اونس طلا1751.2
مظنه4,938,000
18 گرم1,139,900
ارزش سکه11,125,314
قدیم (بهار)11,400,000
جدید (امامی)11,720,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

اگر نیمه شب از خواب می پرید حتما این خبر را بخوانید

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که نیمه شب از خواب پریده باشید و دیگر نتوانسته باشید دوباره به خواب بروید.

اگر نیمه شب از خواب می پرید حتما این خبر را بخوانید


ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که نیمه شب از خواب پریده باشید و دیگر نتوانسته باشید دوباره به خواب بروید.

نیمه شب بیدار شدن از خواب می تواند ریتم خواب شبانه، کیفیت و کمیت آن را بهم بریزد و مانع از یک خواب راحت برای شما شود در نتیجه شما نیاز دارید تا بتوانید پس از بیدار شدن از خواب در نیمه های شب بازهم به خواب راحت خود ادامه بدهید.

۱. از قانون ۲۰ دقیقه استفاده کنید
اگر بعد از گذشتن ۲۰ دقیقه نتوانستید دوباره بخوابید، رختخواب خود را ترک کنید و خودتان را با انجام کارهای سبک مانند انجام حرکات کششی مشغول کنید یا محل خواب خود را تغییر دهید تا این مسئله که به خواب نمی روید از ذهنتان دور شود.

۲. به سراغ تلفن همراه خود نروید
بعد از بیدار شدن از خواب شبانه ممکن است اولین کاری که انجام دهید این باشد که تلفن همراه خود را چک کنید درحالی که پزشکان توصیه می کنند از انجام این کار دوری کنید زیرا نور آبی صفحه تلفن همراه می تواند باعث کاهش ملاتونین هورمون خواب شود.

خواب

۳.بر تصاویر ذهنی مورد علاقه تان تمرکز کنید
یکی از کلیدی ترین راهکارها برای به خواب رفتن دوباره تمرکز و یادآوری خاطرات خوش، خیالات مثبت و به طور کلی تصاویر ذهنی آرامش‌بخش است.

۴. ساعت را چک نکنید
در واقع نگاه کردن به ساعت باعث بروز اضطراب در شما شده و هورمونی را در بدن آزاد می کند که فرایند مجدد به خواب رفتن را مختل می کند.

۵.تمرین تنفسی ۸.۴.۷ را امتحان کنید
با استفاده از این روش ۴ ثانیه از طریق بینی نفس بکشید،۷ ثانیه نفس خود را نگه دارید و به مدت ۸ ثانیه فرایند بازدم را انجام دهید.۶. بر روی موضوعی خسته کننده تمرکز کنید
فعالیت معروف شمردن گوسفند ها مثالی خوب برای این موضوع است. شما می توانید این کار را انجام دهید و یا بر روی هز فعالیت دیگری که موجب خسته شدن شما می شود تمرکز کنید تا فرایند خواب را طی کنید.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد