرسوندن به مردم باید وصلش میکردن پس نتیجه میگیریم که امنیت بهانه بود بخاطر نابودی مردم و التماس و نابودی ایران این کار را کردند وای به روز ما

6 1

hamrah هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/09/02 ساعت 13:22
الهی خیر نبینند یک هفته کار نکردیم امیدوارم تک تک اونایی که از سرماه حقوقشون رو تمام و کمال می گیرند اون حفوق غده سرطانی بشه تو گلوی خودشون و زن و بچه شون مدیریت محترم سایت اینقدر تهدید نکن می فهمی کار نکردن و درامد نداشتن یعنی چی ؟؟؟؟؟

6 2

olgoo چهار سال میگه :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 12:39

تهوع اینترنتی( پیدایش این پدیده در آبان 1398خورشیدی درایران)
چیزی که حال بهم زن است این است که مردم برای وصل شدن اینترنت به حکام التماس و تمنا می کنند برای حق طبیعی خود و حکومت از این حالت لذت میبرد .
پیام حاکم یک چیز است : وقتی مردم خوب به غلط کردن افتادند و برای همیشه
آب جوش یادشان ماند اینترتت را برقرار کنیم تا درس عبرتی باشد برای همیشه
این را از تحلیل خبرها به خوبی میتوان فهمید ونوع پاسخ مسئولین حاکم در ارتباط به وصل اینترنت بصورت قطره چکانی ومردم در مانده ،اما چه کسی میداند شاید خیری در این شر باشد .
زمان همه چیز را پاسخ خواهد داد .

2 4

Haaamid هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 12:38
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

6 1

hamrah هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 13:01
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

11 0

بافقی یک سال میگه :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 06:41
آخه خدا لعنت کرده ها
چی از جونمون میخواید
هر روز یه مسخره بازی
بسه دیگ
کدوم امنیت؟!!!
همین هفته پیش، خونه ام را دزد زده، مردم گشنه اند،

0 0

Dary هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/09/05 ساعت 12:10
سلام میگم این بنزین که میگن توایران مفد به اینشمفکر کردن که حقوقبخورنمیر دان میدن کشور های دیگه اگه بنزینشون گرون بجاش حقوقشون چن برابر حقق ماست من مستمی بگی باه تومنپنج سر ایله چاربممعیشتی ندادن باید گداباشیمتا به مون صدقه بدن مجلسه ها گوش لاشهلاشهمیبرن خونه ولیما دوماهی یک کیلو گوشت اومیخ زده اگه گیرموبیاد اینو نشون روحانی بدین بله کمی بیشتر به کاراش فکر که وسلام

5 1

hamrah هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 12:51
دوست عزیز امنیت امنیت که می کنند برای یک مشت نادان فاقد تفکر میگن که سر زبونشون باشه که تا ما از نابسامانی اقتصاد و بهداشت و رفاه و گله کردیم بمن و تو حمله کنند و افراد فاقد تفکر و شعور درست و حسابی رو در مقابل ما قرار بدهنداگر معانی کلی امنیت رو برای یک شهروند تعریف کنیم به زبان ساده این میشه قابل توجه افراد فاقد تفکر .... وقتی بخشی از حقوقت رو پس اندازه می کنی برای فردا برای پر کردن چاله های زندگیت بلند مدت یا کوتاه مدت ارزش پول پس اندازه ت بعد از سر رسید به اندازه ده سال قبل برنگرده شب نخوابی صبح بلند بشی ببینی قیمت کالا ها افزایش داشته امنیت شغلی داشته باشی بیمه داشته باشی اگربیمه شدی درست واریز شده باشه حق بیمه ت یا سه ماه حقوقت به تعویق نیوفته ویا استرس نداشته باشی کی در راستای تعدیل نیرو نوبت اخراج تو میشه ..از خدمات در خور توجه بیمه تامین اجتماعی و بهداشت بر خوردار باشی دولت وظیفه داره خدمات رایگان به سالمندان معلولان کشور ارایه بده بعداز بازنشستگی عزت و حرمتت حفط بشه و برای عمری از خدماتی که در طول سال های کاریت به وطن داشتی خدمات در خور توجه در یافت کنی نه مثل کشور ما تو خیابون حقت رو فریاد بزنی اکر لطف بهت کنند و باتوم تو سرت نزنند به جای دادن حقت وووووو ما ایرانی هستیم ایرانی امنیت ش رو در حد کشورهای سوییس و دانمارک و بلژیک ...می خواد اهای تویی که از غربت فرار کردی اومدی ایران برای ایرانی تعیین تکلیف می کنی و امنیت افغانستان رو می خوایی با شما ها هستیم اگر ایرانی هستی که باید تاسف خورد به سطح اگاهیت اگر هم ایرانی نیستی بیجا می کنی برای شهروند ایرانی تعیین تکلیف می کنی و نظر می دی

9 0

ihfthn هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 05:37
در ترکیه نزدیک 20 هزار تومان، در اروپا حدود 25 هزار تومان، در افغانستان حدود 8 هزار تومان و پاکستان حدود 6 هزار تومان? توکه قیمت بنزین کشورای دیگه رو به تومن حساب میکنی پس درامد کارمنداشون هم به تومن حساب کن تاببینی بااین قیمت جدید یه کارمند ایرانی چقدر بنزین میتونه ماهیانه بخره و یه کارمنداروپایی چقدر. ماروچی فرض کردی?

9 1

Feysal یک سال میگه :

تاریخ: 1398/09/01 ساعت 00:46
اعتراضی که هیچ پاسخ قانع کننده و اثری نداشته باشه، مثل لگد انداختن به آسمونه!

6 1

حسن۱۳۶۲ هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/08/30 ساعت 14:10
شما اشتباه فهمیدید بذارید چند تا از از اسم های مردم رو بگم تا روشن بشید : عیسی ابتکار . فرزندان اقای نوبخت . ساشا سبحانی و.....
روشن شدید یا نه

6 1

ملک شش سال میگه :

تاریخ: 1398/08/30 ساعت 12:22
کجا اعتراض کنند ؟!
مکانی برای این کار در نظر گرفته شده ؟!

5 0

olgoo چهار سال میگه :

تاریخ: 1398/08/30 ساعت 11:22
این تبلت ها که قلم هم داره وبا پول بیلت المال تهیه شده ( عکس هین خبرو میگم ) برندش ومدلش چی هست؟

13 1

خاموش نه سال میگه :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 13:58
اگر به این حرف خودتان باوردارید که اعتراض حق مردم است پس ما مردم انتظار داریم فضایی را برای ما فراهم کنید تا اعتراضات و نظراتمون رو بیان کنیم و البته انتظار داریم به نظرات و اعتراضات توجه شود وگرنه که بی فایده است...درحال حاضر مردم جایی برای بیان مخالفتشان ندارند...اعتراض بصورت تظاهرات در خیابانها نه تنها بی فایده است بلکه بسیار آسیب زاست چون درنهایت به درگیری و آشوب منجر میشود که هزینه های زیادی را هم برای مردم هم برای دولت و کل کشور عزیزمون به بار میاره...
من هم مثل خیلی از مردم مخالف افزایش قیمت بنزین هستم و فکر میکنم راه حل های بهتری برای کمک به قشر ضعیف هست...پولهای کلان اختلاص شده به خزانه دولت و بانکها برگردانده شود ، با حمایت از تولید کننده سطح تولید در کشور رو بالا ببرید کشوری که صنعت و تولید داشته باشه اقتصادش قوی میشه... مطمئنا مشاوران اقتصادی خبره راه حل های بهتری رو ارائه واهند داد...در مورد محیط زیست و آلودگی هوا بهتره کمک بشه به تولید ماشین هایی که سوخت فسیلی نداشته باشند مثل ماشینهای برقی ، هیبریدی ، استفاده از باطری خورشیدی...متخصص های ایرانی در این زمینه توانایی های زیادی دارن که خیلی هاشون رو میشه از خارج از کشوربرگردوند و از توانشون استفاده کرد...و درمورد قیمت بنزین در کشورهای همجوار مثل ترکیه و عربستان و پاکستان ، این مسئله رو هم درنظر بگیرید که 1 لیر ترکیه 2هزار برابر ریال ایران و ریال عربستان هم که همه میدونن ..قیمتها رو نباید به ریال مقایسه کرد...درنهایت هم من هرجه حساب میکنم این افزایش قیمت به خانواده من نوعی که مجبورم پا به پای همسرم کار کنم و قید فرزند دوم رو بزنم والا از پس مخارج زندگی برنمیایم کمکی نمیکنه که مشکل هم بوجود میاره...هزینه بنزین ماهیانه ما قبلا بین 200 تا 250 تومن میشد حالا دولت بخ خانواده 3 نفره من میخواد 150 هزارتومن پول بنزین رو بده در حالیکه هزینه ماهیانه بنزین ما حداقل 450 هزارتومن بیشتراز قبل میشه!!!!!

7 1

امیر۱۴۰۰ هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/30 ساعت 02:33
بذار ی داستان واقعی برات بگم . سال ۸۳ من با کلی هزینه و تحقیق و زمان موفق شدم مصرف خودرو ها رو بدون کاهش راندمان یا اسیب درصد قابل توجهی کاهش بدم مثلا پراید ۵ در صد کیلومتر ال نود ۴.۲ و پژو موتور زانتیا ۶ . طرح رو به یک ارگان پر مصرف دولتی ارائه کردم . بذار دنباله داستان رو ننویسم که کامنت حذف نشه خلاصه اخرش طرح رو با یک کفن سفید دفن کردم . برادر من مسئول اصلا نمیخواد خدمت کنه که مشاور و نظر کارشناسی براش مهم باشه . کشور با سعی و خطا اداره میشه . من و تو هم موش ازمایشگاه هستیم این وسط

9 0

minahasan هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 23:40
مصرف داخلی داره و صرفن برای عوامفریبی ست و جنبه ی مصرفی برای فریب خورده ها بله دادااااا

1 0

golinazmh@gmail.com هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 11:58
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

9 4

شعله سه سال میگه :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 01:01
دوستان این سایت تنها سایتیه که برای فعالان بازار طلا باقی مونده خواهش میکنم از عزیزان که نظرات کارشناسی راجع به مسائل مهم مملکتی و منطقه رو در سایت های دیکر بیان کنند
سپاس

1 0

موقعیت دانایی هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/30 ساعت 06:00
تحلیل طلا...قیمت طلا...ووووو...چندین صفحه دیگر در این سایت تخصصی برای طلا تابیه شده نمیدونم چرا گیر دادین به دیگر مسائل ....سیگنال ومشتری یابی و ایبی گری بعدا....ببخشید دوستان در انجا منتظر اساتید هستند

5 4

گنجينه چهار سال پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/29 ساعت 13:08
وقتیکه مدیریت محترم این سایت مطلبی رو بنمایش میزارن ، حتما انتظار دارن که در موردش نظر سنجی بشه .
بنابر این اجازه بدید روال عادی طی بشه و لابلای نظر سنجی مطالبی پیرامون موضوعات تخصص طلا نیز مطرح بشه .

6 4

golinazmh@gmail.com هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 23:50
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

5 5

minahasan هفت ماه میگه :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 21:46
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

2 2

هوش تجاری هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 08:19
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

3 4

شیشه بر یک سال میگه :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 18:53
قیمت سکه تو اهواز دویست تومنه

0 0

گنجينه چهار سال پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/29 ساعت 13:13
اگر همکاران محترم درصد معین سود سکه رو در معاملات رعایت کنند ، سبب ثبات نرخ دهی میشود .
مثلا 3 یا 5 درصد که در هر معاملا اعم از خرید و فروش رعایت بشه . چون در سطح شهرستانها نمیشه انتظار داشت که یک ویترین دار روزانه 10 یا 20 سکه معامله کنه و 3 یا 5 درصد زیر قیمت بخره یا بالای قیمت بفروشه .

1 1

هوش تجاری هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 08:17
شنیدم قیمت دلار هم اونجا پایینه، درسته؟ اگه اهوازی کسی هست پاسخ بده، ممنون

3 3

minahasan هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 21:48
اره منم دیدم

2 2

شینتیل خان یک سال پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 21:09
سکه 200 تومنی ( پول خرد ) تهرانم همون دویست تومنه!!!!!!!!!

15 3

رادین سه سال میگه :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 18:13
میشه خداوکیلی به فکر مردم نباشید شما بخدا کسی راضی نیست شما به فکرش باشید

1 2

علی داداش شش سال میگه :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 08:31
سلام سکه چندشده؟

1 2

شیشه بر یک سال پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 22:30
اهواز امروز 4200 بود بالا هم با عرض پوزش اشتباه تایپی بود که حواسم نبود نوشتم دویست تومن

1 1

علی داداش شش سال پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 19:20
4155نوشته آخه؟

7 0

Has+an هشت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 11:40
داداش خرید و فروشی نمیشه قیمت مشخصم وجود نداره

12 1

شینتیل خان یک سال میگه :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 01:29
از قدیم گفتن سیر از گرسنه خبر نداره - سواره از پیاده.
همینجوری شم مردم با بدبختی زندگی میکنن. وای بحال بنزین 3 برابری
اگه بحث قاچاق سوخته که با کارت سوخت و سهمیه قابل حل بود.
اگه بحث کسری بودجه و ..... بود خوب یه مقداری از هزینه هاتون کم کنید. جلوی فرار مالیاتی رو بگیرید . داریم میبینیم دیگه فلان شخصیت با هواپیمای شخصی و با خانواده میره کربلا زیارت.
یکی دیگه با جت شخصی میره سنندج. .
بعد خیلی جالبه همین 2 عزیز میان تو برنامه زنده و با مردم احساس همدردی میکنن. و از قناعت حرف میزنند . خوب مردم کور که نیستند دارن میبینن. بعدشم بخدا هر اداره ای میری اکثر رییس روساشون بیکارن و دارن یا تلفنی صحبت میکنن یا با موبایل ورمیرن یا جدول حل میکنن. ولی فیش حقوقی شون رو که میبینی انواع اضافه کار و حق ماموریت وسختی کار و مسئولیت و........... دریافت میکنن. بیشترین آسیب متوجه بازنشسته هاست................. نه جون کار کردن دارن نه مستمری شون کفاف زندگی شون رو میده. بقول موحدی عزیز خدا ازتون نگذره. براستی که فقر رو از بین بردین.....
چون فقرا یا مردند یا دارند میمیرند.............. دیگه فقری وجود نداره!!!!!!!!!!
مردم عادی گرسنه اند گرسنه . اگه کسی فهمید ؟

1 0

minahasan هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 10:53
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

8 1

D-buyer یک سال پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 11:27
ساده لوحیه که فکر کنیم این مشکلات قراره حل بشه. سیاست کلی همینه که طبق روال داره پیش میره. تا امروز یه قدم مثبت برای بهبود حال مردم گرفته شد؟ میگن به فکر مردمیم که داریم یارانه میدیم حتی بی سواد ترین آدم هم میدونه که یارانه چه بلایی به بار میاره. حال روز کارگرا هر روز بدتر میشه. جمعیت میلیاردی که نداریم از حال ملت بی خبر باشن همه شون وضعیت مردم رو میدونن که در چه فلاکتی هستند اگه ایرانی بودن نمیزاشتن اینطور بشه همه چی به عمد در این جهت حرکت میکنه

8 1

کوروش موحدی پنج سال میگه :

تاریخ: 1398/08/26 ساعت 23:44
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

0 0

minahasan هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/28 ساعت 10:58
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد

4 2

minahasan هفت ماه پاسخ می دهد :

تاریخ: 1398/08/27 ساعت 22:00
نظر شما به دلیل عدم رعایت قوانین سایت حذف شد و در صورت ادامه همین روند اکانت شما مسدود خواهد شد


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا