اونس طلا1814.8
مظنه4,803,000
18 گرم1,108,700
ارزش سکه10,821,159
قدیم (بهار)11,000,000
جدید (امامی)11,380,000
نیم5,950,000
ربع3,800,000
 

دلایلی که شما نباید هرروز مرغ بخورید

افراد زیادی از عواقب خوردن بیش از حد مرغ خبر ندارند.

افراد زیادی از عواقب خوردن بیش از حد مرغ خبر ندارند.

مرغ یکی از پر کاربردترین انواع گوشت ها است. کاملاً درست است که ما بیشتر اوقات در بسیاری از وعده های غذایی از مرغ استفاده می کنیم. حتی مرغ معمولا بیشتر بعنوان یک انتخاب سالم شناخته می شود ،اما این به این معنی نیست که انتخاب خوبی برای مصرف روزانه است.

خوردن مرغ

افراد زیادی مرغ را به طور منظم سرو می کنند. نه تنها برای مصرف در بسیاری از غذاها مناسب است ، بلکه تهیه آن نسبتاً آسان است و بسیاری از مردم آن را دوست دارند. دلیل دیگر اینکه بسیاری از مردم مرغ را انتخاب می کنند ، این است که این نوع گوشت، بدون چربی است و حاوی مقدار زیادی پروتئین است. به نظر می رسد دلایل خوبی برای خوردن زیاد مرغ وجود دارد ، درست است؟ خب نه. این می تواند منجر به چند مورد از مشکلات زیر شود.

خوردن زیاد مرغ

ما می دانیم که یک رژیم غذایی متنوع ، کلید سبک زندگی سالم است. مصرف بیش از حد یک نوع غذا مفید نیست ، زیرا می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود و مصرف بیش از اندازه مرغ برای وزن و قلب شما مضر است .

1. پروتئین بیش از حد

در حالت ایده آل ، حدود 10 تا 35 درصد کالری دریافتی روزانه شما باید از پروتئین تشکیل شود. خوردن بیش از حد پروتئین باعث می شود بدن شما این ماده را به عنوان چربی ذخیره کند. این به این معنی است که منجر به افزایش وزن شما شده و سطح چربی خون افزایش میابد. خوردن یک قطعه بزرگ مرغ ، به دریافت بخش زیادی از پروتئین کمک می کند ، بنابراین حتماً مراقب باشید.

2. خطر بیشتربرای بیماری های قلبی

خوردن بیش از حد مرغ می تواند منجر به افزایش سطح کلسترول می شود. به این ترتیب ، خوردن مرغ و سایر محصولات غنی از پروتئین به طور غیر مستقیم خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد - مشکلات سلامتی که می تواند باعث مرگ شود.

3. احتمال مسمومیت غذایی

دست زدن به مرغ همیشه دردسر ساز است. اگر گوشت را نپخته اید و یا اگر سبزیجات شما به طور تصادفی با مرغ خام تماس پیدا کند ، ممکن است وعده غذایی خود را در معرض سالمونلا یا کمپیلوباکتر قرار دهید. این باکتری ها به دلیل تأثیرات ناخوشایند خود بر بدن انسان مشهور هستند ، زیرا می توانند منجر به بیماری شدید شوند. به ویژه برای گروه های آسیب پذیر مانند افراد مسن ، کودکان و زنان باردار بسیار مهم است که به هر قیمتی از این نوع آلودگی جلوگیری کنند.4- احتمال مقاومت به آنتی بیوتیک

در بین مرغداران مرسوم است که به دام های خود آنتی بیوتیک می دهند ؛بنابراین انسان با خوردن این مرغ ها ، در برابر آنتی بیوتیک ها می تواند مقاوم شود. البته ، این شرایط هنگامی که با عفونت روبرو هستید و مجبور به مصرف آنتی بیوتیک هستید ، یک خطر واقعی است. به احتمال زیاد داروها آنطور که باید اثرگذار نخواهند بود.

بنابراین ، آیا شما باید مرغ را از رژیم خود کاملاً حذف کنید؟ نهَ ، اما توجه داشته باشید که یک رژیم غذایی متنوع برای سلامتی شما بسیار مفیدتر است.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد