اونس طلا1779.4
مظنه4,951,000
18 گرم1,142,900
ارزش سکه11,154,603
قدیم (بهار)11,250,000
جدید (امامی)11,640,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

غذاهایی که پوکی استخوان شما را برطرف می کند

انجام تست تراکم استخوان برای خانم‌هایی که هیچ فاکتور خطری ندارند ۵ سال پس از یائسگی و برای آقایان پس از ۶۵ سالگی ضروری است.

به گزارش سایت طلا ، مهرناز ایمانی فوق تخصص غدد درباره بیماری استئو پروز یا پوکی استخوان و دلایل ایجاد آن گفت: پوکی استخوان بیماری خاموش است که ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد تا اینکه فرد با شکستگی در بدن به همراه ضربه‌ای خفیف مواجه شود. این افراد با تغییر حالت در نشستن که انتظار شکستگی از آن وجود ندارد دچار شکستگی می‌شوند و فرد با درد زیاد متوجه شکستگی و بیماری خود می‌شود.

وی تاکید کرد: پزشک باید برای بیمارانی که فاکتور‌های خطر مثل بیماری‌های زمینه‌ای داشته و کورتون مصرف می‌کنند درخواست تراکم استخوان دهد تا در صورت پوکی استخوان درمان صورت گیرد.

این فوق تخصص غدد خاطرنشان کرد: برای خانم‌هایی که هیچ فاکتور خطری ندارند تست تراکم استخوان ۵ سال پس از یائسگی درخواست می‌شود. این تست برای آقایان در صورت نداشتن هیچگونه فاکتور خطری پس از ۶۵ سالگی درخواست می‌شود.

ایمانی تغذیه مناسب، مصرف نکردن دخانیات و ورزش کردن را برای تداوم استحکام استخوان‌ها ضروری دانست و گفت: رعایت این موارد باعث می‌شود افراد به استئو پروز مبتلا نشوند، ولی رعایت نکردن آن سن ابتلا را جلو نمی‌اندازد. ما در آزمایشات دوره‌ای کمبود ویتامین D یا هرگونه اختلال هورمونی را که می‌تواند موجب درخواست تست تراکم استخوان شود را دنبال می‌کنیم. هرگونه مشکل هورمونی و کمبود الکترولیت در بدن می‌تواند منجر به درخواست تست تراکم استخوان در سنین مختلف گردد.این فوق تخصص غدد بر تغذیه مناسب از سنین کودکی در راستای جلوگیری از پوکی استخوان تاکید کرد و اظهار داشت: استفاده از لبنیات، حبوبات و مغز‌های مختلف مثل پسته و بادام و گردو و انواع گروه‌های غذایی برحسب کالری مناسب در صورت نداشتن منع مصرف باید در رژیم غذایی قرار گیرد. ورزش برای سلامت ضروری است که می‌تواند در حد پیاده روی ساده باشد. از استعمال دخانیات جدا باید دوری کرد و در آخر از مصرف دارو‌های هورمونی پرورش اندام باید خودداری کرد و در صورت لزوم این دارو‌ها باید تحت نظر پزشک استفاده شوند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد