سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

مقابله با طلای خارجی با تنوع طرح های ایرانی

سایت طلا: رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور تنها راه مقابله با مصنوعات خارجی طلا و جواهر را حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تنوع مدل و طرح های ایرانی عنوان کرد.


به گزارش سایت طلا، محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در همایش بررسی فرصت ها و چالش های صنعت طلا و جواهر که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به گسترش ارتباطات جمعی و تغییر نیاز و ذائقه مشتریان طلا و جواهر گفت: خریداران طلا و جواهر از مدل های تکراری خسته شده اند و باید با تغییر در مدل ها و تولید زیورآلات جدید با مصنوعات طلای خارجی مقابله کرد.

وی با اشاره به طرح های جدید طلا بر روی چرم و لباس خاطرنشان کرد: اگر به سابقه و تاریخ هنر و صنعت طلا و جواهر کشورمان نگاه کنیم، می بینیم که همین طرح ها سالیان قبل توسط هنرمندان خودمان تولید می شد ولی هم اکنون این مدل ها توسط دیگر کشورها عرضه می شود.

کشتی آرای رکود اقتصادی و مسائل پیرامون مالیات بر ارزش افزوده را از علت های کاهش تولید در صنعت طلا و جواهر بر شمرد و تصریح کرد: در جلساتی که در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد به صورت علمی و عملی در مورد روند تولیدات مصنوعات طلا و جواهر بحث و بررسی شد و به نتایج مطلوب دست یافتیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعتماد عمومی مردم نسبت به صنف طلا و جواهر را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: اگر اطمینان مشتریان به این صنف خدشه دار شودمردم به سمت بدلیجات خواهند رفت.

در این همایش سرهنگ "اکبر عاصمی" رئیس پلیس امنیت و اطلاعات استان اصفهان نیز طی سخنانی امنیت را بسیار ارزشمند توصیف کرد که از قدیم مورد توجه بوده و در فرامین دینی ما به عنوان نعمت از آن یاد شده است.

در همایش بررسی فرصت ها و چالش های صنعت طلا و جواهر که توسط اتحادیه طلا و جواهر اصفهان و در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر این شهر برگزار شد "هوشنگ شیشه بران" رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اعلام آماری از تولید و تبادلات مصنوعات طلا در استان اصفهان بر اشتغالزایی و توانمندی این صنعت تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش برتر همسایگان ما و بازار هدف شدن ایران برای آنان تصریح کرد: برای برون رفت از وضعیت فعلی باید نگاه دولتمردان به این صنف تغییر کرده، الگوی حرکتی این صنعت دگرگون شده و نظر مصرف کنندگان جلب گردد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان رشد این صنعت را در حذف وابستگی اقتصاد به نفت ارزشمند توصیف کرد و گفت: دولت با لغو پیمان ارزی و تشویق صادرکنندگان نمونه و همچنین اعطای تسهیلات بانکی و صدور روادید به تجار به این صنف و صنعت کمک کند.

گزارش سایت طلا حاکیست در همایش فرصت ها و چالش های صنعت طلا و جواهر "حاج علی نژاد" دبیر فراکسیون سرمایه گذاری و مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر جدی گرفتن تولید و نیاز جراحی اقتصادی در این بخش بر اهمیت تولید و ارزآوری در کشور سخن گفت.

وی بحث مالیات بر ارزش افزوده را از بحث های مهم این صنف برشمرد و خاطرنشان کرد: موضوع مالیات بر ارزش افزوده هم اکنون در دولت در دست بررسی است و لایحه آن هنوز به مجلس تقدیم نشده و برای بررسی های بیشتر این قانون می توان کار کرد.

"ابراهیم (آیت) محمدولی" نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز در این همایش بر پایبندی این صنف بر قانون تاکید کرد و گفت: ما در مورد قانون مالیات بر ارزش افزوده بر اجرای آن ایراد داریم که امیدواریم این موضوع در مجلس حل شود.

وی با بیان بالا بودن هزینه های تولید خاطرنشان کرد: کمیته ی کیفیت و اجرت در کمیسیون تخصصی طلا و جواهر شروع به کار کرده که امیدوارم اجر مصنوعات طلا و جواهر در این کمیته مورد بررسی و حل گردد.

گفتنی است در انتهای این همایش حاضرین در قالب پنلی سوالات، نظرات و راهکارهای خود در مورد رشد صنعت طلا و جواهر را مطرح کردند./ج

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا