اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

صعود قیمت طلا پس از افت شدید هفته گذشته

قیمت طلا در هفته گذشته کاهش قابل توجهی را تجربه کرد اما از صبح امروز توانست روند حرکت خود را معکوس کرده و رشد خوبی را نشان دهد.

به گزارش سایت طلا، قیمت طلا صبح امروز پس از افت شدید هفته گذشته، بار دیگر صعود کرده و توانست به بالاترین سطح روزانه در عدد 1840 برسد. با این حال در ادامه روز با مقداری کاهش رو به رو شد و در لحظه نگارش این متن با 7 دلار افزایش در عدد 1834 دلار قرار دارد.

کاهش قیمت انرژی و کالا های دیگر باعث شد تا نگرانی ها درباره فشار های تورمی کاهش پیدا کند و همچنین برخی از داده ها نشان دهنده کاهش رشد تورم ایالات متحده هستند. این شرایط سرمایه گذاران را مجاب کرد تا تصمیم فدرال رزرو را بار دیگر مورد ارزیابی قرار دهند.

فدرال رزرو طی جلسه گذشته خود نرخ بهره را به میزان 75 واحد پایه افزایش داد که طی سال های اخیر کم سابقه بوده است. این بانک به دلیل افزایش شدید فشار های تورمی شروع به افزایش نرخ بهره کرد تا تورم را کنترل کند.

حال با توجه به اینکه فشار های تورمی کاهش یافته است دیگر نیاز چندانی به افزایش شدید نرخ بهره نیست و می تواند خطر سقوط اقتصاد آمریکا به رکود را به همراه داشته باشد. در نتیجه بسیاری از سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که روند افزایش نرخ بهره تعدیل شده و در نتیجه ارزش دلار آمریکا به شدت کاهش یافته است.

فلزات گرانبها


از طرف دیگر بهبود وضعیت در بازار سهام و رشد شاخص های سهام به عنوان یک باد مخالف برای طلا و دیگر دارایی های امن عمل می کند و جلوی صعود بیشتر این فلز گرانبها را می گیرد. همچنین با افزایش روحیه ریسک پذیری بازده اوراق قرضه آمریکا افزایش یافت که یکی از موانع اصلی طلا به شمار می رود.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد