اونس طلا2072
مظنه10,906,000
18 گرم2,517,600
ارزش سکه24,571,218
قدیم (بهار)26,000,000
جدید (امامی)29,500,000
نیم15,550,000
ربع10,550,000

پردرآمدترین ورزشکاران جهان وارد گینس شد!

پس از این که مجله فوربس کریستیانو رونالدو را در صدر فهرست پردرآمدترین ورزشکاران جهان قرار داد، او در این مورد هم نامش را وارد کتاب رکوردهای گینس کرد.

به گزارش سایت طلا،برای اولین مرتبه از سال ۲۰۱۷ و سومین مرتبه در مجموع، کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره پرتغالی و بازیکن فعلی تیم النصر عربستان در صدر جدول فهرست پردرآمدترین ورزشکاران جهان توسط «فوربس» قرار گرفت و عنوانی جدید در کتاب رکوردهای جهانی «گینس» را برای بالاترین درآمد سالیانه یک ورزشکار در سال ۲۰۲۳ به‌دست آورد.

درآمد کریستیانو رونالدو در ۱۲ ماه منتهی به یکم مِی ۲۰۲۳ (تاریخی که فصل بیشتر رشته‌های ورزشی به پایان می‌رسد) ۱۳۶ میلیون دلار (۱۰۷٫۵ میلیون پوند) تخمین زده شده است. کریستیانو در این عنوان از لیونل مسی رقیب همیشگی‌اش پیشی گرفت که با ۱۳۰ میلیون دلار (۱۰۳ میلیون پوند) پردرآمدترین ورزشکار سال ۲۰۲۲ بود. با این حال درآمدهای او داخل زمین کمتر از درآمدهای خارج از زمین است. رونالدو علاوه بر قرارداد مادام‌العمر با نایکی، از طریق کالاهای برند خودش CR7 هم درآمد کسب می‌کند. رونالدو پس از دومین دوره بازی‌اش در منچستریونایتد، ژانویه ۲۰۲۳ به تیم النصر عربستان سعودی رفت. او قراردادی بزرگ دریافت کرد که دستمزدش را در این مدت زمان تقریباً دو برابر کرده است و به ۷۵ میلیون دلار (۵۷ میلیون پوند) رسانده است.

دو بازیکن دیگری که در فوتبال میان سه بازیکن پردرآمد فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ قرار دارند، لیونل مسی و کیلیان امباپه هستند. مسی با ۱۳۰ میلیون دلار دوم است که درآمدش به طور مساوی ۶۵ میلیون دلار درون زمین و ۶۵ میلیون دلار خارج از زمین بوده است. درآمد ۱۲۰ میلیون دلاری امباپه هم شامل ۱۰۰ میلیون دلار درون زمین و ۲۰ میلیون دلار خارج زمین می‌شود.

فوربس درآمد ورزشکاران را بر اساس داده‌های به‌دست آمده از متخصصان صنعت، گزارش‌های خبری و پایگاه‌های اطلاعات حقوق محاسبه می‌کند. ارقام درآمدهای درون زمینی شامل حقوق، جوایز و پاداش‌ها می‌شود، در حالی که درآمدهای خارج از زمین تخمینی از معاملات اسپانسر و درآمدهای شخصی از کسب و کارهای‌شان است.


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد