اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

طلا به پایین ترین قیمت چند روز اخیر رسید

همراه با باز شدن بازار جهانی از صبح امروز، قیمت طلا یک روند نزولی را آغاز کرده و قیمت آن کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرد.

طلا به پایین ترین قیمت چند روز اخیر رسید

همراه با باز شدن بازار جهانی از صبح امروز، قیمت طلا یک روند نزولی را آغاز کرده و قیمت آن کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرد.

قیمت هر اونس طلای جهانی هم اکنون در محدوده 1806 - 1807 دلاری قرار داشته و کاهش شش دلاری را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد.

مهم ترین عامل تضعیف فلز گرانبها از صبح امروز را می توان بهبود وضعیت بازار های سهام دانست که تقاضا برای دارایی امن طلا را کاهش می دهد. با این حال سقوط ارزش شاخص دلار به پایین ترین میزان یک ماهه خود می تواند روند نزولی طلا را محدود کند.

همچنین عواملی مانند گسترش گونه جدیدی ویروس کرونا موسوم به کرونای دلتا و همچنین کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از هرگونه سقوط شدید قیمت طلا جلوگیری می کند.

در حال حاضر سرمایه گذاران منتشر داده های اقتصادی کلان ایالات متحده به ویژه داده های مربوط به اشتغال ماهانه هستند که می تواند مسیر ارزش دلار و همچنین قیمت طلا در کوتاه مدت را تعیین کند.

تحلیل های فنی نشان می دهند که قیمت طلا پس از سقوط از نقطه 1833 دلار در یک شکل نزولی قرار گرفته است اما به طور کلی می توان گفت با وجود نزولی بودن آن، توانسته است سطوح بالای خود را حفظ کند.

شکسته شدن قیمت طلا زیر سطح 1802 دلار، می تواند باعث رسیدن قیمت ها به سطح حمایت قدرتمند 1790 دلاری شده و روند نزولی را به چالش بکشد.

سقوط قیمت طلا به زیر سطح کلیدی 1790 دلار می تواند یک موج نزولی را آغاز کرده و باعث سقوط قیمت طلا تا پایین ترین سطح چند ماهه خود در عدد 1750 دلار شود.در طرف صعودی قیمت طلا در نقطه 1833 دلار مقاومت شدیدی را در پیش روی خود دارد اما پیش از رسیدن به آن لازم است مقاومت 1820 دلاری را به دست آورد. عبور از 1833 دلار نیز می تواند قیمت طلا را به سمت 1880 دلار حرکت دهد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد