اونس طلا1950.2
مظنه10,772,000
18 گرم2,486,700
ارزش سکه24,269,316
قدیم (بهار)27,100,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم16,700,000
ربع11,200,000

عجیب ترین خواستگاری جهان؛ رقص دختران و پسران برای انتخاب همسر! + ویدیو

این قبیله مراسم رقص قدیمی دارد که در طول مراسم دخترها یکی یکی می رقصند و کسانی که دوستشان دارند یا نسبت به آن ها احساس دارند، با رقصیدن روبه روی دختر، ابراز علاقه می کنند.

به گزارش سایت طلا، قبیله نوبا در کشور سودان مراسم رقص قدیمی دارد که در طول مراسم دخترها یکی یکی می رقصند و کسانی که دوستشان دارند یا نسبت به آن ها احساس دارند، با رقصیدن روبه روی دختر، ابراز علاقه می کنند تا دختر متوجه شود و در آینده بتواند از بین آنها همسر انتخاب کند.

هرکسی بیشتر و محکم‌تر پا بکوبد نشانه علاقه قوی تر است. این گونه افراد برای شخص مورد علاقه خود زمین را سوراخ می کنند!

سودان با نام رسمی جمهوری سودان کشوری در شمال خاوری آفریقا و پایتخت آن خارطوم است.

سودان از شمال با مصر و از شمال باختری با لیبی و از باختر با چاد و از جنوب باختری با آفریقای مرکزی و از جنوب با سودان جنوبی و از جنوب خاوری با اتیوپی و از خاور با اریتره مرز مشترک دارد، همچنین سودان از خاور به دریای سرخ پیوند می‌خورد.

سودان 41 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول آن پوند سودان است. بیش از ۹۷ درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. پیش از سال ۲۰۰۵ زبان عربی تنها زبان رسمی سودان بود. در قانون اساسی سال ۲۰۰۵ عربی و انگلیسی، هر دو، به عنوان زبان‌های رسمی کشور اعلام شدند.

این کشور سومین کشور بزرگ آفریقا و نیز دومین کشور بزرگ جهان عرب پس از الجزایر است. سودان بزرگ‌ترین کشور آفریقا و بزرگ‌ترین کشور جهان عرب بود تا این‌که در سال ۲۰۱۱ سودان جنوبی در پی برگزاری یک همه‌پرسی از این کشور جدا شد.

نام این کشور از گزاره عربی «بلاد السودان» گرفته شده که به معنی «سرزمین سیاهان» است. کشور سودان در سال ۱۹۵۶ استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد. به استثنای یک دوره ۱۰ ساله بین سال‌های ۱۹۷۲ و ۱۹۸۳ میلادی، کشور سودان از زمان کسب استقلال دستخوش ناآرامی سیاسی و جنگ داخلی بوده‌است. این کشور با دو جنگ داخلی و جنگ دارفور روبه‌رو بوده و با مسائلی چون پاکسازی قومی و برده‌داری درگیر است.

در شاخص احساس فساد، این کشور به عنوان یکی از فاسدترین کشورهای جهان از نظر میزان فساد اداری و اختلاس ذکر شده‌است. بر پایه شاخص گرسنگی جهانی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد سودان پنجمین کشور جهان از نظر گستردگی گرسنگی در جهان است و از این نظر در وضعیت هشداردهنده‌ای به‌سر می‌برد. سودان از دیدگاه آثار باستانی، بسیار غنی است و در این کشور، دست‌کم در حدود ۲۲۳ هرم وجود دارد که بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا، از جمله کشور مصر است. غالب این هرم‌ها مربوط به مجموعه هرم‌های نوبی است.


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد