اونس طلا1751.2
مظنه4,935,000
18 گرم1,139,200
ارزش سکه11,118,555
قدیم (بهار)11,400,000
جدید (امامی)11,715,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

تهیه نوعی خوراک با استفاده از زباله+تصاویر

گسترش فقر در برخی مناطق فیلیپین باعث رواج تهیه نوعی خوراک از پسماند گوشت و مرغ موجود در سطل‌های زباله شده است.

به گزارش موبوایران، گسترش فقر در برخی مناطق فیلیپین باعث رواج تهیه نوعی خوراک از پسماند گوشت و مرغ موجود در سطل‌های زباله شده است.

در کشور فیلیپین نوعی غذا رایج است که از زباله و پسمانده غذا‌ها تهیه می‌شود. فقر در برخی مناطق کشور فیلیپین به حدی رسیده است که مردم را وادار کرده از پسماند غذا و زباله ها، خوراک جدیدی تهیه کنند. این خوراک مخصوص فقراست و شرایطی را فراهم می‌کند که مقداری گوشت مصرف کنند.

این غذا به «پگ‌پگ» (Pagpag) معروف است و ماده اصلی آن باقی مانده گوشت و مرغی است که در کیسه‌های زباله یافت می‌شود.

افرادی که در غذاپزی خود پگ‌پگ سرو می‌کنند، شب‌ها در محل‌هایی که کامیون‌های حمل زباله تخلیه می‌شوند به دنبال استخوان‌هایی که هنوز کمی گوشت یا مرغ بر آن‌ها باقی مانده است می‌گردند. این فرآیند تقریبا تمام شب به طول می‌انجامد.

خود کلمه پگ پگ در زبان محلی به معنای تکاندن گرد و خاک و ناپاکی از چیزی است؛ و بر این عمل دلالت دارد که باقی‌مانده‌های گوشت و مرغ در آب شسته می‌شوند!

درست متوجه شده اید! در مرحله بعدی، گوشت و مرغی که از زباله‌دان جمع آوری شده است در آب شسته شده و بعد طبخ می‌شود.

آشپز این پسمانده‌ها را سرخ کرده و یا با سس مخصوص و سبزیجات طبخ می‌کند.

کسانی که این غذا را می‌خورند از ماهیت آن آگاه اند، اما این تنها شانس آن‌ها برای خوردن کمی گوشت و مرغ است. حتی برخی آن را خوشمزه هم می‌دانند.

یکی از تهیه‌کنندگان پگ‌پگ که به گفته خودش مردم او را «ماما رزیتا» صدا می‌کنند این‌گونه می‌گوید: «با اینکه این غذا از زباله تهیه می‌شود، اما واقعا تمیز است. من آن را خوب می‌شویم. به علاوه اگر واقعا خطرناک بود مردم از من شکایت می‌کردند. اما کسی تا به حال شکایتی نکرده. تضمین می‌کنم که این غذا ضرری ندارد.»

قیمت پگ‌پگ‌ها با هم متفاوت است. پگ‌پگی که از استخوان‌های مرغ تهیه شده است کمی ارزان‌تر از پگ‌پگی است که از مقداری پسماند گوشت تهیه شده است.

کمیسیون ملی مبارزه با فقر فیلیپین نسبت به سرو چنین غذایی هشدار داده است؛ پگ‌پگ ممکن است آلوده به سموم گوناگون بوده و مصرف آن ممکن است خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها از جمله هپاتیت آ، حصبه، وبا و اسهال را به دنبال داشته باشد.پگ‌پگ حاصل فقر شدید در فیلیپین است. گفته می‌شود فروش این غذا در مناطق فقیر‌نشین، درآمد خوبی دارد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد