اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

تردید در سرمایه‌گذاران طلا !

باز هم انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس آینده افزایش دهد. طلا به شدت نسبت به بالا رفتن نرخ بهره حساس است

به گزارش سایت طلا،انتشار اطلاعات بازار کار آمریکا در هفته گذشته قیمت طلا را تقریباً ثابت نگه داشته است. چون حالا سرمایه‌گذاران نسبت به سیاست افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تردید دارند.

چین قرار است در این هفته آمار نرخ تورم و میزان بازدهی تجاری خود را منتشر کند. این آمار شاید بتواند نشان‌دهنده بهبود پس از پایان پاندمی کرونا در دومین اقتصاد بزرگ جهان در بحبوحه فشارهای تورمی فزاینده، بیکاری بالای جوانان و تقاضای ضعیف خارجی در حال تزلزل است، باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش بدون تغیییر 1925 دلار ثابت ماند .

گزارش وزارت کار آمریکا در روز دوشنبه نشان داد رشد اشتغال در این کشور در ماه ژوئن به پایین‌ترین رقم طی دو سال و نیم گذشته رسیده است، اما دستمزدها رشد خوبی داشته‌اند.

بیشتر بخوانید

بازار طلا در حال حرکت صعودی است

با این وجود، باز هم انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس آینده افزایش دهد. طلا به شدت نسبت به بالا رفتن نرخ بهره حساس است، چون هزینه نگهداری آن به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید این فلز گرانبها را پایین می‌آورد.

از طرف دیگر آمار بانک‌های مرکزی و صندوق‌های ثروت ملی نشان می‌دهد تعداد روز افزونی از کشورها در حال بازگرداندن ذخایر طلا به داخل هستند تا به نوعی از خود در برابر تحریم‌های اعمال شده غربی علیه روسیه محافظت کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری طلای اس‌پی‌دی‌آر که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بورس با پشتوانه طلاست اعلام کرده دارایی‌های آن 0.3 درصد در روز جمعه کاهش یافته است.

قیمت نقره امروز با 0.32 درصد کاهش به 23 دلار و 22 سنت رسید و پلاتین با 0.60 درصد کاهش، 98 دلار و 35 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/10

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد