اونس طلا2322.02
مظنه14,566,000
18 گرم3,362,500
ارزش سکه32,817,198
قدیم (بهار)36,950,000
جدید (امامی)40,250,000
نیم22,700,000
ربع14,700,000

قیمت سکه امروز به این دلیل کاهشی می شود

سقوط اونس طلا به بازار طلا و سکه سیگنال کاهشی داده است و پیش بینی می شود فلز گرانبهای داخلی امروز بر مدار کاهش قیمت حرکت کرده و نوسان محدودی را ثبت کند.

به گزارش سایت طلا، بازارها یک هفته نیمه تعطیل را از سر گذراندند. امروز بازار طلا و سکه در حالی به استقبال هفته جدید می‌رود که معاملات پشت خطی حکایت از کاهش قیمت‌ها نسبت به روز پنجشنبه، 17 خرداد داشت.

قیمت سکه که روز پنجشنبه 40 میلیون و 900 هزار تومان بود، در معاملات پشت خطی با عقبگرد به دامنه 39 میلیون تومان، 39 میلیون و 890 تومان قیمت خورد.

2 عامل مهم ریزش قیمت اونس

به طور کلی روند نزولی قیمت‌ها در جریان معاملات پشت خطی ناشی از سقوط ناگهانی و شدید قیمت اونس در بازار روز گذشته است. طلای جهانی که معاملات روز پنجشنبه را با فتح سقف جدید 2360 تومان به پایان رساند، در روز جمعه سقف جدیدی را ثبت کرد و تا مرز 2380 دلار هم بالا رفت. در نیمه دوم معاملات نیز از محدوده عقب‌نشینی کرد و تا 2341 دلار هم پایین آمد. ریزش اونس اما همچنان ادامه دارد و در زمان تدوین این گزارش به 2293 دلار هم رسیده است تا بیشترین کاهش را در سه سال اخیر تجربه کرده باشد.

ریزش قیمت اونس از دو عامل مهم نشأت گرفته است؛ نخست آنکه توقف خرید طلا توسط چین که طبق اعلام بلومبرگ پس از گذشت 18 ماه اتفاق افتاده است. عامل دوم نیز انتشار گزارش مشاغل کلیدی آمریکا توسط فدرال رزرو است که انتظار کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو را پایین آورده و باعث افت قیمت طلا شد.

بررسی‌ها از بازار ارز نیز نشان می‌دهد که قیمت دلار هرات هم در معاملات پشت خطی روز گذشته در کانال 59 هزار تومان رفت و آمد داشت و 59 هزار و 80 تومان قیمت خورد. روز جمعه معامله‌گران شاهد انتشار خبری درباره رکوردزنی واردات نفت خام ایران توسط چین در ماه می به بالاترین رقم طی هفت ماه گذشته بودند. گفته شده که این رکوردزنی به دنبال بهبود حاشیه‌های سود پالایشگاهی رقم خورد.

براساس گزارش بلومبرگ، اطلاعات شرکت کپلر نشان می‌دهد چین در ماه گذشته میلادی ۱.۵۴ میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرده که بالاترین رقم از ماه اکتبر بوده است. در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است سود تبدیل نفت خام به بنزین و گازوئیل از اوایل آوریل افزایش یافته و به بالاترین رقم فصلی طی یک دهه گذشته رسیده است.

پیش‌بینی قیمت سکه امروز 19 خرداد

معامله‌گران بر این باورند که گزارش رکوردزنی واردات نفت خام از سوی چین، از فعال شدن جناح افزایشی در بازار ارز جلوگیری کرد و مانع ارسال پیام افزایشی از بازار ارز به بازار سکه شد.

حالا پیش‌بینی‌ها حکایت از این دارد که قیمت سکه امروز کاهشی باشد. با توجه به کاهش قیمت سکه در معاملات پشت خطی، سقوط قیمت اونس و طلای آبشده و رنج بودن قیمت دلار، معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت سکه در جریان معاملات امروز روند نزولی را در پیش گیرد و از محدوده 40 میلیون تومان پا پس بکشد.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد