اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

رشد اقتصادی جهان امسال به 3.5 درصد خواهد رسید

سایت طلا: صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد، رشد اقتصادی جهان در سال 2013 میلادی به 3.5 درصد خواهد رسید.


به گزارش سایت طلا به نقل از نیویورک تایمز، صندوق بین المللی پول همچنین رشد اقتصادی 4.1 درصدی را برای اقتصاد جهان در سال 2014 میلادی پیش بینی کرده است.

بر این اساس، رشد اقتصادی جهان در سال 2012 میلادی نیز به 3.2 درصد رسیده بود. پیش از وقوع بحران مالی و اقتصادی جهان ، میانگین رشد اقتصادی جهان به بیش از 4.5 تا 5.5 درصد می رسید.

صندوق بین المللی پول در گزارش اقتصادی خود اعلام کرد اگر ریسک های ناشی از شرایط مالی جهان طی ماه های آینده افزایش پیدا نکند، رشد اقتصادی جهان با افزایش روبرو خواهد شد.

البته هنوز خطرات زیادی اقتصاد جهان را تهدید می کند، بحران مالی و بدهی منطقه یورو و خطر تشدید بحران مالی آمریکا تهدیداتی هستند که اقتصاد جهان را در معرض خطر قرار داده است.

بر این اساس، کاهش رشد اقتصادی کشورهای پیشرفته و صنعتی مثل آمریکا، آلمان و ژاپن تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی کشورهای نوظهور و در حال توسعه خواهد داشت.

صندوق بین المللی پول ضمن هشدار نسبت به بحران سقف بدهی های آمریکا، از قانونگذاران این کشور خواست تا هر چه سریعتر در خصوص افزایش سقف بدهی های آمریکا تصمیم گیری کنند.

بانک جهانی نیز در تازه ترین گزارش خود رشد اقتصادی جهان در سال 2013 میلادی را تنها 2.4 درصد پیش بینی کرده است. /مخبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد