اونس طلا1779.5
مظنه4,920,000
18 گرم1,135,700
ارزش سکه11,084,760
قدیم (بهار)11,200,000
جدید (امامی)11,595,000
نیم5,930,000
ربع3,470,000
 

هفت عارضه خطرناک خوردن انجیر

انجیر یکی از میوه‌های خوشمزه و پرخواصی است که به صورت تازه یا خشک شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میوه سرشار از فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی متعدد است.

آلرژی،کاهش قند خون،جلوگیری از جذب کلسیم و.. از عوارض خوردن انجیر است.

به گزارش سایت طلا ، انجیر یکی از میوه‌های خوشمزه و پرخواصی است که به صورت تازه یا خشک شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میوه سرشار از فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی متعدد است.

تایمز آو ایندیا در مطلبی با اشاره به خواص انجیر درباره عوارض این میوه سرشار از فیبر نیز نوشت. به نوشته این رسانه مصرف انجیر می‌تواند عوارض جانبی متعددی برای بدن انسان داشته باشد. یافته‌های محققان نشان داده است زیاده روی در مصرف انجیر می‌تواند سلامت بدن را به مخاطره بیندازد.

۱- ایجاد آلرژی: ترکیبات شیمیایی موجود در انجیر می‌تواند در برخی افراد منجر به بروز شوک آنافیلاکسی (واکنش آلرژیک شدید)، ورم ملتحمه و رینیت (ورم غشای مخاطی بینی) شود.

۲- کاهش قند خون: انجیر یکی از میوه‌های مناسب برای افراد مبتلا به دیابت است. با این وجود، خواص این میوه در کاهش قند خون در سایر افراد می‌تواند مضر باشد. متخصصان به افرادی که از سطح پایین قند خون رنج می‌برند، توصیه می‌کنند از مصرف انجیر خودداری کنند.

۳- خونریزی: در فصول سرد سال به افراد توصیه می‌شود برای گرم نگه داشته شدن بدن انجیر مصرف کنند. شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما طبع گرم انجیر می‌تواند باعث خونریزی در شبکیه چشم، راست روده و مقعد و دستگاه جنسی زنان شود. به همین دلیل از زیاده روی در خوردن آن در زمستان اجتناب کنید.

۴- جلوگیری از جذب کلسیم: انجیر دارای سطح بالایی از اوکسالات است که مانع از جذب کلسیم در بدن می‌شود. کمبود کلسیم در بدن می‌تواند باعث نرمی و پوکی استخوان شود. از این رو، افراد کهنسال نباید در مصرف انجیر زیاده روی کنند.

۵- مضر برای کبد: انجیر دارای دانه‌های فراوان است و بسیاری از این دانه‌ها در زمان خوردن جویده نشده و سالم بلعیده می‌شوند. به دلیل آنکه دستگاه گوارش توانایی هضم این دانه‌ها را ندارد، این موضوع می‌تواند برای روده‌ها و کبد ایجاد مشکل کند.

۶- ایجاد نفخ: انجیر یک میوه سنگین برای معده محسوب شده و مصرف آن باعث بروز دل درد و نفخ می‌شود.۷- نامناسب برای معده: گرچه بسیاری از افراد انجیر را یک میوه نرم و سبک برای معده می‌دانند که می‌تواند به راحتی هضم شود، اما حقیقت این است که هضم آن برای معده کار دشواری است و زیاده روی در مصرف آن به راحتی می‌تواند باعث بروز دل درد شود. بهترین راهکار برای خلاصی از این درد نوشیدن آب سرد است.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد