اونس طلا1781.7
مظنه4,944,000
18 گرم1,141,300
ارزش سکه11,138,832
قدیم (بهار)11,250,000
جدید (امامی)11,625,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

با استفاده از این نکات باتری ماشین شما بیشتر عمر می کند

این نکات را رعایت کنید تا باتری ماشین خود را در بهترین حالت نگه دارید.

باتری خودرو

خرابی باتری ماشین همیشه در بدترین لحظه ممکن رخ می دهد؛ در بیشتر موارد ، شما در حال ترک خانه هستید و می خواهید به موقع به مقصد خود برسید که باتری خالی برنامه های شما را کاملاً خراب می کند. اما ، اگر از باتری اتومبیل خود به درستی مراقبت کنید ، مدت زمان طولانی تری دوام می آورد. عمر باتری خودرو بین 4 تا 6 سال است.

تعمیر و نگهداری باتری

اگر از داشتن ماشین شما مدتها می گذرد، تقریباً نمی توانید از تعویض باتری اجتناب کنید. این روزها هزینه تعویض باتری بسیار بالاست که همه ترجیح می دهیم این هزینه را خرج نیاز دیگری کنیم، به همین دلیل باید از باتری اتومبیل خود به درستی مراقبت کنید تا مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است دوام بیاورد. با رعایت نکات زیر می توانید این کار را انجام دهید:

. به طور منظم در مسافت های طولانی رانندگی کنید!

برای باتری شما خوب است که به طور منظم در مسافت های طولانی رانندگی کنید. به گفته انجمن تجارت موتور ، رانندگی به طور منظم در مسافت های کوتاه می تواند باعث فرسودگی سریعتر باتری شما شود. وقتی در مسافت های طولانی رانندگی کنید، باتری خودرو شارژ می شود (بعد از هشت ساعت رانندگی باتری کاملا شارژ خواهد شد) این بدان معنا نیست که شما باید هشت ساعت بدون توقف در هفته رانندگی کنید (یا اصلا استراحت نکنید) ، اما هوشمندانه است که مطمئن شوید فقط در مسافت های کوتاه رانندگی نمی کنید.

. باتری خیلی داغ یا خیلی سرد نشود

همه این امکان را ندارند که همیشه بتوانند ماشین خود را در پارکینگ بگذارند، اما اگر این امکان را دارید خیلی خوب است چراکه می تواند باتری ماشین شما را در روزهای یخبندان زمستان یا هوای بسیار گرم تابستان محافظت کند. باتری، گرما را بهتر می تواند تحمل کند، اما دمای بالا می تواند باعث تبخیر مایع باتری شود که در نتیجه شارژ آن دچار مشکل می شود و دمای سرد نیز به نوبه خود، می تواند باعث از بین رفتن شارژ باتری شود.

.باتری خود را تمیز نگه دارید

مهم این است که هر چند وقت یکبار کاپوت ماشین خود را بالا بزنید و باتری را خوب بررسی کنید، مخصوصا از نظر علائم خوردگی؛ می توانید این کار را با چک کردن وجود پودر سفید که در اطراف گیره های باتری ظاهر می شود تشخیص دهید. اگر این پودر سفید را پیدا کردید، می توانید آن را با آب و جوش شیرین و یک برس غیر فلزی تمیز کنید.

نکته مهم: خوردگی اغلب نشانه این است که باتری شما باید تعویض شود. اما، با اطمینان از تمیز نگه داشتن باتری، ممکن است بتوانید عمر آن را کمی بیشتر افزایش دهید.

.روی یک نگهدارنده سرمایه گذاری کنید

شما می توانید یک نگهدارنده را به باتری اتومبیل خود متصل کرده و با این کار مطمئن شوید که باتری شارژ می شود یا شارژ خود را حفظ می کند و از دست نمی دهد. نگهدارنده باتری برای افرادی که زیاد از ماشین خود استفاده نمی کنند خیلی مفید است.اگر ماشین شما برای مدت طولانی بی استفاده است، باتری می تواند شارژ خود را از دست بدهد، پس یک نگهدارنده باتری از این اتفاق جلوگیری می کند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد