سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1715.7
مظنه4,544,000
18 گرم1,048,900
ارزش سکه10,237,632
قدیم (بهار)10,500,000
جدید (امامی)10,745,000
نیم6,250,000
ربع3,900,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد مطرح کرد:

اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده ی طلا به نفع مردم است

سایت طلا: رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد ضمن اعلام برگزاری جلسات متعدد با مسئولین و دستیابی به توافق مورد نظر مالیاتی، اطلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را به نفع مصرف کننده طلا و موجب خروج این صنف از رکود دانست.

باقر معبودی نژاد در گفتگو با سایت طلا، ضمن بیان اینکه طلا یک کالای خاص است گفت: طلا کالایی است که سریع بازیافت شده و با همان قیمت و همان ارزش واقعی خود تبدیل به یک مصنوع جدید می شود، و اگر قرار باشد که از هر مبادله ی انجام شده یک مالیات برارزش افزوده از آن دریافت شود بی عدالتی در حق خریدار طلاست.

وی با اشاره به رکود موجود در بازار تصریح کرد: مصرف کننده طلا وقتی که بخواهد طلا خریداری کند و یا سرمایه ای از جنس طلا داشته باشد، می بیند که زمان فروش با کلی ضرر مواجه می شود، در نتیجه از خرید طلا منصرف می شود و نتیجه آن رکود بازار و تعطیلی کارخانجات و سازندگان این بازار است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان برگزاری جلسات متعدد این اتحادیه و دیگر اتحادیه های کشور با مسئولین دولتی در مورد مالیات برارزش افزوده خبر داد: طی توافقاتی با دولتمردان این تصمیم گرفته شد تا مالیات از اصل طلا دریافت نشود، چرا که طلا به عنوان سرمایه است و مالیات بر اصل سرمایه نباید اخذ شود.

معبودی نژاد افزود: در این جلسات با کارشناسی انجام شده تصمیم براین شد که مالیات برارزش افزوده به جای 9 درصد، 3 درصد از مصرف کننده اخذ گردد، و این اصلاحیه طی لایحه ای به مجلس ارائه و ما منتظر نظر مجلس هستیم و امیدواریم قانون مالیات بر ارزش افزوده با همین اساس اصلاح شده و این صنف از نابسامانی خارج شود.

وی به سخن " تقوی نژاد" رئیس سازمان امورمالیاتی کشور که از کاهش 3 درصدی مالیات برارزش افزوده طلافروشان خبرداده بود واکنش نشان داد و به سایت طلا گفت: با کاهش سه درصدی این مالیات، مالیات برارزش افزوده به 6 درصد خواهد رسید که این به هیچ وجه مورد نظر این صنف و براساس توافق انجام شده نبوده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اشاره به ماده 3 قانون مالیات برارزش افزوده مصوبه مجلس تصریح کرد: در مابه التفاوت خرید و فروش، که این مابه التفاوت زمانی که طلای مستعمل را به مغازه دار ارائه می کنیم؛ این طلای مستعمل با آن طلای نو، ذات طلاها همدیگر را خنثی می کنند، و فقط اجرت و سود مغازه دار، سه درصد مالیات از کل فروش را شامل خواهد شد.

معبودی نژاد ابراز امیدواری کرد که با اطلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن مجلس و نظر مثبت نمایندگان به این اصلاحیه رونق کسب و کار به این صنف باز گردد.

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا