اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
گزارش آگهی 

خرید انواع ارقام نهال بادام از معتبرترین نهالستان کشوری

یکی از شیرین‌ترین سرگرمی‌هایی که تبدیل به یک شغل و حرفه می‌شود، فعالیت و کار در حوزه کشاورزی و باغداری است که از همان ابتدای کار دارای شوق فراوانی است و لذت و پویایی و نشاط را به‌ همراه دارد.

یکی از شیرین‌ترین سرگرمی‌هایی که تبدیل به یک شغل و حرفه می‌شود، فعالیت و کار در حوزه کشاورزی و باغداری است که از همان ابتدای کار دارای شوق فراوانی است و لذت و پویایی و نشاط را به‌ همراه دارد. محصولات مختلف و میوه‌های گوناگونی که در طول چهار فصل سال در بازار یافت می‌شود حاصل زحمت کشاورزان و باغداران در جای جای کشور است که با کلی زحمت و مشقت و صرف وقت فراوان، یکی از مواد حاوی ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تأمین می‌نمایند. خرید نهال‌های پرورش یافته‌ و آماده کشت و میوه‌دهی از نهالستان مانند خرید نهال بادام از زمانی که سر از زمین بر آورند تا تبدیل به نهال میوه شوند به دقت مورد پرورش و نگهداری قرار می‌گیرند تا به ثمر برسند. خرید نهال بادام از نهالستان و به حاصل رساندن جهت میوه‌چینی، مانند نهال سایر میوه‌ها نیاز به دقت و مراقبت خاصی دارد. وقتی نهال بادام به حد و زمان مطلوب کشت می‌رسد کشاورز و باغدار با خرید و باروری آن در زمین‌های کشاورزی، زمینه‌های رشد و پرورش آن را فراهم می‌کند تا به نتیجه برساند.

در نهالستان میوه که منبع عظیمی از نهال انواع میوه‌های مختلف با نوع و طعم‌های گوناگون، نهال را تا زمانی پرورش می‌دهد و وقتی آماده کشت شد در معرض فروش قرار می‌گیرد. خرید نهال میوه از جمله میوه‌های پرمصرف مانند خرید نهال گردو، نهال بادام از نهالستان معتبر می‌تواند اطمینان خاطر کشاورز و باغدار را بابت تضمین کیفیت و باردهی آن همراه داشته باشد تا با نتایج زحماتش، از باغداری لذت ببرد. در ادامه این نوشتار نهالستان پالیز را معرفی و انواع نهال‌های عرضه شده در این نهالستان و مخصوصاً خواص و ویژگی‌های مورد نظر در خرید نهال بادام را بررسی می‌نماییم.

خرید نهال بادام از نهالستان معتبر پالیز

نهالستان پالیز با سابقه نزیدک به نیم قرن در زمینه تهیه و آمادهسازی نهال انواع میوه به کشاورزان و یاغداران خدمت می‌نماید. از جمله نهال‌های پرورش یافته در این نهالستان، میوه درخت بادام می‌باشد که پس از آماده به کشت نمودن آن، علاقمندان و باغداران با خرید نهال بادام به پرورش این میوه پرمصرف می‌پردازند. مدیریت درست و صحیح نهالستان پالیز توسط مهندس قاسمی با بهره‌گیری از گروه کارشناسان باتجربه و علم تحصیل کرده و مجهز به علم نوین کشاورزی در زمینه کشت میوه اقدام به پرورش انواع نهال و مخصوصاً بادام نموده و کشاورز با خرید نهال بادام و رعایت و اجرایی نمودن اصول و دستوالعمل‌های مراقبتی و نگهداری، میوه حاصله را پس از مدت زمان به ثمر رسیدن آن حاصل می‌نماید. تمامی مشاوره و راهنمایی در روش‌های نگهداری و پرورش بادام در زمان خرید نهال بادام از نهالستان معتبر پالیز به خریدار منتقل می‌شود تا زحمت و هزینه‌هایی که بابت میوه‌دهی آن مصرف می‌کند به نتیجه و بار برسد.

اما برای به ثمر رساندن و افزایش میوه درخت بادام رعایت برخی نکات لازم الاجرا می‌باشد که باید در هنگام خرید نهال بادام مد نظر قرار گرفته و با توجه به شرایط توصیح داده شده در این نکات نسبت به خرید و پرورش میوه بادام اقدام گردد که در ادامه به شرح مختصری از این نکات بااهمیت خواهیم پرداخت.

1- توجه به کیفیت و نوع نهال بادام که در حال حاضر بهترین نمونه برای خرید نهال بادام، نوع خوشه‌ای رویال می‌باشد که برای تشخیص گزینه‌ها و ویژگی‌های نهال باکیفیت و تشخیص آن از نهال بی‌کیفیت بهتر است از کارشناسان نهالستان میوه پالیز راهنمایی و مشاوره گرفت. از مشخصات و ویژگی‌هایی که نهال خوشه‌ای رویال بادام دارد دیرگل دادن آن و همچنین مقاومت بسیار بالایی که در مقابل سرماهای شدیدی که بعضا" در فصل بهار حاکم می‌شود می‌باشد. باردهی این نوع از بادام بصورت خوشه‌ای بوده و پوستی کاغذی دارد. از خواص مهم آن به خود گرده‌افشانی می‌توان اشاره نمود که از ویژگی‌های منحصربفرد یک نهال می‌باشد.

2- سابقه تولید نهال از نهالستانی که از آن خریداری می‌شود می‌تواند اطمینان خاطر بابت خرید نهال بادام باکیفیت که توسط علم بروز کارشناسان آن تهیه گردیده است را تضمین نماید که تمامی این مشخصات را در نهالستان معتبر پالیز می‌توان یافت.

3- از جمله نکات با اهمیت در خرید نهال بادام، توجه به منطقه آب‌وهوایی و زمینی است که نهال قرار است در آن مکان کشت شود. حاصل‌خیزی خاک و سازگاری برای رشد بادام در میزان باردهی آن تأثیرگذار است و باید با توجه به میزان سرما و یا گرمای غالب بر منطقه، در انتخاب نوع نهال دقت کرد.

4- هر نهالی برای باردهی مطلوب تقریباً به دو الی سه سال زمان نیاز دارد تا به عمر اقتصادی برای بار بیشتر برسد. در این زمینه نیز نهال بادام در زمان عمر اقتصادی باردهی مطلوب و بصرفه‌ای داشته و طبعاً وقتی عمر درخت چندین سال بالاتر رفت و عمر اقتصادی آن رو به تمام شدن گرایید، از میزان باردهی آن نیز کاسته می‌شود.

5- تنه و شاخه و برگ درختان محل مناسبی برای رشد و تکثیر انواع آفات و بیماری‌های درختی هستند که در طول رشد درخت به آن حمله‌ور شده و ضمن کند نمودن میزان رشد و گرفتن مقاومت، میوه‌دهی آن را نیز با اختلال مواجه می‌سازند. از جمله این بیماری‌ها که درخت را با آن درگیر می‌کند لکه‌آجری، شانکر باکتریایی، پژمردگی ورتیسیلیومی و پوسیدگی فایتوفتورایی می‌باشد که هر کدام مضخصات خاصی داشته و برای شناخت آن لازم است به متخصصین مربوطه نهالستان مراجعه و مشاوره گرفت. لذا توجه به ارقام پرمحصول و مقاوم در برابر آفات و حشرات در هنگام خرید نهال بادام ضروری بوده و در صورت مواجهه با هرگونه آفاتی باید برابر روش‌های نگهداری و مراقبتی نسبت به سمپاشی در زمان‌های لازم و توصیه اقدام کرد تا توان درخت به میوه‌دهی آن معطوف شود.6- علاوه بر حاصل‌خیزی و سازگاری زمین قابل کشت برای نهال بادام باید به میزان ارتفاع آن منطقه از دریا نیز توجه کرد. شرایط اقلیمی مناطق مختلف با توجه با کمی یا زیادی مقدار ارتفاع از سطح دریا متفاوت بوده و نوع نهال قابل کشت نیز باید متناسب با شرایط آن محل خریداری و کشت شود تا انتظار میوه‌دهی مطلوب از آن برود. لذا با شناخت گونه‌های مختلف نهال با مشاوره و راهنمایی مهندسین نهالستان معتبر پالیز، می‌توان نهال مناسب با شرایط اقلیمی مکان مورد نظر را خریداری کرد.

7- با توجه به مشخصات و ویژگی‌های عنوان شده فوق در خصوص شرایط نهال بادام، در حال حاضر بهترین و مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین گونه‌هایی که در خرید نهال بادام مورد توجه کشاورزان و باغداران است شامل نهال بادام مامایی، نهال بادام تونو، نهال بادام سردسیری آذر، نهال بادام سردسیری فرانیس می‌باشد که در شرایط مختلف آب‌وهوایی سازگار با نوع نهال و ارتفاع تعیین شده از سطح دریا در منطقه مورد نظر خریداری و کشت می‌شود.

با شناخت و توجه به برخی نکات در تشخیص سالم بودن نهال در هنگام خرید نهال بادام، برای کشاورز و باغدار این اطمنیان را همراه دارد که پس از کشت آن، در حالت طبیعی و رعایت کلیه اصول و دستورهای مراقبتی و نگهداری، نگرانی بابت عدم به بار نشستن و میوه‌دهی نداشته باشد که شامل توجه به اعتبار و سابقه نهالستان، سالم بودن تنه نهال بادام از بعد سلامت از بابت هرگونه بیماری و آفت‌زدگی، شاخه‌های نهال بابت عدم شکستگی و ریشه نهال از بابت یکدستی و قوی بودن و سلامت ریشه‌ها می‌باشند و لازمه شناخت همه‌ی این موارد بهره‌بردن از تجربه کارشناسان متخصص و ماهر نهالستان پالیز می‌باشد که این نهالستان را به‌عنوان بهترین و بزرگ‌ترین نهالستان دارای اعتبار در شمال‌غرب کشور تبدیل نموده که مرکز فروش انواع نهال میوه در ارقام مختلف جهت ارسال به تمامی نقاط کشور می‌باشد.

یکی از اعتبارات مهم نهالستان پالیز که جهت خرید نهال بادام از انواع گونه‌های آن و متناسب با شرایط جغرافیایی منطقه مورد کشت معرفی می‌شود داشتن مجوز رسمی از جهاد کشاورزی است که این اعتبار، ارائه تضمین نهال‌های شناسنامه‌دار، باکبفیت و پربارده انواع مختلف میوه‌ها با قیمت‌های کاملاً مناسب و تضمینی در طول سال می‌باشد.

جهت ارائه مشاوره رایگان و راهنمایی شما عزیزان در خصوص انتخاب و خرید نهال میوه مناسب می توانید از طریق درگاه های زیر با ما در ارتباط باشید.

وب سایت تخصصی خرید و فروش انواع ارقام تجاری نهال گردو :‌ palizgerdo.ir

وب سایت تخصصی خرید و فروش انواع ارقام تجاری نهال میوه :‌ paliznahal.ir

شماره تماس ها: ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳ / ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳ / ۰۹۳۳۱۸۳۲۳۹۳ / مهندس سعید قاسمی

آدرس: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد