سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1527.6
مظنه1,812,500
18 گرم418,400
ارزش سکه4,083,563
قدیم (بهار)4,090,000
جدید (امامی)4,163,000
نیم2,150,000
ربع1,340,000

فوتبال، رشد اقتصادی روسیه را بالا کشید

اقتصاد روسیه سال گذشته را با رشد 2.3 درصدی به پایان رساند که بیشتر از پیش بینی دولت این کشور و صندوق بین المللی پول بوده است.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، رشد اقتصادی روسیه از ۱.۶ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۲.۳ درصد در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است که بیشتر از پیش‌بینی ۱.۸ درصدی وزارت اقتصاد روسیه و ۱.۷ درصدی صندوق بین‌المللی پول است. اقتصاد روسیه پس از ثبت دو رشد منفی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به مدار صعودی بازگشته است.

مرکز آمار روسیه در گزارش خود اعلام کرده است که برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال در این کشور که به تقویت رشد بخش هتلداری و گردشگری و زیرساخت‌های این کشور منجر شد، نقش به سزایی در افزایش رشد اقتصادی این کشور داشته است و حجم تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۱۸ به ۱۰۳.۶ تریلیون روبل (۱.۵۷۸ تریلیون دلار) رسیده است.

پیش تر ماکسیم اورشکین، وزیر ورزش روسیه در مصاحبه با روزنامه ورزشی "سووتسکی" اعلام کرده بود که طبق برآوردهای صورت گرفته توسط این وزارتخانه، گردشگران خارجی که به دلیل جام جهانی به این کشور سفر کردند، ۱.۶ میلیارد دلار به اقتصاد روسیه تزریق کرده‌اند.

در بین بخش‌های مختلف اقتصادی، رشد بخش ساخت‌و ساز روسیه با ۵.۳ درصد، نیروی محرکه رشد اقتصادی این کشور بوده است. مؤسسه "کپیتال اکونومیکس" انگلیس در گزارشی با اشاره به رشد خوب اقتصادی روسیه در سال گذشته پیش بینی کرده است رشد اقتصادی این کشور برای سال جاری و سال آینده نیز در سطح بالای دو درصد باقی بماند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وعده داده است تا پایان دوره ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۲۴ میلادی، رشد اقتصادی روسیه به بالای چهار درصد برسد. پوتین هم چنین در جریان کارزار انتخاباتی وعده داده بود جمعیت فقیر این کشور را به نصف میزان کنونی تقلیل دهد.
 


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا