سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

ذخایر طلای چین تا پایان اوت افزایش یافت

سایت طلا : تازه ترین آمارهای رسمی بانک مرکزی چین نشان می دهد که میزان ذخایر طلای این کشور تا پایان اوت با افزایش روبرو شده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، بانک مرکزی چین روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که میزان ذخایر طلای این کشور تا پایان اوت به بیش از 58.95 اونس رسیده است.

بر اساس این گزارش میزان ذخایر طلای چین تا پایان جولای به 58.79 اونس رسیده بود. چین بزرگترین تولید کننده و یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلای جهان به شمار می رود.

چین از سال 2009 میلادی تا اواسط 2015 آمارهای مربوط به ذخایر طلای خود را اعلام نکرده بود ولی از اواسط سال گذشته تاکنون به طور مرتب و ماهیانه میزان ذخایر طلا را اعلام می کند.

تحلیلگران اقتصادی همچنین معتقدند که سیاست های بانک مرکزی چین و انتشار آمارهای اقتصادی جدید در خصوص وضعیت این کشور نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا داشته باشد. سرمایه گذاران چینی نیز منتظر تثبیت قیمت طلا در بازارهای جهانی هستند تا بار دیگر برای خرید اقدام کنند.

چین که پنجمین ذخایر بزرگ طلای جهان را در اختیار دارد، میزان خرید طلا را طی ماه های اخیر کاهش داده است.

بانکهای مرکزی کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز با توجه به افزایش قیمت جهانی طلا، میزان خرید خود را کاهش داده اند. البته بانکهای مرکزی روسیه و چین هنوز نیاز دارند به خرید طلا طی ماه های آینده ادامه دهند تا سهم دلار را در ذخایر ارزی کاهش دهند.


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا