اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

چهار غذایی که باعث ایجاد یبوست می شود

یبوست یکی از بیماری های گوارشی است که هر از چند گاه به سراغ همه افراد می رود. غذا هایی وجود دارند که می توانند باعث ایجاد یبوست شده و یا این بیماری را تشدید کنند.

به گفته پزشکات و متخصصان غذایی یبوست تنها با خوردن یک غذا به وجود نمی آید بلکه ترکیبی از عوامل مانند غذا های ایجاد کننده یبوست، رژیم غذایی نامناسب، عوامل ژنتیکی و سبک زندگی ناسالم در ایجاد آن تاثیر دارند.

یبوست گاهی از اوقات با کمبود برخی از مواد غذایی نیز ارتباط دارد. برای مثال فیبر یکی از مواد غذایی است که به حرکت روده کمک کرده و کمبود آن در رژیم غذایی می تواند یبوست ایجاد کند.

در ادامه غذا هایی که می توانند یبوست را ایجاد یا تشدید کنند را به شما معرفی خواهیم کرد. البته این به معنا نیست که باید این غذا ها را به طور کامل حذف کنید اما اگر مشکلات جدی یبوست دارید بهتر است از آنها پرهیز شود.

1. لبنیات: مواد غذایی لبنی تاثیر بسیاری بر روی دستگاه گوارش دارند و می توانند عامل یبوست باشند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که اگر بیماری یبوست مزمن دارید از جایگزین های غیر لبنی برای شیر مانند شیر بادام استفاده کنید. هرچند باید توجه داشت که حذف کامل این گروه غذایی فوق العاده مهم کار درستی نبوده و باید در رژیم غذایی قرار داشته باشد.

لبنیات

2. گوشت قرمز: چربی موجود در غذاهای گوشتی می تواند یبوست زیادی ایجاد کند چراکه چربی به آرامی در روده حرکت می کند. از طرفی مصرف زیاد گوشت قرمز معمولا با مصرف فیبر کمی همراه است که می تواند باعث ایجاد یبوست شود.

3. فست فود و غذا های فرآوری شده: این نوع از غذا ها حاوی چربی بسیار بالایی بوده و فیبر بسیار کمی دارد که حرکت روده بزرگ را کند می کند. به خصوص که بسیاری از افراد خارج از وعده های غذایی خود فیبر چندانی مصرف نمی کنند.4. شیرینی ها: شیرینی ها و بسیاری دیگر از غذا های شیرین فیبر فوق العاده کمی دارند و می توانند باعث ایجاد یبوست شوند. به خصوص آب نبات ها که می توان آنها را واقعا یبوست آور خواند و بهتر است از مصرفشان پرهیز شود.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد